Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:09
Głośniki na tylną półkę - Corsa B
Autor Wiadomość
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 10 Sierpień 2008, 09:54   
   Moje auto: ASTRA G


akitainu napisał/a:
A co jest ten BASS REFLEX ?? bo za boga nie wiem :shock: A czy skrzynia moze miec 2 głośniki? bo jak zakupie to pewnie komplet 2 szt. Pzdr.

[ Dodano: 2008-08-09, 12:26 ]
Ale powiem wam,ze troche sie nakręciłem na tą skrzynie :-P DUDU twoja wygląda bardzo ładnie,mi sie podoba ;-)


no to kolego znalazłem coś takiego dla Ciebie :)
http://www.carpower.pl/in...=27&id_item=206
Ja mam taki ale tylko jeden (też trudno wytrzymać, a z dwoma dach w corsie wyprostujesz :) )
W sumie to nie wiem czy jest sens budować samodzielnie skrzynkę. Gotowe skrzynki możesz kupić na allegro i wkładasz do tego głośnik(ja tak zrobiłem) lub jedziesz do firmy car-audio. Jezeli kupisz renomowanej firmy skrzynke z głośnikiem to napewno jest ona dobrze przeliczona i skonstruowana.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Sierpień 2008, 21:09   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


spidan, dobrze mówisz. Mnie się akurat udało z wymiarami skrzyni, ale kto wie czy w innej by nie było lepiej??
 
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Sierpień 2008, 11:29   

Dzieki chlopaki..musze sie nad tym zastanowic.Jak cos juz postanowie i czas mi na to pozwoli to jakies fotki wrzuce i moja Cosiarkę ,jak to wygląda
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Sierpień 2008, 12:34   

U mnie czekaja na zalozenie glosniki z Helix`a 2x 100W <jajka> na tylna polke moze zabiore sie do tego w tym tygodniu :-)
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Sierpień 2008, 12:42   

Ja zakładam jajka Signat Onyx 169 tak to sie zwie :-)
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 27 Sierpień 2008, 15:09   
   Moje auto: ASTRA G


akitainu napisał/a:
Ja zakładam jajka Signat Onyx 169 tak to sie zwie :-)


O ciekawy jestem jak ten sprzęcik chodzi. Bo Signat powoli zaczął się rozkręcać po długim czasie niebytu. Kiedys mieli fajny sprzęcik. jak je wygrzejesz i sie rozchodzą to podziel sie prosze opinią jak to się sprawuje. Jak rozciągnięta jest scena, jak dynamika i barwa. Co z basem, średnimi i sopranem?
 
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Wrzesień 2008, 11:20   

SPIDAN ja mam na chwile obecna taki zestawik w Corsinie..Radio Pionner Deh 3000 ,100w 16-stki blaupunkta i ostatnio zakupione signaty na półkę o mocy 120w i powiem ci stary,ze dmuchaja naprawde tak ,jak chciałem.Bas jest soczysty,barwa, sopranki wszystko to co powinien miec dobry glosnik.Nie miałem porównania innych,ale juz nie chce innych :-P moge tylko podziekowac braciakowi,ze namowił mnie na sklep car-audio i odradził tzw.marketowa półkę-ile w tym prawdy,nie mi to oceniac..ps.musze tylko odpowiednio poustawiac kombinacje w radiu jesli chodzi własnie o bas,sopran itp.pzdr ;-)

[ Dodano: 11 Wrzesień 2008, 12:09 ]
Hej..odwołujac sie do poprzedniego posta-sprawdziłem juz glosniczki i ze swojej strony moge je z duma polecic :-P dla mnie to był strzał w 10 ;-) graja rewelka...Ps.ale lepiej nie zachwalac :mrgreen:
 
     
 Chrusta


Informacje
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 4
Skąd: Piotrków Kuj.
Wysłany: 11 Październik 2012, 21:31   

O ludzie, aż się specjalnie zarejestrowałem (tzn. Corsę też mam :) ), żeby napisać co nieco. Co wy za głupoty momentami piszecie. Sorki za odświeżenie, ale może to info przyda się innym.

dudu napisał/a:
Przykładowo: masz radio na którym pisze 4x 40W czyli to radio czterokanałowe( dwa głośniki na przód a dwa na tył) z czego na każdy kanał( na jeden głośnik) przychodzi moc 40Watt. I Twoje głośniki nie powinny przekroczyć mocy 40Watt. Mogą być 20, 25, 30, 35, 40 ale nie powinny być mocniejsze niż 40watt. No i nie powinny być radykalnie małe, np 3 watty.

Największa głupota jaką słyszałem! Wręcz zaleca się używanie głośników o mocy 2x przekraczającej moc wzmacniacza. Do wzmaka 20W (RMS) możesz podłączyć głośniki nawet 200W (RMS) i będzie grało i to nawet głośno. Sprzętowi jak i głośnikowi NIC się nie stanie. Chyba że wzmacniacz może pracować z głośnikami minimum 8 Ohm, a ty podłączysz 2 Ohm, w takim przypadku z każdym wzmacniaczem może być ciężko (grzanie, upalenie). Tak samo do wzmacniacza 100W możesz podłączyć głośnik nawet 1W, jeśli dobrze wyregulujesz moc wyjściową to będzie ok.

dudu napisał/a:
I apeluje: nie zapominajcie dodawać BASS REFLEX do skrzyni bo inaczej wam wypluje głośnik z membrany!!!

Nie wypluje (chyba że na głośnik 50W rms podasz dużo więcej mocy, to żaden głośnik nie wytrzyma), przy źle dobranym bass-refleksie można nawet cały efekt zepsuć i głośnik może grać 10x gorzej niż w zamkniętej skrzyni. Na wyliczanie skrzyni, ich częstotliwości rezonansowych, długości i średnicy BR są odpowiednie wzory, i jak ktoś opierdzielał się na matmie w podstawówce/gimnazjum to może sobie policzyć conajwyżej palce u rąk.

dudu napisał/a:
Oj tak. A wogóle mało kto kupuje nowy głośnik i sam tworzy skrzynie. Zazwyczaj do skrzyń własnej roboty wkładamy stare głośniki.


Kolejna bzdeta. Stare głośniki (u ciebie pewnie również w znaczeniu: kiepskie) możesz sobie wieszać na ścianie jako ozdobę. OGROM ludzi robi skrzynie do nowych głośników, głównie do głośników droższych/lepszych (w car-audio także). Wejdź sobie na forum elektroda.pl.

Ja lubuję się w domowym i estradowym audio, dobrej jakości, dudnienie w samochodach jakoś specjalnie mnie nie rajcuje. Zdaję sobie sprawę, że wypowiadanie się z moimi lekko audiofilskimi poglądami na forum car-audio to samobójstwo, ale co tam :) .

Pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » Głośniki na tylną półkę - Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.