Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 13:25
Zatankowałem benzynkę do Corsy CDTI 1.3
Autor Wiadomość
 underhill


Informacje
Wiek: 44
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 6
Skąd: Kalety
Wysłany: 13 Marzec 2010, 18:34   Zatankowałem benzynkę do Corsy CDTI 1.3

Mam pytanko

Posiadam Corse 1.3 CDTI - wczoraj przez przypadek zalałem bezołowiowej zamiast ropy- ale zorientowałem się w porę i nie odpalałem silnika. Dziś wypompowałem cały bak - i wlałem 20 l nowej ropy. Boję się jednak, że trochę benzyny mogło zostać - nie sposób wypompować całości- trzeba by bak zdejmować - sądzicie że wypali się tak resztka bez żadnych problemów???

Z góry dziękuję za rady.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 13 Marzec 2010, 19:44   
   Moje auto: Porshe 911


jeżeli wypompowałeś całość zalałeś ON, i jeździ to przepali! spokojnie! bez obaw!
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Marzec 2010, 23:16   
   Moje auto: Laguna II PHII


spoko, zalej do pełna i ogień ;) kiedyś do diesli się na zimę dolewało z 5l na zbiornik beny żeby nie zamarzało ;)
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 14 Marzec 2010, 00:38   
   Moje auto: Opel Astra G


pewnie nic się nie stanie- ja tylko mogę dopisać 1 rzecz (ALE NIECH NIKT TEGO NIE POWTARZA)

mój tata zalał Astrę 1.7 cdti za 50zł (ponad 10litrów) Vervą,,, 98 ;/ W dodatku całe to paliwo rozjeździł :nocom2: auto szarpało jak niepoważne więc nie wiem czemu nie reagował- nie wiem czy ma więcej szczęścia niż rozumu...ale od tego czasu przejechaliśmy już ponad 10.000km i silnik chodzi jak żyleta (zero szarpania i dławienia się), ale i tak mi się wydaje, że wtryski dostały ładnie po d*pie i kiedyś zapewne się odezwą...
 
 
     
 underhill


Informacje
Wiek: 44
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 6
Skąd: Kalety
Wysłany: 14 Marzec 2010, 09:50   

Wydaje mi się, że wypompowałem wszytko - ale to trudno stwierdzić :( W każdym razie przed odpaleniem zalałem 20 l. A tak a propos wypompowywania - dobrze, że dostęp do baku po jest łatwy - wystarczy podnieść na lewarku prawe tylne koło i nawet ktoś słusznej postury jak ja ;) da radę sie dostać w okolice baku - jedna obejma i można wsadzić rurkę bezpośrednio do zbiornika, Przez korek nie da rady się dostać - próbowałem różnymi rozmiarami wężyków - za bardzo pokręcona ta rura prowadząca do baku ;(
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich Corsarzy :)
 
 
     
 dybik666


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd: Włodawa
Wysłany: 14 Marzec 2010, 21:24   

kumpel ma honde w gadzie i miał trochę ropy więc też wlał;d trochę dymiła ale jeździ do dziś;d pozdrawiam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ paliwowy » Zatankowałem benzynkę do Corsy CDTI 1.3
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.