Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 09:56
Brak oleju a kontrolka na desce wszystko OK
Autor Wiadomość
 mantamonster


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: Radom
  Wysłany: 12 Sierpień 2012, 20:16   Brak oleju a kontrolka na desce wszystko OK

Witam. Tak jak w temacie. Zajrzałem ostatnio do silnicza a tam sahara :ojh2: A kontrolka na desce się nie pali. No to myślę sobię że to czujnik oleju. ALE.... gdzie on jest?? :wstyd: Normalnie załamka nie mam pojęcia. Poratujecie i powiecie gdzie on leży, fotka jak by się jakaś znalazła to normalnie całował bym po rękach. A i żeby nie było naszukałem się na forum ale niestety nie znalazłem. Zapewne gdzieś tam sobie leży i się ukrywa przede mną dlatego nie mogę go odszukać :ojj:

Silnik 1.2 benzyna
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Sierpień 2012, 22:14   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Czujnik znajduje się po prawej stronie u dołu silnika , od strony grodzi na wysokości krawędzi miski olejowej, do wymiany będzie raczej niezbędny kanał lub podnośnik.
A może to po prostu uszkodzony kabel lub wypięta wtyczka?
 
 
     
 mantamonster


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: Radom
Wysłany: 12 Sierpień 2012, 22:19   

No właśnie nie mam pojęcia co jest nie tak ale po przekręceniu stacyjki na zapłon kontrolka oleju się ładnie pali po uruchomieniu silnika gaśnie jak by było wszystko OK. Niestety nie mam kanału dlatego muszę spróbować odkręcić z góry. Jest to wykonalne czy mam dać sobie z tym pokój i szukać kanału??
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Sierpień 2012, 22:40   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


A może wszystko jest w porządku, nawet gdy z ok. 3,5 litra oleju zostanie tylko 1 litr to kontrolka będzie gasnąć.
Jakież było moje zdziwienie gdy zmieniając olej u kumpla wyleciało właśnie ok. litra, a kolega mówił że raz mu się zaświeciła kontrolka przy ostrym zakręcie.
 
 
     
 panciokosa


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 10
Skąd: Miastko
Wysłany: 19 Sierpień 2012, 09:45   

Kontoroka na desce informuje Cie o ciśnieniu oleju a nie o poziomie. Możesz mieć litr oleju w silniku i gdy smok z miski olejowej będzie zaciągał olej to ciśnienie oleju będzie prawidłowe i kontrolka nie będzie się paliła. Przy ostrych skrętach najczęściej w prawo (SMOK ZNAJDUJE SIĘ PO PRAWEJ STRONIE SILNIKA) siłą grawitacji olej spływa na lewo i tak niski poziom oleju w silniku uniemożliwia zaciągnięcie go przez smok do pompy olejowej w rezultacie zapala się kontrolka na desce ponieważ olej nie jest tłoczony i nie ma cisnienia.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.