Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 23:04
Antena w Corsie b
Autor Wiadomość
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 3 Lipiec 2008, 19:08   Antena w Corsie b

Siemka..chciałem spytać kto tam wie,jak idzie antena w corsie??chdzi mi tu którędy jest prowadzona od radia na dach. Bo albo mam walnięte radio,albo antene.Obstawał bym za tym 2 bo jak sie przemieszczam to raz gra ok! a raz wogole zanika. Jak trzeba rozebrac pól corsiawy zeby ja wymienic to chyba nici z tego :<
 
     
 kodi_tk
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 21:36   

proponuje spróbować na innym radiu, jeżeli tak samo bedzie to napewno antena, możesz jeszcze spróbować odłączyć antene i w gniazdko w radiu wepchnąć jakiś dłuższy przewód i zobaczysz czy bedzie lepiej, a przewód antenowy idze pod sufitówką także bedzie trzeba ją zdjąć żeby go wymienić, spróbuj jeszcze zdjąć antenę z dachu i w jej miejscu założyć inną w ten sposób bedziesz wiedział jak i co. jeżeli uznasz że wymiana przewodu jest zbyt trudna można spróbować założyć wzmacniacz antenowy troche to polepszy sygnał ale nie za dużo. pozdrawiam
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 4 Lipiec 2008, 07:23   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


są również inne rozwiązania. Można zrobić antenę z ogrzewania tylnej szyby(tych pasków na niej). Sam się z tym ze dwa razy spotkałem. Odwiedzasz elektronika i gotowe( chyba, że sam masz pojęcie o czymś takim). Jak będziesz potrzebował układ to zgłoś się do mnie.
Układ składa się jak dobrze pamiętam z cewki, kondensatora i czegoś jeszcze.
 
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Lipiec 2008, 15:35   

Koledzy z anteną na dachu jest wszystko oki...DUDU a ztą szybą to nie wiedziałem,ze takie cuda można,ale nie chce sie w to bawic bo tak ,jak jest kiedyś grało dobrze.A ten wzmacniacz antenowy kupiłem właśnie wczoraj i powiem jedno..SZMELC DO POTĘGI :-| Ok idzie podsufitką a z radia gdzie najpierw???? słupkiem od pasazera??bo w lewym slupku idzie chyba przewód od spryskiwacza tylnej szyby..czuje,ze gdybym wymienił ten przewód będzie git, ale najpierw sprawdze na innym radiu. Pozdro ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Antena w Corsie b
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.