Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:17
1.3 cdti czyszczenie wtrysków
Autor Wiadomość
 veiron



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 15
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
  Wysłany: 15 Kwiecień 2010, 22:02   1.3 cdti czyszczenie wtrysków

witam zastanawiam się w raz z kumplami czy takie coś jak STP pomaga w czyszczeniu wtrysków http://www.stp.com.pl/pro...a.html#paliwa08 czy ktoś już tego próbował ??
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 15 Kwiecień 2010, 22:08   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


U mnie wprawdzie pod maską jest silnik benzynowy ale myślę że to nie robi różnicy bo zasada działania ta sama. Jak to jest faktycznie ciężko powiedzieć mój mechanik zawsze zaleca mi czy to po wymianie oleju czy po zimie żeby zalać 98 i dodać tego typu środek do benzyny aby owe wtryski przeczyścić. Wg niego to faktycznie działa. Sam środek nie jest to duży wydatek a trochę 98 w baku zawsze mile widziane ta więc ja profilaktycznie w sumie 2 razy do roku taki zabieg stosuję.
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Kwiecień 2010, 22:36   
   Moje auto: Laguna II PHII


polecam Liqui Moly, sądzę że najlepsze preparaty tego typu :]
 
 
     
 veiron



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 15
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 09:28   

ale to stosujecie coś takiego jak to wpływa na żywotność silnika. nie ma później żadnych problemów?
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 15:18   
   Moje auto: Laguna II PHII


te preparaty są suche, palne, jeżeli będziesz miał zbyt bogaty skład mieszanki to będziesz miał zbyt małe smarowanie i np zatrzesz pompę wtryskową ;>
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 17 Kwiecień 2010, 11:11   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


dlatego używasz tego wg zaleceń minimum po 5k kilometrów. Stosując się do zaleceń preparat nie ukróca żywotności pompy wcześniej wspomnianej przez kolegę Zeniu. W przeciwieństwie do preparatów moto doctor wlewanych do olejów, preparat do czyszczenia wtrysków faktycznie jest dobrym środkiem.



PS. unikając :ot: jeśli będziesz miał pytanie odnośnie środków dolewanych do olejów poruszaliśmy ten temat kiedyś z kolegami na forum więc wystarczy poszukać. :piwko:
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 18 Kwiecień 2010, 08:25   

lipa i tyle
...widział ktoś z was wtryskiwacz?jak jest zbudowany?
-nie warto nic dolewać
warto za to jeździc powyzej 3000rpm a nie mulić jak emeryt-wtedy całe wnętrze kompry spalania podlega samo czyszczeniu......
pompa wtryskowa pracuje pod cisnieniem 200barów minimum wiec jak chcesz zatkać wtryskiwacz?

.....chcąc zadbac o pompe i wtryski w dieslu dolejcie oleju do 2sówa czerwony półsyntetyczny 1L/50L ropy wtedy wam ładnie wszystko przesmaruje
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.