Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:35
Demontaż Podsufitki Opel Corsa B
Autor Wiadomość
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 10 Marzec 2010, 14:51   Demontaż Podsufitki Opel Corsa B

Jak Zdemontować podsufitkę w corsie b?? wystaczy mi częściowo bo chcę wymienić anteną tylko... a odginając tylko boję się że się połamie... :ojh2:

[ Dodano: 10 Marzec 2010, 16:24 ]
nikt nie pomoże??
 
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Marzec 2010, 15:47   

sprobuj najpierw odkrecic te boczne oslony slopkow z tyłu i na srodku
moze wtedy ta podsufitka opadniena tyle ze bedziesz tam mogl się dostać
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Marzec 2010, 16:26   

Ja już to robiłem zrób tak jak mówi Pablo możesz ją trochę jeszcze podciągnąć w dół i będziesz miał wszystko jak na talerzu. Odkręcasz śrubę i ściągniesz antene ale jest tam niezła plontanina kabli które idą do wzmacniacza sygnału i żeby to wszystko ściągnąć aby zabrać sobie do domu ;p musisz przeciąć kable innej opcji niema.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 12 Marzec 2010, 16:58   
   Moje auto: ASTRA G


Rady typu "może się uda" - nie słuchaj. Demontaż nie jest taki skomplikowany. Musisz zdemontować tylne słupki, środkowe słupki. za[pinkę na środku. A z przodu odkręcasz osłpny przeciw słoneczne. Póżniej uszczelki na drzwiach i masz zrobione. Podsufitka jest bardzo delikatna i łatwo ją złamać bo to tylko celuloza. Lepiej poświęcić godzinkę więcej niż pluć sobie w twarz że się połamała.
 
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 14 Marzec 2010, 00:56   

No i mam problem z tylnimi słupkami... tzn wykręciłem śrubę ale nie wiem jak obejść mocowanie pasów bezpieczeństwa??
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Marzec 2010, 12:26   

Ale co Ty rozkręcasz cały tył żeby wymienić antenę na dachu ?
Ostatnio zmieniony przez 15 Marzec 2010, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 15 Marzec 2010, 14:50   

marces, no póki co nie widzę innego rozwiązania.... no chyba że mnie oświecisz :ojh2:
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2010, 16:49   

ja odkręciłem tylko 2 śrubki na słupkach , odpiąłem 3 zatrzaski , wyciągnąłem podsufitkę z pod uszczelek i pociągnąłem lekko na dół i odkręciłem śrubę mocującą antenę !




marces- ostatni raz poprawiam za Ciebie ortografie !!! - OLi
Ostatnio zmieniony przez 15 Marzec 2010, 17:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 15 Marzec 2010, 19:43   

marces napisał/a:
odpiąłem 3 zatrzaski


3 zatrzaski rozumiem z tego plastiku łączącego tylny słupek ze środkowym?? u mnie wydaje mi się są to takie wsuwane zaczepy ale może się mylę... nie chciałem rwać na siłę.... wolałem zapytać....
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2010, 23:04   

zatrzaski w podsufitce.
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Marzec 2010, 00:53   

czyli można ciągnąć na siłe?? potem elegancko to wejdzie na swoje miejsce??
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2010, 11:24   

tylko że tam nie trzba ciągnąć na siłe , lekko pociągniesz na dół i wszystko masz jak nadłoni musisz tylko uważać żeby podsufitki nie załamać , ale pociągnać możesz. Śruba którątrzeba odkręcić żeby ściagnąć antene odkręca się lajtowo ale puźniej jest roboty.

PS. Wiesz co ja dzisiaj ide pogrzebać w aucie , może zrobie szybkiego manuala :)

[ Dodano: 16 Marzec 2010, 14:25 ]
Najpierw zabierasz się za śrubki na bocznych tylnych słupkach wyciągasz zaślepkę , oczywiście powtarzasz to z obu stron.

twoim oczom ukaże się śrubka zwana gwiazdką , musisz sobie skołować taki śrubokręt albo końcówkę.

następnie w podsufitkę są wpięte 3 takie zatrzaski trzeba je wyciągnąć za pomocą śrubokrętu płaskiego i uważać aby się nie połamały. Mi się to nie udało ; p

Potem po otwarciu bagażnika wyciągasz podsufitkę z pod uszczelki odginasz słupki i z pod słupków też wyciągasz podsufitkę ( mi w manualu już nie chciało się odkręcać słupków)

Następnie odginasz podsufitkę w dół i masz śrubę.
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Marzec 2010, 14:49   

marces, taki patent nie przejdzie... muszę mieć zdecydowanie więcej miejsca bo chcę tam założyć główkę pod antenę cb, będzie trzeba też prawdopodobnie roziwercić nieco dziurkę.... a tak już prubowałem... nie da rady.

Myślałem że Tobie chodzi o zatrzaski na plastiku między przednim słupkiem a tylnym... a tu zdaje się właśnie są wsuwane... i potrzeba rozmontować tylny słupek tylko nie bardzo wiem jak to zrobić, a nie chcę tego robić siłowo wolę zapytać może ktoś już to robił...
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2010, 15:20   

kolega ściągał wszystkie słupki ale niewiem jak to robił ;/ wiesz ogólnie to jak pisałem ja nie odkręciłem słupków wieć tylko tak delikanie od giołem podsufitke jak odkrecisz te 2 śruby na słupkach to podsufitka z nich wyjdzie i będziesz mógł ją bardziej zgiąć.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 16 Marzec 2010, 17:21   
   Moje auto: ASTRA G


marces nie mąć już z tym częściowym odginaniem podsufitki. Jak masz dawać rady to dawaj dobre. Zacznij wreszcie używać "sprawdzanie pisowni" bo walisz takie byki, że nie idzie tego czytać. :wstyd:


maroosz
żeby zdemontować tylne słupki trzeba zdemontować też i boczki w bagażniku. Odkręć wszystkie śrubki. Słupki jak i wszystkie pozostałe elementy są przykręcane i na wcisk. Nie ma elementów wsuwanych. Środkowe i przednie słupki też należy zdemontować plus osłony słoneczne. Jeśli masz szyberdach to uszczelka także może wymagać demontażu. Później demontujesz uszczelki w przednich drzwiach i w klapie. Podsufitka wyjdzie tylko przez tył. Przyda się pomoc drugiej osoby przy wyciąganiu - bo naprawdę jest delikatna. Gdyby nie było takiej opcji, możesz wykorzystać sznurek przepasany przez dach żeby zabezpieczyć przed złamaniem. Warto to robić w gumowych rękawiczkach, żeby nie było śladów na materiale. Mając podsufitkę na zewnątrz możesz wyczyścić ją. Do montażu musi być koniecznie sucha.
 
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Marzec 2010, 18:27   

spidan, czyli ta część środkowa między oknem tylnym a sufitem, połączona z tylnym słupkiem jest na wcisk?? nie na szynach tak jakby?? , bo gdyby tak było to problem by był z głowy....
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 16 Marzec 2010, 18:37   
   Moje auto: ASTRA G


ten element na dole jest przykręcony razem z boczkiem (tam gdzie są głośniki) z przodu trzyma go słupek środkowy.
 
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Marzec 2010, 18:44   

spidan, jest u góry śruba nad pasem bezpieczeństwa i dalej, trzyma słupek boczny... a między nimi też coś trzyma tylko nie wiem czy to zatrzask czy właśnie jest taka szyna wsuwana... jak jest szyna to na siłę to rozwalę... a jak zatrzaski to rozwiązuje mój problem...
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 16 Marzec 2010, 18:52   
   Moje auto: ASTRA G


jeśli to nie śruba to trzymaja zatrzaski :) podważaj delikatnie ( wkrętak) a napewno pójdzie.
 
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Marzec 2010, 19:19   

jestes pewien czy?? bo tak czuje ze to jednak szyna
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Demontaż Podsufitki Opel Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.