Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:43
[ Corsa B] Swap 1.0 12v na 1.2 16v (jakie różnice)
Autor Wiadomość
 artursam
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Marzec 2010, 21:19   [ Corsa B] Swap 1.0 12v na 1.2 16v (jakie różnice)

Witam,
Mam Corsę C z 2002 roku z silnikiem 1.0 12v ecotec (nie twinport) i on niestety pada, jest już bardzo słaby pali ogromne ilości oleju. Remont nieunikniony. Interesuje mnie przekładka silnika do niego z corsy B!!! 1.2 16v ecotec (mam cale rozbite auto i ten silnik jest w idealnym stanie). Wiem ze na pewno różnią się mocowaniami silnika wiec to musiałbym załatwić, czy skrzynia biegów przy nich jest taka sama??. chodzi o elektronikę silnika czy trzeba jakoś bardzo kombinować żeby zamienić te silniki, co trzeba by było przerobić, czy trzeba ingerować w wiązkę a jak tak to czy dużo z tym roboty, czy wystarczy podmienić komputer i czy będzie pasował, może ktoś już robił taka przekładkę i wie jak się zabrać za to. wiem ze najlepiej byłoby wyremontować silnik ten co w niej jest albo wstawić taki sam ale mam przecież kompletny 1.2 16v w idealnym stanie...

Proszę o pomoc i fachowa poradę

P.S. Proszę oszczędzić mi odpowiedzi typu: 'raczej się nie da...' albo 'jak się zmieści to wsadzaj...'

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 16 Lipiec 2016, 15:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 rudy20


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1
Skąd: gdansk
Wysłany: 29 Marzec 2010, 19:01   

nie będę tworzył nowego tematu tylko tutaj spytam, może ktoś wie jak wygląda sprawa swapa w corsie C 1.0 na silnik 1.2 tez z corsy C ? dużo rzeczy trzeba zmieniać? słyszałem ze skrzynia biegów taka sama ale jak z elektroniką i wiązką silnika ?:>
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » SWAP - zmiany i modyfikacje silników » [ Corsa B] Swap 1.0 12v na 1.2 16v (jakie różnice)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.