Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:59
corsa c 1.3 cdti który olej wybrać?

jaki olej?
mobil 1 0w40
42%
 42%  [ 8 ]
gm 5w30
15%
 15%  [ 3 ]
castrol edge turbo diesel 5w40
42%
 42%  [ 8 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
 ahela



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 51
Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 19:19   Re: corsa c 1.3 cdti który olej wybrać?

veiron napisał/a:
Witam ma mały dylemat który olej wybrać do mojej corsy C 1.3 cdti obecnie jest zalany castrol edge turbo diesel,przebieg 97tyś, rozważam 3 propozycje

- mobil 1 0w40 turbo diesel
- gm 5w30
- castrol edge turbo diesel 5w40


Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 dedykowany jest głównie do silników z pompowtryskiwaczami,nie wyposażonymi w filtr DPF czyli np starsze silniki diesla z gamy Volgswagena.Gdy sprowadziłem swojego Corsarza z za naszej zachodniej granicy (silnik 1.7 CDTI 100KM) Mechanik również już tu w kraju zalał mi silnik tym właśnie olejem,ale gdy sobie więcej poczytałem o olejach,to szybko wymieniłem na 5W-40 Castrol Magnatec.To jest właśnie olej dedykowany do Twojego,mojego auta jeśli chodzi o Castrola.Powiem tylko na koniec,że jestem bardzo zadowolony z tego oleju i już przy nim zostanę.Można go kupić o kilkadziesiąt procent taniej na Allegro.Pozdrawiam.
 
 
     
 S4IK0


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Gliwice
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 00:30   

Zamierzam wymienić olej w swojej Corsie C 03' 1,3 cdti i nie mam zielonego pojęcia co lał poprzedni właściciel. I teraz kogo posłuchać? Producenta czy opinii użytkowników? :pomysl:



Czym różni się dopuszczalny od zalecanego? (zapewne tylko producent to wie)

Od kiedy montowano DPFy w Corsie C? Jeśli filtry były NGK to zapewne nie wcześniej niż 2004 rok?
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 10:29   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


S4IK0 napisał/a:
Czym różni się dopuszczalny od zalecanego? (zapewne tylko producent to wie)

EDGE 0w30 spełnia oplowską normę GM LL A 025/ GM LL B 025 poza tym oleje do CC zarówno dla diesli jak i benzyniaków muszą spełniać tez norme A3/B3. A co do DPFu w CC to nie słyszałem aby takowe montowali w CD nie był on montowany od samego początku chyba tez.

Ps. co do EDGEa sam go używam i jestem zadowolony w szczególności ze olej faktycznie pozostaje na częściach silnika bo po sprawdzeniu poziomu po np 1 dniowym postoju jest trochę powyżej połowy dopiero po kilku dniowym postoju poziom się zwiększa
 
 
     
  tuning090



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 12 Październik 2011, 09:34   

castrol Edge 5W30
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » corsa c 1.3 cdti który olej wybrać?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.