Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:44
Koło zapasowe
Autor Wiadomość
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
  Wysłany: 2 Luty 2010, 22:35   Koło zapasowe

Witajcie !! :D

Mam takie pytanie, a może bardziej proszę o poradę (w końcu piszę po to w tym dziale:P )
Zakupiłem sobie do mojego wozidełka skrzynkę basową, żadna rewelacja ale okazyjnie to aż się prosiło :)
No i sprawa wygląda tak...
Jak widać, moja Corsa jest zagazowana, więc butla jest na miejscu koła zapasowego...Czyli automatycznie koło zapasowe (dojazdówka) wylądowała w komorze bagażnikowej w pozycji pionowej (na szczęście) wraz z okluczowaniem i podnośnikiem, obok mojego nowego nabytku (skrzyni)
Także miejsca mam tyle że moja mama ledwo mieści torbę z zakupami...a co za tym idzie... "po co Ci ta skrzynia" "miejsce tylko dziadostwo zajmuje" :nocom:

Dzisiaj posurfowałem po alleszrocie i wyczaiłem taki oto wynalazek: Koło zapasowe w spray'u

No i pytanie do was...
Bo na allegro wiadomo, napisali, że super, hiper, rewelacja, KUPUJCIE :nocom2:

Ale...diabeł tkwi w szczegółach zapewne, dlatego kilka pytań do was, specjaliści :D

- czy jak zaaplikuje to coś w kółko to będę je mógł potem "reanimować" ? czy cała opona do kosza?
- czy jest to bezpieczne? żeby mi guma nie zleciała z felgi mojej super seryjnej w czasie jazdy :uuu:
- na pewno czeka mnie po takim zabiegu wulkanizacja, ale z jakimi konsekwencjami? Odchudzi strasznie to portfel?

Czekam na wasze opinie, porady, albo krytykę :)

Pozdrawiam
 
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 2 Luty 2010, 22:48   

Nie tylko nie to!! Opona po tym jest praktycznie nie do wyczyszczenia czyli do wyrzucenia
 
 
     
 dawidi89



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Śrem
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 2 Luty 2010, 23:12   

To co tam się wpsikuje?? Piankę do okien?? :D :D
 
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 2 Luty 2010, 23:37   

francuz90 napisał/a:
To co tam się wpsikuje?? Piankę do okien?? :D :D

Piankę ale nie do okien;p Swojego czasu mając praktyki w jednym z serwisów Renaulta przyjechał pacjent z taka opona "na pompowana" pianka. Wszystkim czym się dało próbowaliśmy zmyć te gów** ale bez skutku. Wspomnę ze nie zawsze ta pianka pomoże. Na jakiś gwoźdź pomoże ale na rozcięta oponę już nie. Na koniec dodam ze jest ona bardzo żrąca
 
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 3 Luty 2010, 12:26   

No to pozostaje mi dojazdówka w pozycji pionowej w bagażniku....:( Chyba że jeździć bez, ale zanim dojechałbym na flaku do wulkanizacji to bym miał jajowatą felgę :/
 
 
     
 fi'zi:k


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Luty 2010, 12:56   

wiem z doświadczenia że takie wynalazki nic nie dają, raz kumpel przebił opnę na krawężniku i psiknął tym spreyem. efekt był taki że do domu musiał wracac na samej feldze z dziurawą oponą bo nie miał zapasówki a ta przebita do wyrzucenia. także nie polecam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Koła, felgi i opony » Koło zapasowe
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



oradnia-marek.pl/lekarz-medycyny-sportowej-ostroleka/
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.