Przesunięty przez: Kaszubski
29 Luty 2016, 17:46
Rzucanie autem na drodze...
Autor Wiadomość
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 2 Luty 2010, 12:37   Rzucanie autem na drodze...

Witajcie
Mam takie pytanie : Czy u Was też w zimie na drodze (mówię tutaj o drogach na wioskach, nie o czarnych) rzuca autem?
Bo jak ja jadę to auto po prostu pływa po całej drodze!Nie da się jeżdzić!
Opony 4 zimówki ale nie są zbyt dobre...

Pisze ten post bo jeżdziłem przykładowo golfem 3 i tam ani razu autem nie rzuciło...
Wiem że golf jest cięższy,większy ale u mnie to już na prawdę masakra!
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2 Luty 2010, 12:50   

Na moje sprawdz sobie zbierzność kół. Co do zimówek pisałeś, że nie sa nowe - pytanie w jakim sa stanie? Czasem nowa letnia opona jest lepsza w zime niż zrypane zimówki :uuu:
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 2 Luty 2010, 12:54   
   Moje auto: Opel Astra G


A ja bym to tłumaczył, koleinami ze śniegu i lodu- auto albo się w nich nie mieści, albo jedzie utartym torem, a nagle jak będzie lekka zmiana koleiny to autem telepie- mam to samo na wiejskich i mało rozjeżdżonych drogach.
 
 
     
 Kisztan



Informacje
podkarpackie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 57
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2 Luty 2010, 13:15   

Corsa nie należy do ciężkich samochodów, dlatego na mocno ośnieżonych drogach i kiepskich oponach będzie tendencja do uciekania samochodu spod kontroli kierowcy. jest to całkiem zrozumiałe.
By zapobiec takim przypadkom powinieneś zaopatrzyć się w dobre opony (oczywiście nowe z bieżącej produkcji) najlepiej w szerokości 155, bo tedy lepiej będą wcinać się w śnieg, oczywiście jak zakupisz 165 to błędu wielkiego nie popełnisz.
Warto też zwrócić uwagę na zawieszenie, słabe amortyzatory również nie sa bez znaczenia w tej kwestii.
 
 
     
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 2 Luty 2010, 14:54   

Andi napisał/a:
Na moje sprawdz sobie zbierzność kół. Co do zimówek pisałeś, że nie sa nowe - pytanie w jakim sa stanie? Czasem nowa letnia opona jest lepsza w zime niż zrypane zimówki :uuu:

Zbierzność jest ok bo na normalnej drodze jest wporządku.
Bierznik na zimówkach jest ale opony już mają parę lat...

[ Dodano: 2 Luty 2010, 14:55 ]
Myślałem żeby obciążyć auto dwoma workami cementu w bagażniku.
Co o tej kwestii myślicie?
 
 
     
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Luty 2010, 15:08   

Po paru latach guma traci też swoje właściwości .Ale latanie autka na śnieżnych koleinach to standard raczej:) dociążenie może jeszcze pogorszyć sprawę chyba:P
 
 
     
 Jasioracek



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Racibórz
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 2 Luty 2010, 18:19   

To normalne jest ,ze rzuca ci jak same koleiny są:)
 
 
     
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 2 Luty 2010, 19:23   

a co powiecie o dociążeniu auta?
 
 
     
 Getik



Informacje
podkarpackie

Wiek: 45
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Dębica
Wysłany: 2 Luty 2010, 20:13   

W niektórych przypadkach u znajomych pomagało, wręcz bez worka piachu w bagażniku się nie ruszają. Spróbuj - a zobaczysz, choć niekoniecznie może to pomóc.
 
 
     
 Gradz


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Zamość
Wysłany: 2 Luty 2010, 20:44   

przy dociążeniu auta myślę że droga hamowania się zwiększy..
 
 
     
 skald54
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Luty 2010, 21:41   

Cześć co do opon zimowych ja jezdze na oponach 145 i jestem zadowolony i jak do tej pory jeszcze soę nie zakopałem w sniegu
 
     
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Luty 2010, 00:03   

droga hamowania to może diametralnie się nie zmieni jak będzie dodatkowe np 60kg ale nie wiem jak ze sterownością na śliskim..... może tyłek bujać
 
 
     
 cone
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Luty 2010, 14:36   

altus0 napisał/a:
droga hamowania to może diametralnie się nie zmieni jak będzie dodatkowe np 60kg ale nie wiem jak ze sterownością na śliskim..... może tyłek bujać


na lodzie z pewnoscia :zyzio: :zyzio:
 
     
 cwirus88



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 67
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 3 Luty 2010, 19:51   

Proponuję mimo wszystko wybrać się na kontrolę zbieżności, bo od tego zależy sporo. Autem generalnie nie powinno rzucać, bez względu na wagę, chyba że wynika to z twojego sposobu prowadzenia - gwałtowne ruchy w zimowych warunkach niestety powodują rzucanie w każdą możliwą stronę na naszych drogach. Więc zalecenia:

1) Zbieżność
2) Jeżeli pkt 1) wykazał nieprawidłowości, zmienić opony zimowe, bo bieżnik będzie nierównomiernie zużyty
3) Zużyte zawieszenie na którymś z kół

Oczywiście wykluczam z użytku opony starsze niż 4 lata, bo guma traci swoje właściwości nawet jeżeli bieżnik jest OK. Przy jeździe w koleinach rzuca wszystkim :plff:
 
 
     
 Wieszak


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 15
Skąd: Opole
Wysłany: 4 Luty 2010, 00:28   

Kolego normalne to jest gdy na drodze nie ma wyraźnych kolein ;] to znaczy jest wyjeżdżone nierównomiernie (np przejeżdża tam traktor czasami). Bądź droga się składa z dziur i garbów. Pojedź na drogę o dobrym podłożu asfaltowym lecz zaśnieżoną ;] Samochód będzie leciał 80 km bez większych problemów ;] Co do opon sprawdź ciśnienie i możliwą przyczyną jest wysoki profil i miękka opona ;] A golf kolego po prostu był szerszy na szerszych oponach ;]


PS. Wąska opona przyda się bardzo w górach gdyż dobrze wżyna się w świeży śnieg na miasto dużo lepsza jest szeroka opona ;]
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 5 Luty 2010, 18:15   

Pisałem prędzej o znbieżności ale zapomniałem dodac jeszcze jednej kwestii - zuzyte amortyzatory. Podjedz sobie gdzies na stacje diagnostyczna niech sprawdzą Ci zawieszenie. Zapłacisz z 10-20zł ale bedziesz wiedział czy amorki masz całe. Mnie niestety czeka kompletna wymiana zawieszenia w mojej cb :ojh2: i troche kasy poleci :pff:
 
 
     
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 5 Luty 2010, 20:39   

Zbierzność i amortyzatory są ok bo na normalnej drodze i dziurach wszystko gra,a druga sprawa to taka,że niedawno był robiony przegląd i wszystko było wporządku.
Stawiam na zużyte opony tzn.stare.
Niestety muszę kupić inne a pracy nie ma.............
 
 
     
 altus0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Luty 2010, 21:50   

na przeglądzie były sprawdzane amorki? bo wiem ,że nie wszystkie stacje to robią!, jeżeli nie to nie można wysuwać wniosków ,że na prostej ładnej drodze działają więc na dziurach też.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Karoseria » Rzucanie autem na drodze...
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.