Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 10:48
Stacja multimedialna, wymiana seryjnego audio i lcd
Autor Wiadomość
 Konsiosio



Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 25
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 13 Październik 2010, 12:08   

A możecie zobaczyć na to http://allegro.pl/show_it...82+wys%C5%82any Zastanawia mnie dlaczego cena jest taka niska.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Październik 2010, 16:27   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Normala cena za radio bez karty kodowej.
Myślę, że gdyby radio było wylogowane lub były kody sprzeawca by się pochwalił.
Dolicz jeszcze 200 zł na kody i masz fajne radyjko pod warunkiem że znajdziesz do niego wyświetlacz większy niż 2 wiersze.
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 13 Październik 2010, 20:48   
   Moje auto: SXI


xxyy777e napisał/a:


- panel frontowy jest w innym kształcie (tu jest płaski, powinien być na środku wysunięty)


"widzie troche inne wejście z tyłu radia" - ja nie widzę żadnych zdjęć tyłu radia, tylko tył CID


co masz na myśłi panel frontowy, radio czy CID jesli radio to lipa a jesli CID to nie tak zle bo obudowe daszek itip i tak trzeba bedzie przerobic.
wejscie z radia jest raczej takie same jak w cd30 http://pokazywarka.pl/dfqyyo/
Ostatnio zmieniony przez spidan 15 Październik 2010, 07:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Konsiosio



Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 25
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 16 Październik 2010, 20:22   

paddy, chodzi o to że w tym radio co podałeś przedni panel jest płaski, a w Corsie D jak spojżysz z góry to jest wypukły, a ekran z opla signum jest bodajże za duży do Corsy i ciężko bedzie go jakoś ładnie obudować.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Październik 2010, 07:40   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Przekątna (części nie zabudowanej plastikami wokół wyświetlacza) kolorowego oryginalnego CID do Corsy D wynosi 165 mm.

Jeśli ktoś ma wymiary GID proszę podać.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Październik 2010, 21:49   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


To jest przekątna samego wyświetlacza? Zmierze jutro i podam GID
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 16 Styczeń 2011, 01:19   
   Moje auto: SXI


szybkie pytanko.

kupuje radio z wyświetlaczem, są sparowane razem,
zmieniam radio na inne,
czy da się od tak, pogrzebać (w podlączonym radiu z wyśietlaczem) by wylogowac radio i pózniej zalogować je bez zadnego TECHA czy OPCOMA ?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Styczeń 2011, 17:52   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Jesli włożysz radio które było wcześniej sparowane z wyświetlaczem będzie wyglądało na pierwszy rzut oka że wszytko jest OK. Nie będzie żadnych komunikatów błędu na wyświetlaczu.
Tymniemniej polecam podjechać do osoby która ma OP-COM lub TECH2 i wylogować stare radio, i zalogować nowe.
Włożenie radia to nie wszystko. Na radiu i wyświetlaczu ustawia się aktualną konfiguracje auta i tak np, jeśli w aucie z którego wyjąłeś zestaw nie było klimatronika, czy zestwu bluetootch. To opcje te nie pojawią się automatycznie po przełożeniu do nowego auta. Po pierwsze dlatego że nie zalogowane po drugie dlatego że ustawia się te wszytkie dodatki to co ma wyświetlac się na LCD, komputerem.

[ Dodano: 16 Styczeń 2011, 18:13 ]
Pochwal się co kupiłeś ?
 
 
     
 paweleczek666


Informacje
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 9
Skąd: Poznań - okolice
Wysłany: 22 Lipiec 2011, 11:01   
   Moje auto: OPC


a czy nie ma problemu z jakimis kodami auta ktore trzeb posiadac ( w aso mozna zdobyc, ale to koszt podobno kilkuset zlotych)...? czy moze jak mechanik kumaty to zrobi to bez zadnych kodow?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Lipiec 2011, 11:19   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Tak jak pisałem jak masz zestaw radio + wyświetlacz z jednego auta. Przekłądasz i powinno chodzić. Jak elementy są z różnych aut kombinujesz z TECH.

Mechanik kumaty tego nie zrobi raczej kumaty elektronik z TECH2 i to jeszcze nie każdy.
 
 
     
 kapustus


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Sierpień 2011, 22:28   
   Moje auto: vectra A c18nz lpg


Witajcie, kupiłem corse D 1.2 z grudnia 2006 mam radio cd30 mp3 z przyciskami BC i OK oraz duży monochromatyczny wyświetlacz. Jednak gdy wcisnę BC to pojawia się jedynie jakiś timer czy coś. Na lcd poza tym jest tylko telefon i pierdoły od radia. Da się jakoś aktywować komputer pokładowy żeby pokazywało spalanie itd? Trzeba to robić w aso, ile to kosztuje, czy wystarczy mi op-com?
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Wrzesień 2011, 22:48   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


potrzeba techa robota dla magika na parę minut. niestety nie znam nikogo z małopolskiego, ale na projektnavi ogłaszają się chłopaki z całej polski z techem więc spróbuj
 
 
     
 max84max


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Listopad 2011, 10:44   

Witajcie, po przeczytaniu tego wątku jakiś czas temu zapragnąłem wymienić wyświetlacz na większy (z TID na GID). Kupiłem zestaw CD30 MP3 + GID z jednego samochodu niestety sprzedawca nie dał mi kodów. Wiem, że nawet niewylogowane radio będzie działać po przełożeniu do mojego auta jednak jak już coś robię chciałbym to zrobić porządnie. Jak mogę uzyskać kody security (do wylogowania) i radia (w sumie nie wiem po co jest ten drugi)? Czy na śląsku ktoś robił coś podobnego, czy jedyna szansa to ASO? Co byście mi doradzili?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Listopad 2011, 12:24   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Poszukaj kogoś z opcom lub tech 2 na projektnavi

Kody zabezpieczające do radia i wyświetlacza możesz uzyskać w ASO. Dzwoń do wszystkich w okolicy a nawet dalej, każde ASO ma inne ceny na tę usługę.
Kody uzyskuje się na podstawie numeru VIN auta w którym było oryginalnie zamontowane radio/wyświetlacz. Jeśli nie masz tego numeru musisz po włożeniu radia z wyświetlaczem do fury podłączyć do samochodu OP-COM lub TECH2 i odczytać numer VIN z radia/wyświetlacza. Dla osoby która ma TECH2/OP-COM to kilka sekund aby dane te wyciągnąć z radia/wyświetlacza.

Przy okazji podłączenia OP-COM/TECH2 jeśli nie było warto aktywować funkcje komputera.
 
 
     
 Manieq



Informacje
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 15
Skąd: Dobre
Wysłany: 12 Styczeń 2012, 19:06   

Witam.

Czy ktoś z Was ma może w swojej Corsie taką stację multimedialną? -> http://allegro.pl/nawigac...2033841568.html

Myślę dosyć mocno nad zakupem i może ktoś by się podzielił opiniami, czy warto?
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Styczeń 2012, 21:10   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Nie fabryczne wiąże się z tym, że nie da ci to dodatkowych funkcji chyba że masz gida. Też o tym myślałem, ale lepiej kupić używane ale oryginalne moim zdaniem
 
 
     
 Manieq



Informacje
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 15
Skąd: Dobre
Wysłany: 19 Styczeń 2012, 23:09   

Niedługo w takim razie się przekonamy :) GID i stacja już zamówione. Doczytałem, że te stacje dają pełną kontrolę nad GIDem, włącznie z zegarkiem. Pod koniec stycznia mam ją mieć u siebie, więc opisze co i jak.

[ Dodano: 25 Luty 2012, 23:54 ]
Dzisiaj wreszcie skompletowałem GID i stację multimedialną. Dodatkowo musiałem wymienić całą konsole, ponieważ miałem złotą, a stacja występuje tylko w trzech odcieniach (złoty oczywiście nie). Zestaw super, tylko brakuje do kompletu separatora anteny. Czyta wszystkie formaty filmów, obsługuje automapę. GID można w pełni obsługiwać z wyświetlacza radia. Polecam.
 
 
     
 rider88


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Marzec 2012, 11:44   

Witam!
@Manieq zaciekawił mnie Twój zestaw jaki skompletowałeś. Sam mam Corse D wersje enjoy (tyle że w wersji 2011 po liftingu) i zastanawiam się nad zamontowaniem GIDu z komputerem pokładowym oraz stacji multimedialnej. Dlatego jakbyś mógł, napisz ile Cie cała ta wymiana kosztowała, czy były jakieś problemy ze skompletowaniem/montażem zestawu i czy po ponad miesiącu użytkowania jesteś z całości zadowolony:)

Ja osobiście zastanawiam się nad systemem Touch & Connect, ale w internecie jest mało opinii na ten temat i nie wiem czy watro w ten system inwestować. Jest jeszcze opcja połączenia DVD90 NAVI z CDC 40 opera.

Doradźcie proszę, która opcja byłaby najciekawsza z punktu widzenia używalności jak i ceny.
 
 
     
 Manieq



Informacje
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 15
Skąd: Dobre
Wysłany: 7 Marzec 2012, 23:09   

Jeżeli chodzi o GID...
Sam wyświetlacz kupiłem za 120 zł na Allegro. Nie był oczywiście wylogowany, więc trzeba to było zrobić we własnym zakresie. I tutaj pojawia się kolega SIG_MAN, który za 90 zł wylogował wyświetlacz i za 50 zł za pomocą techa zgrał wszystko z moim autkiem. Do wyświetlacza doszły dwa elementy obudowy, każdy po 40 zł - w salonie Opla. Łącznie 340 zł. Ale nie żałuję wydanej kasy.

Natomiast stacja...
Kosztowała dosyć sporo, bo 2130 zł z wliczoną wysyłką. I powiem, że również warto. Czytałem wiele negatywnych opinii na temat tego sprzętu. Z większością jednak się nie zgadzam. Podziwiam, swoją drogą, ludzi, którzy piszą, że sprzęt jest do d*** na podstawie filmu na YT, czy opinii znajomego znajomego... Dużym plusem stacji jest specjalne menu, które pozwala na kontrolowanie GIDa, właściwości audio itp. Przejrzyście zrobione i w pełni funkcjonalne. Bez dodatkowych podłączeń, po wrzuceniu biegu wstecznego stacja automatycznie przełącza się w tryb wstecznej kamery (jeszcze jej co prawda nie mam, ale wszystko jest już gotowe). Bardzo sprytnym rozwiązaniem jest wirtualna zmieniarka na 6 CD i wbudowana pod nią pamięć 2 GB. Jeżeli chodzi o DVD to jakoś obrazu ekstra, dużo lepsza niż CID + DVD90NAVI. Faktycznie czyta divx'y itp. Podłączenia iPoda nie testowałem. Fabrycznie stacja ma wbudowany tuner TV analogowy, ale jakość obrazu jest marna (mam słabą antenę), a w trakcie jazdy nic nie widać. Niedługo zamówię dekoder DVB-T i wtedy to już zupełnie inna historia. Jeżeli chodzi o NAVI to czyta wszystkie dostępne mapy. Ja osobiście od zawsze jeżdżę na Automapie i nie mam z nią żadnych problemów. Sprawuje się super. Samo podłączenie stacji jest banalnie proste. Wywalasz stare radio i dajesz nowe. Nie wymaga logowania. Ma dołączony CAN decoder, który umożliwia między innymi sterowanie z kierownicy i wcześniej wspomnianą kontrolę nad GIDem. Jeden MINUS... Do zestawu nie ma dołączonego separatora antenowego i przez to radio beznadziejnie odbiera. Koszt takiego na allegro to 20 zł z wysyłką. Po podłączeniu radio gra bez problemu.

Z tego co wiem to dostępna jest w trzech kolorach: szary (konsola w vectrach, zafirach), srebrny i czarny piano.

W razie dodatkowych pytań proszę walić śmiało ;)
 
 
     
 rider88


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Marzec 2012, 00:05   

Dzięki za info:) Rzeczywiście trochę to wszystko kosztuje, ale tak się nakręciłem na tą stacje multimedialną, że zaczynam zbierać na nią kasę i do wakacji może będą ją miał już w aucie:)
Mam jeszcze do Ciebie parę pytań: czy wyjawisz mi swoją tajemnice i napiszesz gdzie kupiłeś tą stacje?;) Bo z GID'em problemu nie będzie, a tego cuda poniżej, w takiej cenie jeszcze nie widziałem:) i zastanawiam się jak zastosowałeś dostęp do USB i AUX? Czy zrobiłeś to tak jak w systemie Touch&Connect czyli pod całą konsolą między miejscami na drobniaki czy puściłeś kabelki obok?
Jeszcze raz dzięki za pomoc i opinie - bardzo mi pomogłeś!:)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 6 z 8 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » Stacja multimedialna, wymiana seryjnego audio i lcd
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.