Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 15:14
Bioester
Autor Wiadomość
 Czyki


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Marzec 2010, 22:46   Bioester

Jeździł ktoś na tym? Najbardziej interesuje mnie 1,5 TD. Różnica w cenie jest w tej chwili znaczna, jakby była 20 gr to bym się nawet nie zastanawiał nad bio, ale 80 gr/l to już trochę kaski.
 
 
     
 szymmek



Informacje
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 12
Skąd: Grudziądz/Bydgoszcz
Wysłany: 1 Kwiecień 2010, 16:14   

Ja też jestem ciekawy, jak na razie nie odważyłem się tego wlać
 
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Kwiecień 2010, 18:45   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


ja się chyba nie przekonam, wolę tradycyjny olej napędowy, fakt faktem teraz poszedł w górę, ale mimo wszystko 3,91/l to nie tragedia
 
 
     
 Czyki


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Kwiecień 2010, 00:16   

Zalałem. Przejechałem dopiero ok. 150 km. Na razie spoko, zobaczymy jak po trasie w Święta się będzie zachowywał.
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 00:05   
   Moje auto: GSI 94'


Kiedyś jak tankowałem 95 to słyszałem rozmowę ekspedientki stacji z gościem.Pytał się jej o ta bio <miał golfa III> i czy może zalać i czy będzie wszystko ok.Pani powiedziała ze na nowych silnikach podobno wszystko chodzi super i ze chwalą a w starszych autach już różnie i żeby najlepiej przetestować samemu bo jedni chwalą drudzy nie.Sam nie mam żadnego doświadczenia w tym kierunku.
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 08:35   

Miałem Leona 2.0 TDI i kiedyś musiałem zatankować tego typu paliwo. Pomijam, że na klapce wlewu paliwa było ostrzeżenie, żeby nie tankować biodiesla, mimo, że samochód był z 2006 roku, to przyznam szczerze, że auto zachowywało się nieciekawie. Poza tym fachowcy twierdzą, że na dłuższą metę, taka ropa działa na silnik jak gaz LPG na benzynowy.
 
 
     
 Ziembol


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Piła
Wysłany: 13 Październik 2010, 09:27   

Miałem Golfa III 1.9 D i dość często lałem bioester - muszę przyznać, że wszystko było ok!
Mój Wujek ma Mercedesa E220 CDI, zatankował kilka razy i padł pompowtrysk...
Teraz osobiście boję się tankować bio do Corsy, choć silnik prosty jak sznurek i w zasadzie rozsypać się może jedynie pompa lub wtryski to i tak ciężko będzie zarobić na nowe części tankując za 50 gr mniej.... Myślę, że gra nie warta świeczki ;)
 
 
     
 Thomas



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Katowice / Wadowice
Wysłany: 13 Październik 2010, 09:45   

Od znajomego pracującego na stacji słyszałem, że bioester jest dobry dla starszych diesli bez turbiny. W doładowanych silnikach może dojść do awarii wtrysków albo turbiny.
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Październik 2010, 10:38   

Ja mam co prawda zwykłego diesla, śmigam na bio już pół roku, nic się nie dzieje. Bio nie nadaje się do silników common-rail. Nasze stare isuzu spali wszystko. Td różni się od zwykłego diesla tylko tym ze ma turbo i stopień sprężania 22 a nie 23 wiec bio na pewno mu nie zaszkodzi, a nie i pompą się podobno trochę różni, lecz konstrukcyjnie to, to samo. W zimie pewnie bio nie będzie i trzeba będzie na ropce śmigać. Znajomy jeździ toyota turboD stara na bio już z rok i nie narzeka. w necie gdzieś jest spis w jakie samochody można lać bio.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Bioester
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.