Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 08:56
Katalizator w Corsie B
Autor Wiadomość
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 5 Sierpień 2008, 16:53   Katalizator w Corsie B
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Wiesz koleżanko że u nas brak kata jest raczej zakazane....
Ostatnio zmieniony przez dudu 4 Listopad 2008, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Sierpień 2008, 23:14   

Dudu, a wcale że nie. Jeżeli Adzi nie ma w dowodzie wbite KAT to katalizator może sobie wyjąć i do maski przyspawać albo napisać "nie mam katalizatora" i nic jej nie zrobią. Co więcej, w Polsce chyba auta od 1995 muszą mieć KAT.
Ostatnio zmieniony przez 22 Październik 2008, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 6 Sierpień 2008, 05:26   
   Moje auto: Porshe 911


i tu się mylisz! jezeli ma w D.rej wpisane kat to musi miec Kata !!!!
ps: poczytaj jak wyglada wyjazd np. do Berlina na wycieczkę autem co nie ma kata. pozdr.
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Sierpień 2008, 08:11   

west, czy ja niewyraźnie lub po chińsku pisze???? napisał/a:
Jeżeli Adzi nie ma w dowodzie wbite KAT to katalizator może sobie wyjąć i do maski przyspawać albo napisać "nie mam katalizatora" i nic jej nie zrobią.


analogicznie, jeżeli ma w dowodzie wbite KAT to musi mieć KAT. Ja nie mam w dowodzie KAT, jeżdże bez i nie mam z tym problemów.

A temat jest o polsce, nie o berlinie.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 6 Sierpień 2008, 09:25   
   Moje auto: Porshe 911


cwirus88 napisał/a:
west, czy ja niewyraźnie lub po chińsku pisze???? napisał/a:
Jeżeli Adzi nie ma w dowodzie wbite KAT to katalizator może sobie wyjąć i do maski przyspawać albo napisać "nie mam katalizatora" i nic jej nie zrobią.


analogicznie, jeżeli ma w dowodzie wbite KAT to musi mieć KAT. Ja nie mam w dowodzie KAT, jeżdże bez i nie mam z tym problemów.

A temat jest o Polsce, nie o berlinie.


ale w tym momencie uziemia auto na terenie RP niestety
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Sierpień 2008, 15:09   

co do przepisów UE sie nie znam, to mi nie grozi, bo od dłuższych włajaży są samoloty :lol:
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Sierpień 2008, 22:35   

Khem khem.. :P Jazda bez kata moze i jest zakazana ale zakazy sa po to zeby je lamac. :D Dudu, zawsze jezdzisz 50 w zabudowanym? Nie sadze.. :D
Znam kilkanascie osob, ktore nie maja kata w samochodzie i na przegladzie panowie ze stacji kontroli nawet slowka nie pisneli na ten temat. Mozna w miejsce kata wstawic strumienice i problem z zanieczyszczaniem europy z glowy ;)
Wiadomo, ze wyciecie kata to kasiurka- ok 250 zl jak jest jeszcze w dobrym stanie- oraz ponoc wieksza moc samochodziku.. Ale tego nawet najstarsi gorale nie wiedza ;) Dziekuje za uwage
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 8 Sierpień 2008, 11:13   
   Moje auto: Porshe 911


alternatywa dla kata
strumienica łuskowa czyli strumokat



A tak wyglądała przed montażem:

 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 8 Sierpień 2008, 11:56   
   Moje auto: ASTRA G


Czytam powyższe posty i każdy ma trochę racji. Według prawa jezeli auto dostało homologację z katem i jest on wpisany w dowód rejestracyjny to nie wolno go "wycinać". Każde zmiany powinny być odnotowane w dowodzie. Co do panów ze stacji diagnostycznych to można by całą powieść napisac :) Nie takie rzeczy widzą i nie reagują. Taka jest nasza Polska rzeczywistość. W sumie wyciągnięcie kata to nie jest aż taki wielki grzech.:) Kazdy sam decyduje co dla niego dobre.
Co do sprawy czy coś to daje? Teoretycznie tak, ale w naszych "demonach mocy" niestety niezauważymy diametralnej zmiany. Mam w mojej corsince cały wydech zrobiony od podstaw, ze strumienicą, tłumikami itd. Niestety z 1.4 rakiety to nie robi :( Raczej moje samopoczucie się poprawiło po zamontowaniu powyższych gratów. Jest jeden minus wyjęcia kata tzn. zdarza się że sonda lambda przekłamuje i wzrasta spalanie.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 8 Sierpień 2008, 12:28   
   Moje auto: Porshe 911


spidan napisał/a:
Jest jeden minus wyjęcia kata tzn. zdarza się że sonda lambda przekłamuje i wzrasta spalanie.


i tu się zgodzę
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Sierpień 2008, 15:05   

Ja wyciołem kata mimo,ze mam go wbitego w dowód.Jak narazje jest OK!! ;-) brumczy kapke głośniej,spalanie pozostało identyczne,ale jesli chodzi o moc to koników to nie dodało najwyzej jednego zrebaka :D
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Sierpień 2008, 11:41   

spidan napisał/a:
Jest jeden minus wyjęcia kata tzn. zdarza się że sonda lambda przekłamuje i wzrasta spalanie.


tylko w przypadku silników w których lambda jest wbita zaraz za katalizatorem lub bezpośrednio w kata (np. w x10xe). Wtedy trza "zhackować" lambdzine i podłączyć do niej emulator :]

u mnie jest przed więc nic sie nie dzieje :D
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 9 Sierpień 2008, 15:24   
   Moje auto: ASTRA G


cwirus88 napisał/a:
spidan napisał/a:
Jest jeden minus wyjęcia kata tzn. zdarza się że sonda lambda przekłamuje i wzrasta spalanie.


tylko w przypadku silników w których lambda jest wbita zaraz za katalizatorem lub bezpośrednio w kata (np. w x10xe). Wtedy trza "zhackować" lambdzine i podłączyć do niej emulator :]

u mnie jest przed więc nic sie nie dzieje :D


o wreszcie pojawiają sie jakies konkrety. A mozesz podac więcej info na ten temat? jaki emulator i do kogo z tym podjechać? czy moze jest opcja że dokonamy tego samodzielnie?
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Sierpień 2008, 06:17   

no więc już tłumaczę.

emulator to jest urządzenie o napięciu z tego co się orientuje 0,5 - 1 V. Podłącza się go do lamby w przypadku niektórych instalacji gazowych bądź braku katalizatora. Polega to na tym, że normalnie sonda lambda zapisuje błędy na komputerze gdy norma spalin w układzie wydechowym odbiega od normy, a emulator wyłącza sondę, i wysyła do komputera sztuczne impulsy z informacją że norma spalin jest w porządku.

Emulatora raczej sam nie zrobisz, poszukaj na allegro tam tego jest od brudu :] instrukcja podłączenia w komplecie :P
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 10 Sierpień 2008, 09:44   
   Moje auto: ASTRA G


dzięki zrozumiałem wszystko.
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Październik 2008, 14:48   

ja też nie mam kata :P a mam wbitego :D
 
     
 Zyzio
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Listopad 2008, 18:24   

ja kata wyprulem juz dawno powod....pekla porcelanka w srodku...udalem sie na kanal szlifeirka do lapki i jechane wycialem prostokacik w kacie...wysypala sie porcelanka...tata zaspawal otwor autko buczy troszku glosniej ale bez przesady...spalanie caly czas takie samo.....sonda znajduje sie przed katem tak jak u ciwrusa88 bo mamy te same C14NZ tylko on wybebeszone ;p ....na stacji koles popatrzal na kata zrobil tak ;] i to wszystko hehe :) :)
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 03:12   

Powie mi ktoś czy w Corsie 1,2 8v sonda jest za czy przed katalizatorem?
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 11:03   

Dostałeś już odpowiedź w innym temacie ale powiem Ci że jest przed katem , spokojnie możesz wywalać kata i zmieniać sondę. pozdro
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 20 Grudzień 2009, 23:05   

Panowie czy to możliwe ze po wycięciu kata auto więcej pali?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Katalizator w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.