Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
Czujnik ABS w CD
Autor Wiadomość
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 1 Styczeń 2010, 16:19   Czujnik ABS w CD
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Witam!
Mam taki problem, ponieważ jakieś 3 miesiące temu podczas takich dużych opadów deszczu, przejechałem przez głęboką kałużę i zalał mi się czujnik ABSu. W ASO kosztowało mnie to 250 zł, bo nie uznali mi na gwarancji ponieważ przewód był zaizolowany przez poprzedniego właściciela co świadczyło, że ktoś grzebał. Ok kazałem wymienić na nowy i tu w wigilię pojechałem na myjkę autko mi wypucowali i po ciśnieniem umyli mi alufelgi, wróciłem do domciu i jak chciałem znowu uruchomić autko to zapaliła się kolejny raz kontrolka ABSu i oczywiści na śniegu teraz szaleje... Po nowym roku pojadę do ASO, tylko chciałbym wiedzieć waszą opinię czy jest możliwe by od wody zdechł czujnik ABSu? Bo robili mi to na fakturę, więc będę chciał aby zrobili mi to w ramach gwarancji na tą robociznę, bo gwarancja na autko skończyła mi się 3.12. Jest szansa wykłócić się o to? Bo jak to możliwe aby ten czujnik dwa razy padł od zalania? To ja auta nie mogę myć?.... :wstyd:

[ Dodano: 10 Styczeń 2010, 14:01 ]
Odpowiedź była prosta, czujnik ABSu jest zamontowany przy hamulcach a od niego odchodzi kabelek, który idzie po nadkolu do środka samochodu i tam jest mały szkopuł, bo kabelek ten jest zagięty i po pewnym czasie może on się przerwać u mnie właśnie się tak stało, że po spotkaniu z karsherem zerwał się.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Czujnik ABS w CD
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.