Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:39
Konserwacja felg stalowych fluidolem?
Autor Wiadomość
 mikan10


Informacje
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 42
Skąd: ~Częstochowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
  Wysłany: 24 Listopad 2009, 19:16   Konserwacja felg stalowych fluidolem?

Witam, odnowiłem stare felgi poprzez pomalowanie minia i lakierem, kupiłem 'nowe' opony na zimę, wszystko już jest od tygodnia założone i wyważone u wulkanizatora...

Chciałbym te felgi zakonserwować przeźroczystym fluidolem, znajomy używa takowego do konserwacji podwozia swoich prywatnych samochodów od długiego czasu. Zakonserwowane w ten sposób felgi fiata SC 10 lat temu po zmyciu tego teraz wyglądały jak salonowe przy przebiegu 130tys zima/lato.

Wiem ze jak felga jest juz strasznie zabrudzona, zapaprana to moze koło zachowywać się jakby było niewyważone a wręcz zawsze tak jest i moje pytanie jest następujące: Czy jak zakonserwuje swoje felgi fluidolem - będę go nakładał przy pomocy kompresora i pistoletu ewentualnie pędzelek, czy takie felgi musze jeszcze raz oddać do wyważenia, bo fluidolo zawsze coś waży i czy nie nastąpi taka sama sytuacja jak z osiadłym brudem i już będą potrzebne inne odważniki ?

Z góry dzięki za pomoc.
 
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 24 Listopad 2009, 20:55   

Ja ostatnio malowałem swoje zimówki (z obu stron, wewnątrz pędzlem z zewnątrz sprayem) i nawet zdjąłem przed malowaniem ciężarki, po malowaniu założyłem spowrotem w te same miejsca i nie ma żadnego bicia. moim zdaniem nie musisz oddawać do wyważenia, no chyba że będziesz walił centymetrową warstwę albo w jednym miejscu felgi znacząco więcej niż w innym to wtedy rozumiem. Z reszta przekonasz się jak je zabezpieczysz, wtedy jazda próbna i ewentualnie do wulkanizatora.
 
 
     
 nunek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 46
Skąd: rzeszów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 24 Listopad 2009, 22:29   

Panowie a co to jest ten fluidol ?? bo pierwszy raz się z czymś takim spotykam. czy można nim malować alusy ?? Gdzie go można kupić i ewentualnie za ile mniej więcej ??
 
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 24 Listopad 2009, 23:12   

To jest środek do konserwacji profili zamkniętych http://www.rimkowalczyk.pl/product/186.html Jeśli się już go stosuje gdzieś na zewnątrz to tam gdzie nie widać bo po zastosowaniu jest "miękki".
 
 
     
 mikan10


Informacje
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 42
Skąd: ~Częstochowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 25 Listopad 2009, 16:12   

Mimo zastosowania do profili zamkniętych, na felgach spisywał się idealnie przez 10 lat. Jak dopytałem dokładnie to po 4 latach zmywał i nakładał nową warstwę. I stąd chciałbym zrobić tak ze swoimi stalówkami. Felgi są czarne a fluidol jest chyba przeźroczysty i wychodzi ładny czarny mat.

Chyba takie samo dostałem jak pokazałeś w linku tą dużą puche, jak się zdecyduje to w sobotę zaczynam robić...
 
 
     
 maciu1922


Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 66
Skąd: Skoki
Wysłany: 26 Listopad 2009, 20:34   

fluidolem felgi? Pierwsze słyszę chyba, że to jakiś specjalny. Wiem się spotkałem tylko z takim, którego się wpsikuje w progi, maskę od dołu i inne miejsca w celu konserwacji, które są podatne na na wilgoć, a co za tym idzie na korozje. :pff:
Ale jak będziecie robić to wrzućcie foty :hurra:
 
 
     
 mikan10


Informacje
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 42
Skąd: ~Częstochowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 5 Grudzień 2009, 11:48   

Już zrobione, fotki dam w ciągu najbliższych dni.
 
 
     
 robert_j
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Grudzień 2009, 21:22   

Daj sobie spokój z takimi cudami, narobisz się i tyle, nie będziesz przecież tym autem jeździł wieczność...
Na wyważenie wpływu to nie ma....

Ja mam auto które jeździ 8 lat na stalówkach lato zima i bez cudowania nie ma żadnej rdzy.
 
     
 mikan10


Informacje
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 42
Skąd: ~Częstochowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 5 Grudzień 2009, 21:30   

Cytat:
Daj sobie spokój z takimi cudami, narobisz się i tyle

Ja mam auto które jeździ 8 lat na stalówkach lato zima i bez cudowania nie ma żadnej rdzy.



Ale już zrobiłem, konserwacja fluidolem trwała 10 minut i jestem zadowolony :) , widocznie tyle jeździsz.


Cytat:
..., nie będziesz przecież tym autem jeździł wieczność...


Ktoś po mnie będzie jeździł a potem jeszcze ktoś. Corsa to samochód dla ludzi z pasją i to forum też ...

Edit:

Obiecane zdjęcie jak wygląda felga zakonserwowana fluidolem:

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Koła, felgi i opony
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.