Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:40
Głośniki na tylnej półce
Autor Wiadomość
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 15:19   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Hmm.... powiem szczerze, że nie wiem co z tego wyjdzie. Nie da rady znaleźć parametrów samego głośnika (Fs, Qts, Vas). Trzeba by je pomierzyć. Do tego jest potrzebna dobra karta dźwiękowa, program generujący częstotliwość akustyczną, JIG i preamp. Sam osobiście tego nie robiłem i powiem szczerze, nie jest to proste.

Najpierw musisz policzyć objętość obudowy. Wg mojego programu przy grubości materiału 3 cm ta obudowa ma prawie 70 litrów. Więc prawie 2x więcej niż miejsce na koło zapasowe. Tylko, że nie wiem, czy tak można przyjąć, bo ze zdjęcia wynika, że to kolumna "trapezowa", i by trzeba policzyć objętość inaczej.

Wydaje mi się, że może nic z tego nie wyjść, bo litraż w bagażniku może być za mały. Ale możesz zrobić sobie prowizorke (jeśli to nie będzie cie dużo kosztować) i zobaczyć jak ten głośnik zagra w tym bagażniku (czyli zrobić skrzynie idealnie pasującą do wymiarów objętości wnęki w bagażniku).

Albo zrobić jeszcze inaczej: Rozkręć tą kolumnę, odłącz pozostałe tweetery (by został tylko ten woffer) i włóż tyle butelek z wodą, by litraż wyniósł te 36 litrów. Wtedy posłuchaj jak głośnik gra. Jak gra słabo, to dokładaj / lub wyciągaj po 2 butelki wody i słuchaj. Wtedy będziesz wiedział czy ten głośnik nada się, czy nie....

Ja bym jednak namawiał cię, byś kupił skrzynię i wzmacniacz. Będzie chyba lepiej. A jak nie chcesz iść na łatwiznę, to zawsze możesz coś sam zakupić i zrobić samemu obudowę. Polecam stronkę z dobrymi głośnikami: www.stx.pl
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 19:20   

Aha no więc jeżeli to niema większego sensu to chyba z tego zrezygnje albo zmontuje coś innego. Jest sporo czasu na myślenie więc dziekuje wszystkim za wypowiedzi.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 19:26   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Bo marces jak robisz coś, to zrób porządnie. Bo szkoda, żebyś tracił kase na coś, co cie tylko rozczaruje. Jak masz kase to możesz poeksperymentować (koszt zabudowy wnęki koła to może 30zł, ale do tego wejdzie wygłuszenie, filtr, a to już będzie troche kosztować. Na dodatek nie znasz parametrów głośnika, więc cieżko będzie zrobić dobry filtr.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 21:58   

Być może zrezygnuje z robienia nagłośnienia w kole zapasowym ,a zamiast tego zrobie skrzynię taka łądna w dobrym miejscu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa C » Głośniki na tylnej półce
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.