Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 20:02
siłownik centralnego zamka w drzwiach kierwocy!
Autor Wiadomość
 tHe_mariO



Informacje
opolskie

Wiek: 36
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
  Wysłany: 18 Kwiecień 2010, 07:31   siłownik centralnego zamka w drzwiach kierwocy!

Już sobie poradziłem z problemem podłączenia sterownika, ale został jeszcze jeden problem po podłączeniu wszystko śmiga bardzo ładnie oprócz otwierania drzwi:P problemem jest siłownik w drzwiach kierowcy. Przy otwieraniu kluczykiem(mechanicznym) centralka działa normalnie, ale gdy dostaje sygnał ze sterownika, który podłączyłem to nie ma "siły" otworzyć. Teraz pytanie do was, czy mógł by mi ktoś opisać jak wymienić ten siłownik? Mam corse 1.4i swing 94r.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 17:47   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


tHe_mariO napisał/a:
czy mógł by mi ktoś opisać jak wymienić ten siłownik?

rozbierasz boczek, wyjmujesz, kupujesz nowy master i wkładasz spowrotem. Na forum kiedyś wrzuciłem poradnik jak zdjąć tapicerkę drzwi.

A siłownik przy zamykaniu pilotem wogule reaguje? Czy nawet nie drgnie? Może czegoś nie podłączyłeś.
 
 
     
 tHe_mariO



Informacje
opolskie

Wiek: 36
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 18:05   

Przy próbie otwierania pilotem siłownik wogule nie reaguje, a sygnał do niego dochodzi bo sprawdzałem próbówką więc zostało mi jedynie go wymienić. Mam tylko problem z wyjęciem starego siłownika jak ściągnę tapicerkę to nie mam jak się dostać do tego siłownika żeby chociaż zobaczyć jak on jest zamontowany, a co dopiero by było jak bym chciał go odkręcić. Może ktoś zna jakiś sposób na łatwe wymienienie go, jeśli tak to bardzo proszę o pomoc:)
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 20:19   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Siłownik powinien być przekręcony do wierzchniej (jeśli tak można to nazwać) blachy, patrząc od środka auta. Dojście do niego ( bynajmniej u mnie) to tylko kwestia odkręcenia 2 śrub. Był przymocowany do tej blacha wzdłuż drzwi, która idzie obok prowadnicy.
 
 
     
 tHe_mariO



Informacje
opolskie

Wiek: 36
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 20:44   

Dziękuje za odpowiedź jutro jak przyjdzie(mam nadzieję) zamówiony siłownik to coś pokombinuje:D

[ Dodano: 20 Kwiecień 2010, 21:21 ]
Witam, problem rozwiązany jednak nie była to wina siłownika, a moja źle podłączyłem kable tzn. kolory się zgadzały ale to nie były te kable:P Wszystko śmiga jak należy! Temat można zamknąć!!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » siłownik centralnego zamka w drzwiach kierwocy!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.