Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:59
corsa c 1.3 cdti który olej wybrać?

jaki olej?
mobil 1 0w40
42%
 42%  [ 8 ]
gm 5w30
15%
 15%  [ 3 ]
castrol edge turbo diesel 5w40
42%
 42%  [ 8 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
 veiron



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 15
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 20:14   corsa c 1.3 cdti który olej wybrać?

Witam ma mały dylemat który olej wybrać do mojej corsy C 1.3 cdti obecnie jest zalany castrol edge turbo diesel,przebieg 97tyś, rozważam 3 propozycje

- mobil 1 0w40 turbo diesel
- gm 5w30
- castrol edge turbo diesel 5w40
 
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 20:23   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


ja mam mobil 1 10w40 i jeździ mi się bardzo dobrze
 
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 21:58   

u siebie mam Liqui Moly Mos2 10W40, olej wygląda jakby był używany ale to przez zawartość dwusiarczku milibdenu, który zmniejsza tarcie części śilnika. wycisza oraz poprawia jego kulturę pracy, osobiście polecam.
Wcześniej używałem Mobil1 i oprócz "dolewek" śilnik pracował nierówno, od dwóch sezonów używając LM jest o wiele lepiej ;)
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 22:04   
   Moje auto: Opel Astra G


Nadhira zalewa silnik DTI a Piter benzynę więc nie bardzo można to polecić... CDTi wymaga oleju najlepszej jakości dlatego nie można na nim oszczędzać. Może nie jest to reguła, ale ja ostatnio kupiłem na allegro do Astry CDTi taty olej GM'u spełniający takie parametry jakie były w książce... po 2000km rozsypała się pompa oleju :zły22: Na oleju zaoszczędzone było 200 zł, a nowa część z uszczelkami i robocizną prawie 900zł ;/ Do Corsy leje olej z allegro i nie ma problemów, ale do nowoczesnych diesli lać porządny olej od mechanika (bo mamy gwarancję na ewentualną usterkę).
Obecnie silnik zalany jest olejem SHELL'a i wszystko git! :gutpost:
 
 
     
 veiron



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 15
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 09:37   

właśnie czytam ich odpowiedzi mi chodzi o poradę do konkretnego silniczka cdti sam dobrze wiem że trzeba o niego dbać to się pojeździ dlatego dałem te konkretne oleje bo dowiadywałem się i te mi polecają
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 10:59   
   Moje auto: Opel Astra G


No to ja bym lał Castrol albo Mobil ;) (na GM już się zawiodłem ;p )
 
 
     
 mily999


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: lubin
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 19:24   

Również polecam Castrol Edge lub Total Quartz, zresztą lepkości i zalecane klasy są w instrukcji pojazdu na ostatnich stronach.
 
 
     
 MikuL_1986


Informacje
mazowieckie

Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Grudzień 2009, 17:17   

Moja od jakiś 2 miesięcy jeździ na nowej dawce Castrol Magnatec Diesel 10w40, ponoć wcześniejszy właściciel taki zalewał. Nie chciałem więc zmieniać na coś innego gdyż podobno czasem to nie wychodzi silnikowi na zdrowie. Takie pogłoski słyszałem, czy to prawda wole nie sprawdzać. Pozdrawiam :zyzio:
 
 
     
 mily999


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: lubin
Wysłany: 17 Grudzień 2009, 17:42   

ja słyszałem o magikach-mechanikach, którzy karzą zalać mineralny olej po jakimś przebiegu, bo silnik się "zestarzał" a to jest największe nieporozumienie, a jeśli wiesz jaki olej lał poprzedni właściciel, czy sam masz auto od początku i lejesz dany olej to pewnie że nie należy tego zmieniać.
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Grudzień 2009, 16:38   
   Moje auto: Laguna II PHII


Ja tylko Mobil 0W40, świetny olej. Zasada jest taka: jeżeli wiesz jaki olej lał poprzedni właściciel - lej taki sam(nie koniecznie taka sama marka) im dłużej jeździsz na dobrym oleju tym lepiej dla silnika - jeżeli zmieniać na gorszy gatunkowo olej to tylko jeżeli jest to dla nas uciążliwe finansowo a gadanie typu: "po XXX tyś km zmienić trzeba na półsyntetyk po następnych XXX na mineralny" można wsadzić miedzy bajki. To największa bzdura jaką słyszałem do tej pory.

Kiedyś "mechanicy" dzięki temu handlowali olejami z beczki. Moim poprzednim autem było Renault 19 1.9D i przez 8 lat posiadania jeździłem na Elfie. Po 1 wizycie u mechanika przy okazji wymiany sprzęgła miał mi wymienić olej(auto było na warsztacie przez 12 lat posiadania z 3 razy - w tym 2 razy pod koniec posiadania (alternator + sprzęgło), dostał kasę na dobry olej a wlał z beczki. Ciśnienie oleju gasło po 10 sekundach i stwierdził że silnik do remontu. Dostał w pysk i pojechałem do garażu wymienić olej. Już niestety pożegnałem się dzięki jego akcji z Elfem i wpadł Lotos 10W40 - ciśnienie oleju gasło już przy kręceniu rozrusznikiem.... 160tyś km później auto pojechało do nowego właściciela... także mechaników polecam sprawdzonych ;) bo olej "od mechanika" to nie zawsze jest dobro :)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Grudzień 2009, 21:53   

Panowie - przywołuje trochę do porządku bo zaczynacie OT robić. Nie było pytania na czym wy jeździcie, co sadza wasi mechanicy. Kolega jasno zapytał się który z trzech olei do konkretnego modelu i spodziewa się konkretnej odpowiedzi a nie gdybań.
 
     
 veiron



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 15
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 18 Grudzień 2009, 22:42   

też tak stwierdzam jak lać to tylko najlepszy olej nie ma co na tym oszczędzać bo jak się będzie to portfel i tak się będzie kurczył z powodu wymiany części bo olej jest słabej jakości i silnik nie daj rady.
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 09:22   
   Moje auto: Laguna II PHII


Bierz Mobila, w 3 samochodach zalany(między innymi corsa 1.3 CDTI) i zero problemów.
 
 
     
 veiron



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 15
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 21 Grudzień 2009, 19:26   

oki już wszystko jasne wybieram EDGE to jest zostaje przy nim był lany więc będę lał go dalej bo widocznie służy to silniczkowi :D
 
 
     
 pucinmz



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 91
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 09:45   
   Moje auto: Vectra C


Moim zdaniem castrol albo mobil. Miałem styczność z autami na obu olejach (i diesel i benzyna) i raczej nie widzę różnicy.
 
 
     
 ahela



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 51
Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 18:19   Re: corsa c 1.3 cdti który olej wybrać?

veiron napisał/a:
Witam ma mały dylemat który olej wybrać do mojej corsy C 1.3 cdti obecnie jest zalany castrol edge turbo diesel,przebieg 97tyś, rozważam 3 propozycje

- mobil 1 0w40 turbo diesel
- gm 5w30
- castrol edge turbo diesel 5w40


Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 dedykowany jest głównie do silników z pompowtryskiwaczami,nie wyposażonymi w filtr DPF czyli np starsze silniki diesla z gamy Volgswagena.Gdy sprowadziłem swojego Corsarza z za naszej zachodniej granicy (silnik 1.7 CDTI 100KM) Mechanik również już tu w kraju zalał mi silnik tym właśnie olejem,ale gdy sobie więcej poczytałem o olejach,to szybko wymieniłem na 5W-40 Castrol Magnatec.To jest właśnie olej dedykowany do Twojego,mojego auta jeśli chodzi o Castrola.Powiem tylko na koniec,że jestem bardzo zadowolony z tego oleju i już przy nim zostanę.Można go kupić o kilkadziesiąt procent taniej na Allegro.Pozdrawiam.
 
 
     
 S4IK0


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Gliwice
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 00:30   

Zamierzam wymienić olej w swojej Corsie C 03' 1,3 cdti i nie mam zielonego pojęcia co lał poprzedni właściciel. I teraz kogo posłuchać? Producenta czy opinii użytkowników? :pomysl:



Czym różni się dopuszczalny od zalecanego? (zapewne tylko producent to wie)

Od kiedy montowano DPFy w Corsie C? Jeśli filtry były NGK to zapewne nie wcześniej niż 2004 rok?
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 10:29   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


S4IK0 napisał/a:
Czym różni się dopuszczalny od zalecanego? (zapewne tylko producent to wie)

EDGE 0w30 spełnia oplowską normę GM LL A 025/ GM LL B 025 poza tym oleje do CC zarówno dla diesli jak i benzyniaków muszą spełniać tez norme A3/B3. A co do DPFu w CC to nie słyszałem aby takowe montowali w CD nie był on montowany od samego początku chyba tez.

Ps. co do EDGEa sam go używam i jestem zadowolony w szczególności ze olej faktycznie pozostaje na częściach silnika bo po sprawdzeniu poziomu po np 1 dniowym postoju jest trochę powyżej połowy dopiero po kilku dniowym postoju poziom się zwiększa
 
 
     
  tuning090



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 12 Październik 2011, 08:34   

castrol Edge 5W30
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » corsa c 1.3 cdti który olej wybrać?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



https://autoserwisquickkatowice.pl/
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.