Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 11:15
Połamany fotel kierowcy..:/
Autor Wiadomość
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 2 Luty 2010, 01:18   Połamany fotel kierowcy..:/

Witam dziś spotkała mnie przykra sytuacja. Pękło mi oparcie fotela kierowcy i moje pytanie brzmi czy na ok 2-3 dni mogę przełożyć siedzenie pasażera? I czy opłaca się spawać takie oparcie? Czy trzeba fotel wyjmować z napinaczami? (za bardzo nie wiem jak zabezpieczyć napinacze)
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2 Luty 2010, 07:51   Re: Połamany fotel kierowcy..:/
   Moje auto: ASTRA G


Cichy18 napisał/a:
czy na ok 2-3 dni mogę przełożyć siedzenie pasażera?


Oczywiście że możesz, nik Ci nie zabrania :) Przełożysz szyny z fotela kierowcy do pasażera i jest oki. Utrudnione będzie otwieranie i regulacja oparcia.

Cytat:
I czy opłaca się spawać takie oparcie?


Nie nieopłaca się, przerabiałem ten temat. Lepiej poszukać sobie drugi fotel w cenie spawania. Tapicerkę zawsze można przełożyć a do spawania i tak trzeba ją zdejmować. Spawanie jest trudne bo materiał jest za cienki i się topi. Prędzej czy później pęknie znowu zaraz przy spawie.

Cytat:
Czy trzeba fotel wyjmować z napinaczami? (za bardzo nie wiem jak zabezpieczyć napinacze)


Tak trzeba - nie ma innej opcji bo są przykręcone do szyn fotela. Wkładasz zabezpieczenie z czerwonego plastiku w napinacze i masz zabezpieczone :)
 
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 2 Luty 2010, 09:01   

Jednak załatwię sobie drugi fotel. A spidan, jak zdejmuje się te plastiki kolo progu bo z tego co wiem trzeba je wymontować żeby wyciągnąć fotel?

P.S Corse mam 5d czyli utrudniona bezie tylko regulacja oparcia
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2 Luty 2010, 10:01   
   Moje auto: ASTRA G


W plastikach na progach są zaślepki a pod nimi są wkrety torx chyba 15 albo 25 (nie pamiętam) i jeszcze jest jeden z tyłu.
 
 
     
 Jasioracek



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Racibórz
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 2 Luty 2010, 15:11   

ja jak wyciszałem i zmieniałem elektryke to wyciągałem fotel i później spawałem hak co 3 ma fotel od przodu:)
a zeby fotel wyciągnąc musisz odrecic plastyki koło tylnich siedzeń a pózniej odrecic fotel z 2 śrub z tyłu później musisz ciągnąć plasko do przodu ten fotel. Troche siły musisz miec:) jak cos to pisz priv

[ Dodano: 2 Luty 2010, 15:38 ]
a propo napinaczy to je masz przy fotelu:) na końcu masz taki jakby zabezpiecznie oby w gaśnicy. No ja tak miałem nie wiem jak u ciebie:)
 
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 2 Luty 2010, 21:32   

Wszystko rozłożone. Okazało się ze pękł fotel przy regulacji(kolo pokrętła) poprzedni właściciel Corsy nieudolnie to pospawał. Również pękło jedno mocowanie fotela do szyn(ten hak co podnosi fotel góra dół) Jutro ten hak będzie spawany i chyba pospawam również fotel. Mój Ojciec jest zawodowym spawaczem wiec myślę ze to zrobił tak by się trzymało na lata. Pozdro i dziwki za info
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Połamany fotel kierowcy..:/
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



www.10office.pl
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.