Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:27
Niedziłająca kontrolka świateł mijania w Corsie B
Autor Wiadomość
 pepe
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 8 Lipiec 2008, 17:25   Niedziłająca kontrolka świateł mijania w Corsie B

mam corse b 94r. od półtorej tygodnia i nie świeci mi kontrolka od świateł.... tylko ona jedna.... na krótkich postojach zdarzało mi sie zostawić światła włączone ( jest to spowodowane ze wcześniej jeździłem fiatem punto gdzie sie wyłączały światła wraz z przekręceniem kluczyka) a kontrolka pomoże mi nie zapomnieć.... no i w ogóle w komforcie



drugi problem jest z wskaźnikiem temperatury wody ... miał ktoś taki sam problem....???[/list]
Ostatnio zmieniony przez lukbud 25 Luty 2009, 23:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Lipiec 2008, 18:22   

Kolego w corsie niema kontrolki od świateł pozycyjnych i mijania :-P , jest tylko od świateł drogowych (długich). A o to abyś nie zapomniał wyłączyć świateł podczas wysiadania z samochodu powinien zadbać brzęczyk. ;-) Załącza się on tylko kiedy stacyjka jest wyłączona i tylko kiedy otworzą się drzwi kierowcy. Pozdro :hahaha:

PS: A co się dzieje ze wskaźnikiem temp. wody u Ciebie :?:
 
     
 pepe
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Lipiec 2008, 18:30   

w takim razie brzęczyk nie działa i jeśli wiesz to gdzie on sie znajduje i jak mogę naprawić.....


a co do temperatury to po prostu nie działa.... nie wiem czy czujnik ...czy sam wskaźnik pytam po prostu czy ktoś nie miał takiego problemu albo inaczej.... która opcja z tych dwóch jest bardziej prawdopodobna
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Lipiec 2008, 18:40   

Kolego specjalnie dla Ciebie poleciałem do samochodu sprawdzić :-D Brzęczyk jest tam gdzie bezpieczniki, a dokładnie jest to 3 kostka od lewej nad bezpiecznikami, taka siwa z małymi krateczkami. Jeśli ją masz to wyciągnij i popatrz czy niema zimnych lutów. Najlepiej lutownicą przelutować wszystkie luty. Ja tak kiedyś u ojca w samochodzie naprawiłem :mrgreen:

Co do wskaźnika temperatury to sprawdź czy masz podłączony kabel do czujnika i czy styki nie są zaśniedziałe, może to być przyczyną. Czujnik o ile dobrze pamiętam jest w dolnym rogu chłodnicy od strony kierowcy. ;-)
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Lipiec 2008, 22:56   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Więc tak: nie polecam samemu przelutowywać lutów jeśli się nie znasz na lutowaniu. Za długo przygrzeje to nie dość, że kaszka się robi z cyny to może pójść jakiś tranzystor z powodu zbyt dużej temperatury.

A co do wskaźnika to może to być bezpiecznik. Masz go przy prawym kielichu jak stoisz przodem do maski( jest w takiej czarnej skrzyneczce). A dobrze mówiszStitchRD, czujnik jest przy lewym kole( od kierowcy) i szukać go trzeba od dołu.

Zobacz czy bezpiecznik jest ok. Wyciągnij go i włóż spowrotem. U mnie to pomogło, ale u mnie to czujnik bardzo oszukiwał.

I takie coś pomogło........
 
 
     
 keradds



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Skąd: Toruń/Chełmża
Wysłany: 28 Październik 2008, 21:19   

hej! jestem szczęśliwym posiadaczem (od 2 tygodni) corsy, 1.0 12v 2000 edition mam pytanko czy ktoś się orientuje czy w tym modelu jest omawiany powyżej brzęczyk od świateł mijania ( nad bezpiecznikami mam cztery kostki/przekaźniki- żadna nie jest siwa). Autem jeździ głównie żona i notorycznie nie gasi świateł gdyż nic nie sygnalizuje że są załączone. więc jeśli ktoś wie że brzęczyk jest to prosiłbym o łopatologiczną instrukcje gzie go szukać, gdyż nie działa. z góry wielkie dzięki.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 28 Październik 2008, 21:40   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


To jeszcze wersja B czy już C :?:
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 28 Październik 2008, 22:01   
   Moje auto: Opel Astra G


Jeżeli edycja 2000 to będzie to Corsa B. Wersja C nie była oferowana w limitowanej wersji na 100lecie Opla.

Co do brzęczyka- nie każda Corsa B ma takie cudeńko- moja np nie ma :-(
 
 
     
 keradds



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Skąd: Toruń/Chełmża
Wysłany: 29 Październik 2008, 18:38   

tak corsa B to jest chyba jedna z ostatnich, na jesieni tego roku weszła już C
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Niedziłająca kontrolka świateł mijania w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.