Seat Ibiza 6K2 AGP
Autor Wiadomość
 MariuszPrusia
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Luty 2010, 02:07   Seat Ibiza 6K2 AGP

Witam Panie i Panów ;)

Chciałem przedstawić wam mój projekt jakim jest Seat Ibiza 6K2 czyli II FL ;p
Auto mam od niedawna i jest to moje 2 auto w życiu, ibi FL należała zawsze do moich młodzieńczych marzeń motoryzacyjnych. :) Silnik 1.9 SDi oznaczenie AGP dla niewprawnych :wstyd:

Z wyposażenia to: LCD panel ;p , wspomaganie, Airbeg, elektryka szyb i szyberdachu central z pilota, jeszcze kilka szczegółów...

Po zakupie auto wyglądało tak:





W pierwszej kolejności poszło w audio. U mnie musi grac, jako że miałem kilka gratów po Corsie to postanowieniem je przeszczepić do Ibizy. Jako że instalacja pod wzmaka w bagażniku była juz podpięta przez poprzedniego właściciela sub JBL GT5 1204BR w obudowie bandpass, wzmak Magnat ULTRA2000, grał już tego samego dnia wieczorem :) Radyjko to Balupunkt SD 48 które mi także zostało, Długo myślałem jak je tam upchnąć żeby to wyglądało jak najbardziej standardowo. Parzychem, patrzyłem rozebrałem pól konsoli i stwierdziłem ze schowek i tak nie nada się do niczego wiec radyjko tam wyląduje ;) Jako ze przeszkadzało mi denne przenoszenie basu seryjnych mitbasow wstawiłem coś innego oraz wygłuszyłem drzwi matami(niestety fotek z tej operacji nie ma bo cała operacja potrwała we 3 osoby rekordowe 4 h, bo robiłem to w popołudnie po szkole :uuu: ) Jako ze midbasy oryginalne były do niczego i nadawały sie praktycznie na śmieci postanowiłem je wykorzystać i zrobić z nich dystanse pod nowe przetwornice : PHONOCAR PROTECH 16,5cm 70W. Grają jako tako w połączeniu z wygłuszeniem ;)



Po pewnym czasie... Teraz jako ze idzie zima a przednie opony są już do niczego zdecydowałem się założenie zimówek. Felgi to stalówki od VW golf Mk3 pomalowane w jedyny słuszny kolor: Rajdowa Biel. :) Pomysł żywcem zjechany od pewnej osoby z tego forum :nocom:



Dzisiaj z racji tego ze nie miałem co robić i był cały wolny dzień postanowiłem sie wziąć za te ohydne nagumowanie na rączkach drzwi :uuu: No przedtem wyglądały lekko mówiąc nieciekawie z racji wielu rys i prześwitom czarnego plastiku spod spodu. Myślałem myślałem czytałem i doszedłem do wniosku ze najlepiej jest sie tego pozbyć metodą ścierna. Wziąłem do ręki wodny papier ścierny 1000 potem 1500 a na koniec dla wygładzenia i nadania połysku 2500. Wysuszyłem wziąłem środek do czyszczenia plastików wytarłem zamontowałem i oto efekty ;)



Szukając po necie znalazłem opis jak przerobić wyświetlacz na IKS. Długo sie nie wahałem tylko czekałem na dogodne warunki: wolne , pogoda i chęci ;p
Czas operacyjny 10h
Straty: jeden bezpiecznik i kaseciak :piwko:



Co wy na to :hurra: Ja twierdze ze wyszło pięknie a szpary nie są tak duże żeby to komuś przeszkadzało. W rzeczywistości nie ma różnicy w podświetleniach wyświetlaczy kolor jest taki sam i wygląda elegancko :)

a teraz fotka jak sie wkręca SDI :wstyd:



A oto moje nowe felgi na lato big 17" :hurra: Na to guma 205/40ZR17



Plany na przyszłość:
-Gleba
-Zmiana alu na 17" już jest tylko to białe coś musi zniknąć z drogi :wryj:
-Montaż dystansy na koła z tyłu
-Poprawki lakieru i pomalowanie zderzaków na nowo
-Brnięcie dalej w audio(marzy mi się nowe radyjko Alpine IDA-X001 ;p )
-Swap na 1.9TDI ASZ

Przepraszam za słabą jakość fotek ale nie zawsze chodzę z cyfrówką i sporo jest robione telefonem.
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Luty 2010, 09:36   

Zapowiada się pięknie :) wytrwałości w dalszych przeróbkach :brawo: ! pozdrawiam!
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Luty 2010, 09:55   

moje zdanie znasz :gutpost:
więc co się będę rozpisywać

modź dalej fure tak długo byś mógł mnie objechać ;p
wtedy powiem że jest dobrze zrobiona :zupa:
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 9 Luty 2010, 10:23   
   Moje auto: Opel Astra G


Git- malina!! Dalej pieścić i jeździć! :piwo:
 
 
     
  tuning090



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 6 Styczeń 2012, 20:39   

Fajne autko w jedynym słusznym kolorze:) W dodatku z legendarnym 1.9TDI:) Fajne fele, zresztą ogólnie fajny cały samochód.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Moja inna "Corsa" » Seat Ibiza 6K2 AGP
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.