Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:27
Dziwne pukanie na biegu jałowym
Autor Wiadomość
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 21:29   Dziwne pukanie na biegu jałowym
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Witam Was

Mam corsę taką jak w podpisie. Przebiegu ma teraz 43 tyś. Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie takei zjawisko: mianowicie po dłuższej jezdzie ok 10 km, jak silnik sie zagrzeje i stoje sobie na światłach na biegu jałowym ze skrzni biegów dochodzi dziwne pukanie. A jak wcisne sprzęgło to pukanie ustaje. Nie wiem czy to norma w tych silnikach, czy koło dwumasowe daje o sobie znać. Może ktoś z was z takim samym silnikiem sprawdzić czy macie coś takiego? Najlepiej zrobić to w garażu po dłuższej jeżdzie. Czy są jakieś dzwięku zależne od wciskania sprzęgła i jego puszczenia.

Pozdr.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Kwiecień 2010, 20:40   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Kolego ja żadnego pukania ani stukania nie słyszę fakt, że nie wiem czemu ale bez sprzęgła silnik pracuje ciut głośniej, a jak wcisnę to minimalnie ciszej, sprawdzałem na rozgrzanym silniku. A jak głośne jest to pukanie i czy jest synchroniczne? Napisz coś więcej
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 22 Kwiecień 2010, 19:55   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


No widzisz a jednak jest coś takiego. Spróbuj z tym co pisałem wyżej ale jak pojezdzisz troche z wyższymi predkosciami 120, 140 przez jakiś dłuższy czas. U mnie to jest takie dziwnne no nie wiem jak to nazwać - chyba tylko pukanie. Jak wciskam sprzęgło do końca to ten dźwięk gaśnie. A jak naciśniesz lekko sprzęgło to czuć u Cieie takie wybracje na pedale?
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Kwiecień 2010, 20:09   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Dziś specjalnie przycisnąłem autko na trasie do 160 km/h więc silnik był dość mocno rozgrzany, stanąłem na parkingu i postałem chwile wciskając sprzęgło i puszczając i nie słyszałem jakieś specjalnej różnicy, na pół wciśniętym sprzęgle nie miałem wibracji. Natomiast od razu po zatrzymaniu jak wcisnąłem sprzęgło to słychać było jak by tak lżej silnik pracował, lecz po chwili to ustało i sinik tak czy siak pracował tak samo, bez żadnych hałasów. Natomiast na wybojach mam straszny hałas dochodzący z bagażnika, lecz nie jest to zawieszenie tylko karoseria.... czy to możliwe że bagażnik rowerowy mi się w jakiś sposób poluzował i tak stuka?
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 4 Lipiec 2010, 14:55   

Ja nie posiadam bagażnika rowerowego ale czasem mam takie jakby skrzypienie w bagażniku na dziurach.

Osobiście na biegu jalowym mam inny odglos z silnika ale tylko i wyłącznie jak dpf zaczyna się wypalać i wtedy niestety trzeba jechać dalej..

Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp), oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Proszę poprawić post.
Ostatnio zmieniony przez 4 Lipiec 2010, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 PiotrUnio


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 43
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Marzec 2011, 21:07   

Witam, moją corse Kupilem 3 miesiące temu - z salonu, i zauważyłem ze czasm slychać tykanie na biegu jałowym. To tak troche przypomina jak klekoczące zawory. Ale to nowe autko wiec nie sądze ze w tym problem. Taki odglos jak w silniku diesla, tyle ze troche delikatniejszy. Nie wiem czy mam się tym przejmować, czy to normalny objaw.Owe tykanie ustaje podczas hamowania silnikiem. Macie podobny problem?
 
 
     
 Arrczi


Informacje
opolskie

Imię: Artur
Wiek: 35
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 15
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 15 Marzec 2011, 17:16   
   Moje auto: Corsa D Black&White


Hej mi tam na przykład wali tak silnik ze szok diesel a to jest benzyna 1,4 muszę z tym też pojechać do serwisu bo mam dopiero 23 tyś i bardzo śmierdzi dym ze spalin jak się go odpali po nocy stania no i cała skrzynia biegów jest w oleju mówili mi ze tak ma być ze to brud a kto mi zagląda pod maskę to się dziwi jak widzi tą skrzynie po prostu zmienię serwis i zobaczymy co z tym będzie...
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Marzec 2011, 23:32   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Też bym zmienił serwis póki na gwarancji
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Dziwne pukanie na biegu jałowym
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.