Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:40
Tylny spryskiwacz
Autor Wiadomość
 kuca_3


Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: Grudziadz
  Wysłany: 5 Kwiecień 2010, 19:54   Tylny spryskiwacz

Witam szanownych klubowiczów... Mam kolejny problem-łamigłówkę, a mianowicie chodzi o tylny spryskiwacz...po prostu przestał pryskać...pompka chodzi jak szalona płyn jest przednie spryskiwacze chodzą też tak jak powinny, ale tylny nie. Ostatnio robiłem przednie bo mi wężyk pękł, ale uciąłem i nałożyłem na ciepło i gra...Tylko ten tylni... moim zdaniem to jakiś paproch tam wleciał i zatkał, ale musi być to w okolicach bagażnika bo jak przyłoży się ucho do słupka przy drzwiach kierowcy to słychać jak płyn przepływa, a poza tym to po paru próbach zauważyłem właśnie za tylnym kołem że kapie to co napsikałem...Są może jakieś specyfiki żeby wlać do zbiorniczka i żeby to jakoś przeżarło cały wężyk w środku?dodam że przedmuchiwałem porządnie z jednej i z drugiej strony i nic...Jak ktoś wie co mi poradzić to proszę o rade...
 
 
     
 mariooo_87



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: Rybnik
Wysłany: 5 Kwiecień 2010, 19:56   

Na 90% urwał Ci się wężyk w miejscu łączenia z tylną klapą. Otwórz klape bagażnika, ściągnij ten gumowy wąż ochronny, i zbadaj sytuacje;)
 
 
     
 kuca_3


Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: Grudziadz
Wysłany: 5 Kwiecień 2010, 19:58   

No właśnie nie chyba w tym miejscu bo tą gumę ściągałem i było ładnie poizolowane wszystko i przede wszystkim suche więc tam nie:/idzie z tym jeździć, ale wiadomo skoro jest to powinno chodzić:/

[ Dodano: 5 Kwiecień 2010, 20:05 ]
Z ciekawości jeszcze otworzyłem klapkę w bagażniku tam gdzie jest panel od lewych lamp z tyłu i było dość dużo płynu na ściance tam no i na panelu też:/ boje się żeby nie dało spinola na kablach...
 
 
     
 robin31


Informacje
podkarpackie

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 11
Skąd: Rudnik nad Sanem
Wysłany: 6 Kwiecień 2010, 13:14   

Mam identyczny problem ,płyn cieknie w okolicy tylnej lampy ,ściągnąłem gumę na łączeniu z tylną klapą i w tym miejscu wężyk jest cały.Rozebrałem pół podsufitki aby dobrać się do tego wężyka ale nic z tego,wężyk idzie w takiej rynience i ni jak nie idzie się tam dostać.Czy ktoś ten wężyk wymieniał jeżeli tak to jak to zrobić.
 
 
     
 stawiar_son


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Kwiecień 2010, 22:28   

Mam ten sam problem :) więc dołączam się do zapytania :>
 
 
     
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Kwiecień 2010, 23:06   

miałem to samo . Rozwiązanie=nożyk tapicerski lub śrubokręt wyważyć samą dysze( ten dzyndzel plastikowy z którego leci płyn na szybę) na pewno wężyk się wyczepił:) uważajcie żeby przy wywarzaniu dyszki lakieru nie dziurawić:) dajcie znak jak miałem racje :D
 
 
     
 kuca_3


Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: Grudziadz
Wysłany: 11 Kwiecień 2010, 13:34   

No nie wiem sprawdzę, ale szczerze to wątpię... Czemu w takim razie tam gdzie w tej gumie idą kable i wężyk z samochodu do klapy bagażnika jest sucho? skoro mi leci do środka tam gdzie jest panel od lamp...więc skoro by gdzieś tam przy dyszy spadł wężyk to raczej tą gumą by się cofało jak bym otworzył klapę na maksa do góry...No ale sprawdzę może akurat pomoże...

[ Dodano: 11 Kwiecień 2010, 14:34 ]
No i potwierdziło się moje przeczucie... sprawdziłem w tym miejscu co kolega mówił i wszytko tam jest ok...:/
 
 
     
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Kwiecień 2010, 17:05   

hm.. zostaje Ci chyba tylko odczepić wężyk od dyszki i wyciągnąć go całego
 
 
     
 kuca_3


Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: Grudziadz
Wysłany: 11 Kwiecień 2010, 19:39   

Tylko ciekawe czy montaż nowego będzie tak samo prosty jak i demontaż starego...założę się o każde pieniądze ze będzie parę problemów z montażem...No nic dziękuję za wszystkie odpowiedzi...
 
 
     
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Kwiecień 2010, 21:16   

jeżeli cieknie Ci tak jak mówisz to wystarczy wyciągnąć odcinek od gumowej izolacji do dyszy więc bez dramatu:) chwila i zrobione.
 
 
     
 blacknika



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 12:24   

Witam,
Przeszukałam większość tematów i stwierdziłam, że ten chyba będzie najlepszy, żeby umieścić w nim mój problem...

A mianowicie, kiedy włączam przednie (lub tylne, które niestety nie spryskują od kiedy ją mam mimo tego, że silniczek chodzi) spryskiwacze to cały płyn wycieka mi w miejscu przedniego, lewego koła :(

I nie mam pojęcia czemu tak, bo jeszcze jakiś czas temu wujek sprawdzał i wszystko było oki :(
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 18:19   

blacknika napisał/a:
wycieka mi w miejscu przedniego, lewego koła


Czyli w okolicach pompki i zbiornika. Na pewno masz uszkodzoną rurkę, lub po prostu się wypięła. Zdemontuj zbiorniczek na płyn i zobacz czy wszystkie przewody, złączki, itd są całe.
 
     
 kuca_3


Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: Grudziadz
Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 18:24   

Miałem to samo ;) Rozkręcasz obudowę plastikową pod szybą przednią zdejmujesz wycieraczki, odkręcasz pojemnik z płynem i wyjmujesz go, następnie wyciągasz silniczek od spryskiwaczy ze zbiorniczka i prawdopodobnie jeden z dwóch wężyków będzie pęknięty... wtedy zdejmujesz z silniczka pękniętą część wężyka i nakładasz na silniczek urwaną część, ale tą co idzie do szyby(będzie ciężko bo wężyk jest dość twardy, a tam jest jeszcze zgrubienie takie...ja rozgrzałem go nad ogniem i wtedy nasadziłem na silniczek), wkładasz silniczek na swoje miejsce skręcasz tak jak było i używasz:) PS -jeśli masz płyn w zbiorniku to podkładasz coś w miejsce gdzie Ci tam kapie bo szkoda płynu ponieważ jest do odzyskania! Domowy sposób ale mi działa na razie odpukać... ten wężyk się wygina jak otwierasz maskę przez co się tam wyrabia i pęka...Mam nadzieje, że pomogłem...napisz jak Ci się udała"operacja" Pozdrawiam
 
 
     
 slesz


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 9
Skąd: Ostrowiec Św./Cz-wa
Wysłany: 17 Kwiecień 2010, 15:18   

Jeśli chodzi o wymianę wężyka tylnego spryskiwacza-w całości-to ja temat rozwiązałem inaczej.Nie katowałem się,demontując podsufitke..tylko wężyk puściłem podwoziem w peleszu przewodów hamulcowych,dodatkowo zabezpieczając go plastikowo-gumową osłoną.Następnie wywierciłem otwór po lewej stronie (na wysokości bębna hamulcowego) zabezpieczając go gumowa przelotką zeby sie wężyk nie uszkodził.Dalej rozkręciłem w bagażniku plastiki z lewej strony i wyciągnąłem wężyk umieszczejąc go w gumowej harmonijce łączącej klape z nadwoziem i wpiąłem do spryskiwacza ;) ..Pryska jak talala..a w przypadku jakiegoś uszkodzenia w szystko jest na wyciągniecie ręki..tyle
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 17 Kwiecień 2010, 23:30   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


blacknika, Jeśli jeszcze nie działają Tobie spryskiwacze to wpadaj na spota, postaramy się tą usterkę usunąć ;)
 
 
     
 blacknika



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Kwiecień 2010, 10:38   

No jeszcze nie działają niestety, bo jakoś nie mogę namówić nikogo na to żeby spróbował coś z tym zrobić ;)
Sama wolałam się za to nie zabierać, bo boję się, że coś popsuję :P

A na spocie na pewno się zjawię ;)



Spryskiwacze już działają jak należy a wszystko to dzięki chłopakom z klubu, którzy na spocie wymienili mi pompkę ;)
A co do tylnego spryskiwacza, dzisiaj z bratem odkryłam, że nie działa dlatego, że wężyk jest ucięty gdzieś na długości 30 cm od spryskiwacza :P
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 20:11   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


Niestety, ale to nie dlatego nie działa tylni spryskiwacz mimo, że to też może być jedną z przyczyn. Otóż gdyby był tylko przerwany wężyk to płyn uciekałby przy tylnej klapie. A tak nie jest. Sylwek mówił, że może być dysza zapchana i dlatego spryskiwacz daje na przednią szybę, ale skoro masz przerwany wężyk to raczej niemożliwe. Ja z kolei obstawiam przełącznik, ponieważ jak chcesz spryskać tylną szybę to automatycznie płyn leci na przednią szybę i jednocześnie wycieraczki chodzą. Według mnie jeśli byłaby dysza albo wężyk zapchany to wycieraczki stałyby w miejscu. A co wy o tym sądzicie?
 
 
     
 sylwester27



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 44
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 20:42   

Na najbliższym spocie na którym się pojawisz to zajmę się tym tylnym spryskiwaczem jeżeli będziesz chciała oczywiście!!! Coś na pewno się wymyśli :)
 
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 20:52   

Skoro Sylwek jesteś taki chętny to ja też się piszę ;)
 
 
     
 blacknika



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Kwiecień 2010, 08:51   

Było by bardzo miło ;)

Wujek powiedział, że jak naprawiał tą starą pompkę to połamała mu się czy wypadła jakaś kostka, która przy niej była, więc musiał jakoś inaczej coś tam podłączyć i dlatego teraz zamiast spryskiwać z tyłu, spryskuje z przodu :P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Tylny spryskiwacz
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Producent z Austrii pieczątki Colop najwyższej jakości odbicia. Gwarancja na pieczątki. Meble do biur Poznań https://www.dyszeprzemyslowe.pl/dezynfekcja/dezynfekcja-pomieszczen
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.