Przesunięty przez: Kaszubski
25 Luty 2016, 10:57
Dodatkowe kierunkowskazy
Autor Wiadomość
 taborescu



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kamieniec Ząbkowicki
Wysłany: 14 Styczeń 2010, 11:50   Dodatkowe kierunkowskazy

Wczoraj udałem się do garażu i nakręciłem krótki filmik, który ilustruje jak wyglądają dodatkowe kierunki założone na przedni zderzak oczywiście wrzucę go w tym temacie jeszcze dzisiaj obiecany link http://www.youtube.com/watch?v=cVv_dSsJLSQ
 
 
     
 dawidi89



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Śrem
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 15 Styczeń 2010, 15:38   

Pomysł ciekawy, lecz prawie nic nie widać... ;/ a szkoda ;p
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 15 Styczeń 2010, 18:40   
   Moje auto: ASTRA G


co to za szopka :nocom: po co kierunki na takiej wysokości? Komu chcesz sygnalizować zamiar skrętu???? Oryginalny powód do straty dowodu rejestracyjnego.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 15 Styczeń 2010, 20:07   
   Moje auto: Porshe 911


kolego oglądałem Twój filmik i mam małe pytanko?

co to jest za patent zaznaczony na obrazku?

 
     
 taborescu



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kamieniec Ząbkowicki
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 14:45   

spidan napisał/a:
co to za szopka :nocom: po co kierunki na takiej wysokości? Komu chcesz sygnalizować zamiar skrętu???? Oryginalny powód do straty dowodu rejestracyjnego.


Jeśli chodzi o przepisy nie martwię się znam sprawy legislacyjne bo miałem z nimi styczność jak byłem na stażu w wydziale komunikacji a poza tym na takiej wysokości mają kierunki auta które wychodzą z fabryk nawet Tico ma

[ Dodano: 16 Styczeń 2010, 14:47 ]
west napisał/a:
kolego oglądałem Twój filmik i mam małe pytanko?

co to jest za patent zaznaczony na obrazku?

Obrazek


No to są śruby trapezowe nie miałem pomysłu czym je zamaskować więc tak już zostały a zderzak musi się trzymać
 
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 14:52   

taborescu napisał/a:
Jeśli chodzi o przepisy nie martwię się znam sprawy legislacyjne bo miałem z nimi styczność jak byłem na stażu w wydziale komunikacji a poza tym na takiej wysokości mają kierunki auta które wychodzą z fabryk nawet Tico ma



Staż stażem, a policja i tak zrobi swoje...a co do Tico to może ma tak nisko, ale ma je zamontowane fabrycznie, a Ty tak po prostu...
 
 
     
 taborescu



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kamieniec Ząbkowicki
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 15:18   

Cytat:
Staż stażem, a policja i tak zrobi swoje...a co do Tico to może ma tak nisko, ale ma je zamontowane fabrycznie, a Ty tak po prostu...


Myszka wiem,że nie wolno używać koloru niebieskiego czy czerwonego w oświetleniu auta a kolor żółty lub biały nie koliduje z przepisami ruchu drogowego musiałbym poszukać w przepisach dokładnie.Na pewno nie wolno stosować oświetlenia podwozia,a także kierunków w niebieskim lub czerwonym kolorze.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 16:16   
   Moje auto: ASTRA G


taborescu napisał/a:
Jeśli chodzi o przepisy nie martwię się znam sprawy legislacyjne bo miałem z nimi styczność jak byłem na stażu w wydziale komunikacji


Marne tłumaczenie, poczyta , doucz się żebyś nie był zaskoczony. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. "w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.) Dokładnie załącznik nr 6 z póżniejszymi zmianami.

[ Dodano: 16 Styczeń 2010, 16:26 ]
[quote="taborescu] na takiej wysokości mają kierunki auta które wychodzą z fabryk nawet Tico ma [/quote]

stawiam skrzynkę wódki, że tak nie jest. Masz niżej niż Tico :cham:
 
 
     
 taborescu



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kamieniec Ząbkowicki
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 16:42   

spidan napisał/a:
taborescu napisał/a:
Jeśli chodzi o przepisy nie martwię się znam sprawy legislacyjne bo miałem z nimi styczność jak byłem na stażu w wydziale komunikacji


Marne tłumaczenie, poczyta , doucz się żebyś nie był zaskoczony. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. "w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.) Dokładnie załącznik nr 6 z póżniejszymi zmianami.

[ Dodano: 16 Styczeń 2010, 16:26 ]
[quote="taborescu] na takiej wysokości mają kierunki auta które wychodzą z fabryk nawet Tico ma


stawiam skrzynkę wódki, że tak nie jest. Masz niżej niż Tico :cham:[/quote]

To co w taki razie powiecie na to:
Rozdział 1
Warunki techniczne pojazdów

Art. 66.4. Zabrania się: 1. umieszczania wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych albo ostrych części lub przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie ciała osób jadących w pojeździe lub innych uczestników ruchu;

1. a) stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko;

2. stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych;

3. umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie;
 
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 16:46   

To co, jak sobie zamontujesz pomarańczowego koguta jak śmieciara na dachu to też ci wolno.

:ojh2:
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 16:52   
   Moje auto: Porshe 911


M/Z ta dyskusja nie ma sensu! Proszę nie offtopować na temat przepisów o światłach bo to nie jest o tym ten temat!

nie słuchanie mnie będzie znaczyło zabawę w zapunktowani.pl

Autor pokazał swój wynalazek i na tym koniec...
zabiorą mu dowód lub nie!
Ostatnio zmieniony przez west 16 Styczeń 2010, 16:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 taborescu



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kamieniec Ząbkowicki
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 16:52   

Znalazłem odpowiedź ze strony http://www.elektroda.pl/r...c201376-60.html cytuję:
Uprzejmie informuję, że zgodnie z wyrokiem NSA z dn. 19 grudnia 2002 r. (sygn. II S.A. 3301/02) organ odpowiada na zapytania w trybie przewidzianym ustawą o dostępie do informacji publicznej zgodnie, z którą nie jest zobowiązany do dokonywania wykładni prawa, analizy indywidualnych zdarzeń, ani udzielania porad prawnych.

Niemniej jednak uprzejmie informuję, że kwestię oświetlenia pojazdu reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. 2003 nr 32 poz. 262 z późn. zm.)
http://isip.sejm.gov.pl/s...=WDU20030320262

Przedmiotowe rozporządzenia określa zamknięty katalog dozwolonych świateł będących na wyposażeniu pojazdu, do którego nie należą światła neonowe.

Ponadto w myśl art. 66 ust. 4 Prawa o ruchu drogowym (Dz.U. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.), zabrania się stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych.

Odnosząc się do sprawy montażu zamienników żarówek halogenowych stwierdzić należy, że tylko kompletny, homologowany zestaw całych ksenonowych lamp, obejmujący m.in. automatyczny system poziomowania reflektorów i układ oczyszczania ich szyb jest legalny i bezpieczny dla innych użytkowników dróg. Należy mieć również na uwadze, że gdy źródło światła zostanie zastąpione przez inne, nieprzewidziane dla homologacji danej lampy, to cała homologacja reflektora również traci ważność.
Policjant podczas ewentualnej kontroli drogowej, w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że pojazd nie spełnia wymaganych prawem wymagań, może zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu i skierować pojazd do stacji kontroli pojazdów.
W sprawie oświetlenia pojazdu warto rozważyć zwrócenie się do Instytutu Transportu Samochodowego.

[ Dodano: 16 Styczeń 2010, 16:53 ]
A więc nie mam neonów a zwykłe kierunkowskazy dające żółte światło są dopuszczalne
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 18:24   
   Moje auto: ASTRA G


taborescu napisał/a:
To co w taki razie powiecie na to


Że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Podałem Ci wszystko co potrzebne do znalezienia poptrzebnych info. Przeczytaj uważnie załącznik nr 6.

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm

Ostatnio zmieniony przez 16 Styczeń 2010, 19:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 taborescu



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kamieniec Ząbkowicki
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 19:18   

spidan napisał/a:
taborescu napisał/a:
To co w taki razie powiecie na to


Że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Podałem Ci wszystko co potrzebne do znalezienia poptrzebnych info. Przeczytaj uważnie załącznik nr 6.


Kodeks drogowy jest jasny i przejżysty: z przodu samochodu mogą być widoczne jedynie światła barwy białej i żółtej selektywnej :nocom:

Ostatnio zmieniony przez west 16 Styczeń 2010, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 19:23   

:zamykam:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Oświetlenie » Dodatkowe kierunkowskazy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.