Przesunięty przez: Kaszubski
16 Lipiec 2016, 16:54
Pasy szelkowe
Autor Wiadomość
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Marzec 2010, 12:51   Pasy szelkowe

Witam , mam do Was pytanie , a druga sprawa że takiego tematu u nas nie ma , może komuś jeszcze się przyda.

Chciałbym zakupić sobie pasy szelkowe nie koniecznie SPARCO czy TAKATY , ale coś tańszego zastanawiam się nad kolorem pasów bo wiem że kubłów białych nie znajdę ( chyba że zlecę obszycie , ale to raczej nie wchodzi w grę ) więc chyba czarne kubły a pasy fajnie jak by były białe , albo szare , bo takie SPARCO za 250zł widziałem , teraz taka kwestia czy do silnika c20xe konieczne będą pasy 3" , czy dadzą rade utrzymać mnie pasy 2" , biorąc pod uwagę że jestem dość szczupły , dwa że chce puki co takie pasy mieć na seryjnych fotelach. Do tego przez jakiś czas pozostaną seryjne pasy.

-No i czy te SPARCO za 250zł mogą być oryginalne ?
-Jaka kolorystyka białe (o ile są) , szare , czarne ewentualnie zielone ( biorąc pod uwagę że kubły będą czarne i że autko najlepiej jak by było utrzymane w kolorystyce czarno-białej)
-2" czy 3"

Nie mogę znaleźć pasów 3" 3pkt. , więc uznaje że takich niema. Z chęcią bym wolał mieć jeden zatrzask wyglądający jak w seryjnych pasach ( klamra wkładana w ten czarny zatrzask)

Nie wiem do końca jak działają te wielopunktowe klamry wkładane w zatrzaski w kolo ?

Aha i jeszcze jak ktoś ma to proszę podesłać miejsca mocowania pasów 4 i 3 pkt.

Szczerze wolał bym jakieś 3 punktowe tylko ta kwestia czy 2" czy 3" bo bym chciał naciągnąć je na tylną rozpórkę.

To chyba wszystkie pytania jakie mogą się przydać mi i innym.
Ostatnio zmieniony przez Myszka 10 Marzec 2010, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 10 Marzec 2010, 13:26   
   Moje auto: Porshe 911


marces napisał/a:
teraz taka kwestia czy do silnika c20xe konieczne będą pasy 3" , czy dadzą rade utrzymać mnie pasy 2"


Marces a co ma piernik do wiatraka, dzwon z silnikiem 1,2 czy 2.0 przy prędkości 50-100-150km/h ??????????

ps: dzwon przy prędkości 150km/h - możesz mieć pasy 10 punktowe ale szanse na przeżycie max 5%
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 10 Marzec 2010, 13:32   
   Moje auto: ASTRA G


Marces napisałeś dużo ale chaotycznie :majty:

Polecam Ci pasy Schrotha - koniecznie z napinaczem - miałem, korzystałem w asconie. Byłem zadowolony. Może to nie wyrób z górnej półki które wymieniłeś, ale do zastosowań amatorskich idealnie się nadają. Cena też nie zwala z nóg. Pasy mocujesz do fotela. Napinacz mocujesz w miejscu tylnych klamr do pasów - z tyłu już nikt nie usiądzie - ale w Twoim przypadku i tak nie ma siedziska hah.
Znalazłem taką ciekawą aukcję http://www.allegro.pl/ite..._napinacze.html

gdybyś się zdecydował na zakup takich pasów to zwróć uwagę żeby był ten "żółty element" - to jest sterownik bezwładnościowy - komplet widać na fotce w tej aukcji http://www.allegro.pl/ite...th_od_1_zl.html
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Marzec 2010, 16:11   

shroth jest przyzwoitą firmą z tego co wiem , a pytanie widze że są tam jakieś kabelki od napinacza gdzie je się podłaczą ? Tylko napięcie i masa?

Jak przeglądałem oferty sparco były pasy za 259-269zł 3pkt. 2" myśle że też nie będą złe. Tylko że tam niema napinacza więc było by na sztywno.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 10 Marzec 2010, 19:13   
   Moje auto: ASTRA G


marces napisał/a:
Tylko napięcie i masa?


Tak. Masę masz ze śruby mocującej zapięcie. Następny przewód idzie do tego sterownika a do niego idzie plus. Sterownik montujesz w takim miejscu, żeby był idealnie w pionie i w poziomie bo w środku tego ustrojstwa jest "latająca kuleczka". Zasada działanie banalna ale skuteczna i wygodna. Nawet zjeżdżając z dużej górki pasy dociągają do fotela.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Marzec 2010, 20:21   

yhym no fajne fajne , bo w tych sztywnych to nawet się idzie wychylić.

No i jeszcze odpowiedź na pytanie czy lepsze są te wpinane w okrągłą wpinkę czy te z wyglądającym jak w normalnych pasach ? oczywiście chodzi o te zapięcie na brzuchu.

No i czy 2" wystarczą.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 10 Marzec 2010, 20:39   
   Moje auto: ASTRA G


marces napisał/a:
No i czy 2" wystarczą.


stykną Ci napewno. np. takie http://img07.allegroimg.p...74/68/936746823
 
 
     
 pablo1208



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 29
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 11 Marzec 2010, 11:13   
   Moje auto: Alfa Romeo GTV 2.0TS


a ja mam takie pytanie ..da rade podpiąć pasy w inne miejsce niż zamiast tylnych pasów ?? ..zależy mi aby mógł ktoś w tyle siedzieć..

..np. czy dałoby rade podpiąć gdzieś u dołu fotela ??

..od kuzyna który startuje w PZM'ocie mam zamiar KUPIĆ fotele
Bimarco Expert z utraconą homologacją, w idealnym stanie..
i wolałbym szelkowe pasy niż zwykłe bo lepiej wyglądają ..
ale jak niema innej możliwości niż podpięcie ich w miejscu takim które
będzie uniemożliwiał siedzenie w tyle to zostawię seryjne pasy...
Ostatnio zmieniony przez Myszka 11 Marzec 2010, 18:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 11 Marzec 2010, 13:13   
   Moje auto: ASTRA G


pablo1208 napisał/a:
..np. czy dałoby rade podpiąć gdzieś u dołu fotela ??


raczej nie bo w instrukcji do nich nie było takiego sposobu montażu. Jeśli nie odpowida Ci dolne mocowanie tylnych pasów to ewentualnie wykorzystaj górne mocowanie na słupku.


A tak na marginesie pablo1208 jeśli ktoś zwraca Ci uwagę to lepiej przyjąć to z godnością, niż być opryskiliwym. :majty:
 
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Marzec 2010, 13:22   

pablo1208 napisał/a:
szczegółów się czepiasz :nocom: ..ale widze że polonistą jesteś, że tak bardzo Cię to uderza w oczy ..


A może jestem, popraw to bo będzie warn. Miałeś jeszcze kilka błędów w tym poście, które poprawiłam, ale to słowo szczególnie mnie uczula!
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2010, 13:32   

Wiesz co jak chcesz kupować bimarco to znaczy fotele kubełkowe to nie bardzo jest szansa ze zapniesz się standardowymi pasami ;p Także muszą wlecieć pasy szelkowe.

I właśnie możesz coś takiego zrobić.
spidan napisał/a:
ewentualnie wykorzystaj górne mocowanie na słupku.


Czasem robią tak że sztywne pasy podpinają pod serię i robi się z tego pas z napinaczem.
Ostatnio zmieniony przez Myszka 11 Marzec 2010, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 domel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2010, 17:04   

Chłopaki ja mam cztero punktowe pasy 3 " bez żadnych napinaczy i mi się jeździ bardzo dobrze w nich.
pablo1208, jak chcesz zamontować mocowanie w innym miejscu to są takie specialne blaszki do przyspawania do Np karoserii, ja kupowałem coś takiego do swojej corsy
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2010, 17:12   

O takie podobno są najlepsze 4pkt i 3" ile za nie dawałeś i jakiej firmy ? A jest szansa żeby 4 pkt. spiąć razem tam gdzie są górne mocowania i jakąś przedłużkę walnąć żeby doszły aż do rozpórki ?
 
     
 domel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2010, 17:42   

przedłużki chyba nie kupisz do pasów ale te co ja mam to dość długie są że napewno by dostały do tylniej rozpórki. a ja mam pasy firmy F1Z ja je kupiłem razem z fotelami za "flaszke" po znajomościach :P. zobacz sobie u mnie w profilu jak one wyglądają.
 
     
 pablo1208



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 29
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 11 Marzec 2010, 18:13   
   Moje auto: Alfa Romeo GTV 2.0TS


domel napisał/a:
pablo1208, jak chcesz zamontować mocowanie w innym miejscu to są takie specialne blaszki do przyspawania do Np karoserii, ja kupowałem coś takiego do swojej corsy


tak ale słyszałem że takie blaszki przy wypadku mogą niewytrzymać
i puścić ?? :/

ale jakby już to jedna taką blaszkę może przyspawać w okolicach
środkowego tunelu..
wtedy jedno zapięcie idzie do blaszki ,a drugie do starego po starych pasach ..jak się niemylę ?
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2010, 18:59   

Za flaszke :smutas: :pijok: ja też tak chcę :) I mówisz że pasy dają rade trzymają dobrze ?
 
     
 domel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Marzec 2010, 06:20   

marces napisał/a:
Za flaszke :smutas: :pijok: ja też tak chcę :) I mówisz że pasy dają rade trzymają dobrze ?


powiem ci że wyśmienicie spełniają swoją funkcje przy szybkich partiach zakrętowych ;p :hurra:
 
     
 Dawwwidek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 18
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 13 Marzec 2010, 11:05   

Popieram! Pasy szelkowe w fotelu kubełkowym dają naprawdę sporo.
Szczególnie docenia się na zakrętach, gdy się mocno dociska.

Co do mocowania ja umieściłem początkowo, w tylnym słupku
za kierowcą, ale później zmieniłem. Podniosłem tylną kanapę
i tam jest seryjny pasy, trzeba go porostu odkręcić (lub usunąć
jak w moim przypadku) i wkręcić mocowanie z napinaczem
(takie czarne pudełeczko na zdjęciu z aukcji)
http://www.allegro.pl/ite...th_od_1_zl.html
Oczywiście 3ba troszkę wygiąć to mocowanie/blaszkę, żeby spasować.
Kabelek z prądem poprowadziłem pod tapicerką i przez przedni próg
pod plaskiem, dodatkowo mam przełącznik on/off.
Mogę odciąć prąd co powoduje przyssanie do fotela przez pasy,
po włączeniu dopiero napinacz puszcza. Fajna sprawa.
Ja tak mam pas i spokojnie 4 osoby mogą podróżować.

domelA czy wymontowałeś seryjny pas przedni kierowcy ??

Bo ja tak, głupio mi wyglądał ;p
 
 
     
 domel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Marzec 2010, 13:59   

Dawwwidek napisał/a:


domelA czy wymontowałeś seryjny pas przedni kierowcy ??

Bo ja tak, głupio mi wyglądał ;p


tak wymontowałem przednie pasy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Pasy szelkowe
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.