Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:25
Wymiana rozrządu a predkosc maxywmalna zmalała !?
Autor Wiadomość
 Canis Lupus


Informacje
podkarpackie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 28
Skąd: Agatówka
Wysłany: 25 Marzec 2011, 08:56   

Oznaczenie silnika 1.4i hmmm według INFO-TECH te oznaczenie mają zarówno Opelki z silnikami X14SZ jak i C14NZ . Wypadałoby wiedzieć który to motorek , bo X14SZ jak wiemy aparatu zapłonowego nie posiada .
Co do opisu silnika w naszych profilach dobrze byłoby dodać jeszcze kod silnika. Nie tylko 1.4i mają kilka wersji np. 1.6i 16V ma trzy C16SEL , X16XE oraz C16XE .... łatwiej by było pomagać znając dokładny kod silnika .

Karolus2603 napisz który to motorek i jaki wałek rozrządu został zamontowany ( oryginał , podróba , może jakiś dziwny tuning ? :) ).
 
 
     
 Karolus2603


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 25 Marzec 2011, 13:20   

Dokładnie nie wiem ale zdaje mi się że c14nz. Wałek rozrządu był też chyba oryginalny luz jakiś zamiennik bo za wałek planowanie głowicy uszczelki zawory i za jego pracę zapłaciłem 1200zł.
 
 
     
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 23 Grudzień 2012, 07:40   

wprawdzie trochę czasu minęło od rozmowy w tym temacie ale piszę tu żeby nie zaśmiacać forum.

W piątek odebrałem auto od mechanika (wymieniona chłodnica, rozrząd, pompa wodna, termostat i uszczelka pod głowicą). Auto bardzo straciło na "mocy" nie mogę przekroczyć prędkości 100km/h (CB, 1.2i, 94r). Odpala bez problemu ale jakiekolwiek przyspieszenie odbywa się bardzo wolno. Na 4-tym biegu nie pojadę szybciej niż 80km/h a na 5-tym max. 95km/h.
Czy tu tak jak powyżej winą może być źle ustawiony rozrząd?
dodatkowo wczoraj jak w trasie zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka (nie wiem od czego ale miałą błyskawicę w środku) i po chwili (ok 5-7sek.) zgasła. Co ta kontrolka oznacza?
 
 
     
 bobogolf



Informacje
malopolskie

Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 35
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 23 Grudzień 2012, 19:11   
   Moje auto: x14sz


Pomarańczowa kontrolka to Check Engine czyli wystąpił jakiś błąd i trzeba pod kompa żeby zczytać błedy.
 
 
     
 jedras21xxx


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 89
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 23 Grudzień 2012, 22:16   

Masz gaz, czy samą benzynę? Na początek ustaw sobie zapłon, może sporo pomóc.
 
 
     
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 24 Grudzień 2012, 07:41   

tylko benzyna
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Wymiana rozrządu a predkosc maxywmalna zmalała !?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.