Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:57
Kontrolka od haka Opel Corsa B 1.2 1993
Autor Wiadomość
 Przemko


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: 27 Marzec 2010, 23:59   Kontrolka od haka Opel Corsa B 1.2 1993

Witam. Mam taki problem z elektryka. Kupiłem Corsę b 2 lata temu. Wszystko było ok do czasu. Od kilku dni miałem problem taki że jak wkładałem kluczyk do stacyjki i wyciągałem go to za każdym razem resetowała mi się godzina i data. Dałem samochód do elektryka posprawdzał instalację po czym oznajmił mi że mam nie oryginalne radio i to tak się może dziać ponieważ oryginalne radio ma połączenie z zegarkiem i datownikiem. Jak na razie po odbiorze jest wszystko ok więc nie wiem co dokładnie zrobił elektryk, ale gdy włączam światła awaryjne na desce rozdzielczej miga mi zielona kontrolka od haka. Równo ze światłami awaryjnymi. Zderzak wygląda jak by miał wcześniej hak ponieważ jest na środku zaklejony. Poprzednia właścicielka twierdzi że ona nie miała haka. W czym tkwi problem ? w instalacji ? Jak usunąć usterkę ?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Marzec 2010, 12:19   

Przemko napisał/a:
Dałem samochód do elektryka posprawdzał instalację po czym oznajmił mi że mam nie oryginalne radio i to tak się może dziać ponieważ oryginalne radio ma połączenie z zegarkiem i datownikiem.


W życiu już bym do tego elektryka nie pojechał! Radio owszem ma połączenie z TIDem ale ono na 100% nie wpływa na resetowanie daty i godzinny. Zresztą jak był taki mądry to mógł obciąć jeden kabel i problemu by nie było, a radio dalej by bez problemu działało. Jak byś chciał wiedzieć który to użyj opcji szukaj - było już opisywane na forum.
Ja bym bardziej szukał usterki w kostce stacyjki, albo naprawdę masz coś pomieszane w kablach.

Przemko napisał/a:
Jak na razie po odbiorze jest wszystko ok więc nie wiem co dokładnie zrobił elektryk, ale gdy włączam światła awaryjne na desce rozdzielczej miga mi zielona kontrolka od haka. Równo ze światłami awaryjnymi.


Ta zielona kontrolka jest od kierunkowskazów przyczepy, wiec podejrzewam ze gdzieś zostały pozostałości instalacji od przyczepy i one są źle po podłączane. Trzeba przejrzeć instalacje wokół tylnych lamp, czy nie ma tam jakiś dorabianych kabli. Stało się tak po wizycie u tego elektryka? Kolejny powód by warsztat tego Pana omijać :nocom:
 
     
 Przemko


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28 Marzec 2010, 12:34   

Kiedyś jak włączałem światła awaryjne to tylko raz mignęło i potem nic. A teraz po wizycie miga mi cały czas jak mam włączone światła awaryjne.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Marzec 2010, 12:38   

Czyli coś namieszał. Ale w sumie to nie jest jakaś straszna usterka. Jak za bardzo nie znasz się na elektryce i nie chcesz wydawać kasy na kolejnego elektryka, to zostaw tak jak jest. Będziemy się martwic jak się jakieś inne objawy pokażą.
 
     
 Przemko


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28 Marzec 2010, 15:25   

To dzięki za radę będę już spokojniejszy :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Kontrolka od haka Opel Corsa B 1.2 1993
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.