Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 10:58
Elektryczne szyby pomoc
Autor Wiadomość
 zwierzak


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: wrocław
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 27 Styczeń 2010, 15:00   Elektryczne szyby pomoc

Witam.
Mam problem bo nie wiedziałem że założenie elektrycznych szyb u elektryka będzie kosztowało 400 zł :/ Mam wszystkie mechanizmy przyciski tapicerki kable do drzwi tak jak sprzedają tylko że z jedną wtyczką tą okrągłą. No i pytanko nawet parę:
Gdzie we Wrocławiu założą tanio takie mechanizmy do drzwi bo masakra jest:/ ??
Czy ktoś montował u siebie szyby samodzielnie jeżeli tak to moglibyście podzielić się swoimi doświadczeniami jak to złożyć?? Jakieś schematy objaśnienia.
No i może ktoś z Wrocławia lub okolic montował u siebie i chciałby po prostu zamontować u mnie oczywiście za kasę ja bym pomógł.
Serwis opla podejmie się ale dopiero w kwietniu :( i nie wiadomo nawet za ile.
Z góry dzięki za odpowiedzi no i może ktoś będzie taki pomocny.

PS tematu takiego nie znalazłem wiec proszę nie karcić
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Styczeń 2010, 15:24   

Ja montowałem ele. szyby sam, prowadnice zamontować to nie jest problem, co do kabli to robiłem to metodą prób i błędów, gdyż wszystkie miałem pocięte, tak czy siak:
- wykręcasz boczki, wyjmujesz szyby, wypinasz złączki okrągłe z drzwi, odkręcasz mechanizmy podnoszenia
- musisz puścić prąd do drzwi, który będzie szedł spod stacyjki (jeżeli pociągniesz prosto z akumulatora, to podświetlenie przycisków będzie palić się cały czas) [ja mam puszczony spod dużego bezpiecznika (chyba od nawiewu)
- podłączasz kabel do okrągłej kostki do drzwi a w drzwiach wypuszczasz tym samym miejscem który wchodził, potrzebujesz oczywiście jeszcze masę.
- z drugimi drzwiami robisz to samo
- później o ile dobrze pamiętam dwa kable puszczasz od drugiego przycisku w drzwiach kierowcy do drzwi pasażera (w ten sam sposób przez okrągłą złączkę w drzwiach (ja puszczałem je pod maską, ale trochę więcej starań i można to zrobić za kokpitem)

O ile dobrze pamiętam tak to wyglądało - czas pracy około 5h
 
     
 zwierzak


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: wrocław
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 27 Styczeń 2010, 15:44   

Tal tak tylko ze ja mam cale te wiązki kabli i nie wiem co i jak i do czego :) :) Dlatego łopatologiczne wytłumaczenie co i jak było by wskazane i to bardzo haha :)
 
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Maj 2010, 20:47   

Podłącze się pod temat. Mam takie pytanko, ma ktoś schemat do orginalnych elektrycznych szyb w cb, ponieważ mam problem z ich podłączeniem.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Maj 2010, 20:54   

Mogę Ci przesłać cały komplet schematów od CB. Obejmują one również szyby, tylko trzeba się nad nimi trochę skupić bo sporo wiązek tam jest.

Zresztą są one na forum: http://www.klubcorsa.pl/d...tion=file&id=60
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Maj 2010, 21:24   

Przykro mi, ale nie mogę ściągnąć, ponieważ wywala error. Jeśli możesz to wyślij mi na e-mail.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Maj 2010, 21:40   

Poprawiłem link. Na email też poleciało.
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Maj 2010, 22:22   

Dzięki Wielkie. Będe próbował je jakoś podłączyć ;p
 
 
     
 mxs22



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Sierpień 2010, 16:02   

Mam pytanie. Chciałbym zamontować u siebie w corsie (3d) elektryczne szyby. I teraz pytanie.. Ile by mnie to kosztowało u elektryka? Opłaca się to robić? Czy trudno jest to zrobić samemu? :ojh2:
 
 
     
 Leon


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Leon
Wiek: 43
Dołączył: 05 Paź 2017
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Październik 2017, 20:10   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Witam

Podłączę się do tematu, co by nie zakładać nowego wątku. Corsa B 1997r. z elektrycznymi szybami. Lewa szyba przy zamykaniu do końca odbija na samej górze, zjeżdża w dół i zatrzymuje się w połowie wysokości. Aby ją domknąć do końca trzeba delikatnymi naciśnięciami przycisku dojechać do samej góry. Jak się przesadzi zjeżdża w dół właśnie do połowy wysokości. Ktoś przerabiał temat i ma jakiś pomysł na naprawienie tego?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Elektryczne szyby pomoc
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



rank provider
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.