Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:33
Check engine i błąd numer 73 przepływka za niskie napięcie
Autor Wiadomość
 sebam79


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Kwiecień 2010, 23:50   Check engine i błąd numer 73 przepływka za niskie napięcie

Witam serdecznie moja Corsa ma następujące objawy:
-problemy przy rozgrzanym silniku-spadek obrotów zaraz po dodaniu gazu, zamiast ustabilizować się od razu silnik wpada w drgania a po chwili stabilizuje obroty, oraz ciężko odpalić go, jak zimny odpala jakby nie było żadnej awarii
-wydaje się że silnik jest mułowaty i dłużej zbiera się na obrotach
-zapala się kontrolka check engine przy hamowaniu silnikiemlub po prostu po dłuższym nie dotykaniu pedału gazu(na kompie wykazało błąd 73 za niskie napięcie na przepływomierzu), jak wyrzucam na luz podczas jazdy błąd się nie zapala,
Przepływka była wstawiona nowa Magneti Marelli( niektórzy piszą że to słaba firma??)i po podłączeniu kompa mechanik stwierdził że to nie to, następnie stwierdził że może to być błąd zaworu EGR i wyczyścił go.
Po tym zabiegu mechanik powiedział że nie mas już błędu, ja natomiast zaraz po wyjechaniu z warsztatu,że są te same objawy. Teraz umówiłem się z nim na zaślepienie zaworu EGR, czy to może rozwiązać mój problem??? Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

Czyżby nikt nie znał odpowiedzi, czy nikt nie czytał tego postu ?? :(

[ Dodano: 22 Kwiecień 2010, 23:15 ]
Witam czyszczenie nie pomogło ale po zaślepieniu odpukać chodzi silniczek wspaniale, żadnych z wyżej wad narazie nie stwierdzam :) :piwo: , oby tak dalej
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Check engine i błąd numer 73 przepływka za niskie napięcie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.