Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:34
Co potrafi CD
Autor Wiadomość
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 20:51   

Bania26 napisał/a:
wiem też, że można na wyświetlaczu, odpowiednią kombinacją przycisków, zobaczyć temperaturę silnika... myślę, że to dosyć przydatna informacja, bo jednak corsa d nie ma na desce tak ważnego czujnika - moim zdaniem ogromna wada tego modelu podobnie astry III :/ co ciekawe najnowsza astra ma już ten czujnik..


a to byłoby fajne ale jaka to kombinacja guzików?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 21:20   

widziałem to tutaj http://www.youtube.com/wa...feature=related ale chyba to tylko w OPC działa.. ?? ;/
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 21:41   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Bania26 napisał/a:
widziałem to tutaj http://www.youtube.com/wa...feature=related ale chyba to tylko w OPC działa.. ?? ;/


No i to prawdopodobnie można sprawdzić klikając jak ten gość w ten guzik od zerowania licznika dziennego, to samo co opisywałem wcześniej. Nie pamietam czy też tam była temperatura bo już nie chce mi sie isc do garażu :-)

Edit: uzupełniłem opis co do poszczególnych wyświetleń. Jest też temperatura silnika.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Styczeń 2011, 19:59   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


gregor_bs napisał/a:
I jeszcze jedna rzecz, ale kompletnie nie wiem do czego może być przydatna to wciśniecie i przytrzymanie przycisku Setting w radiu do czasu włączenia syg bip, a następnie wciśnięcie klawisza reg.
jest to tak zwany testmode pokazuje poprawność działania odtwarzacza, dużo dziwnych cyferek :)
 
 
     
 Arrczi


Informacje
opolskie

Imię: Artur
Wiek: 35
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 15
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 10 Styczeń 2011, 21:14   
   Moje auto: Corsa D Black&White


Siema mam pytanie co do tych opcji w Corsie po przyciskaniu przycisku do zerowania licznika wszystko fajnie działa prędkość temperatura silnika, ilość wachy w baku ale czy działa wam to chwilowe spalanie bo u mnie pisze C 00 i na dole 00 00 i nic nie chce się pokazać a bardzo fajne by to było czekam na odp może coś źle robię. Pozdrawiam
 
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 11 Styczeń 2011, 18:11   

Arrczi napisał/a:
Siema mam pytanie co do tych opcji w Corsie po przyciskaniu przycisku do zerowania licznika wszystko fajnie działa prędkość temperatura silnika, ilość wachy w baku ale czy działa wam to chwilowe spalanie bo u mnie pisze C 00 i na dole 00 00 i nic nie chce się pokazać a bardzo fajne by to było czekam na odp może coś źle robię. Pozdrawiam


u mnie jest tak samo choć dla mnie i tak najprzydatniejsza funkcja to temperatura silnika
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 12 Styczeń 2011, 19:53   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


niestety potwierdzam to samo. Na razie tego jeszcze nie rozgryzłem. Chyba chodzi o to że nie mamy aktywowanych funkcji wyświetlania spalania. Może trzeba to dodatkowo aktywować op comem lub techem.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Styczeń 2011, 23:29   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


W mojej CD 3D też tego nie pokazuje sprawdzę jeszcze w tej 5D (ale tam mam GID) i dam znać
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 16 Styczeń 2011, 16:50   
   Moje auto: SXI


gregor_bs napisał/a:


Lista:
1. Datum der Herstellung des Fahrzeuges - data wyprodukowania samochodu
2. Datum und Version der installierten Software - data i wersja zainstalowanego oprogramowania
3. unbekannt - nieznany
4. Aktuelle Geschwindigkeit und Drehzahl - aktualna predkość i wartość obrotowa silnika
5. Batteriezustand - napięcie akumulatora
6. Cockpitbeleuchtung und Motortemperatur - oświetlenie zegarów i temperatura silnika
7. unbekannt - nieznany
8.[b] unbekannt - nieznany[/b
9. unbekannt - nieznany
10. unbekannt - nieznany
11. Tankinhalt (in Liter) und Reichweite - ilość zatankowanego paliwa w litrach i zasięg (ale nie wiem jak sie go odczytuje)
12. Momentaner Verbrauch (in Liter/Kilometer bzw. Liter/Stunde) - chwilowe zuzycie (w litrach /km i w litrach/h)
13. Anzahl der Tage seit dem letzten Service und gefahrende Kilometer seit dem letzten Service -ile dni mineło od ostatniego serwisu i za ile km jest nastepny



się troszke nudziłem i edytowałem poprzedniego posta w zamian troche foto jak to wygląda

no więc na początek trochę zmian

nowy look


teraz po lecimy po kolei co udało mi się ustalić i co było wspomniane w powyższym poscie

1.po wejściu w ten ukryty mode widzimy dwa wiersze pierwszy jest mi nieznany ( choć przypuszczam że jest to kolejny numer auta jaki został wyprodukowany w danym roku a drugi wiersz to data produkcji


2.następne okno to data i wersja softu jaka jest zainstalowana


3.trzecie już okienko jeszcze nie znane jak dla mnie. ta wartość się nie zmienia i u mnie widoczne jest to tak


4.kolejne okno to obecna prędkość i poniżej to RPM obroty silnika


5.następne okno to napiecie z akumulatora które jest zmienne w zależnosci od tego ile odbiorników używamy


6.następne okno to oświetlenie auta i temp oleju. 100.0 to światła dzienne a 0.0 gdy są wyłączone
przy wyłączonym silniku dolna wartość wskazuje -40, dlaczego?- niewiem



7 kolejne okno to także pewna wartość napięcia jakie jest wykorzystywane w danym monecie, warto tu zauważyć że wartości górna jak i dolna zwiększają/zmiejszają się w zależności od zwiększenia/zmiejszenia podświetlenia wyświetlaczy w aucie






8. także coś z napięciem lub z procentem oświetlenia wyswietlaczy raczej mało przydatna rzecz ale czy napewno?





9. i poraz kolejny coś tak mało potrzebne że aż trudno uwierzyć że to tylko to na co wygląda





10 chyba przegapiłem bo nie mam żadnych foto i chyba ilość litrów jest w nast. punkcie


11. górny wiersz to ilość litrów w zbiorniku a dolny to:
pierwsze trzy cyfry to chwilowe spalanie nie wiem w jakich jednostkach są liczone (chyba jakie obroty silnika takie mamy spalanie ??sekundowe przeliczanie?? czyli 20ltr w zbiorniku, obroty 10k/RPM do przejechania 170, druga opcja 20 ltr, obroty 40k/RPM do konca 100km)
dlatego te pierwsze trzy tak szybko się zmieniają, w zależności od obrotów

i kolejne trzy cyfry to chyba ile km do przejechania zostało ale też jest liczone od jakiegoś punktu (chyba od odpalenia auta i ilosci paliwa w zbiorniku i od stylu jazdy czyli powiedzmy; odpalamy, mamy 20 ltr. jedziemy ostro jakies 5km pokazuje 170km do przejechania. druga opcja; odpalamy mamy 20 ltr jedziemy w trasie spokojnie jakieś 5km pokazuje 200 do przejechania) tak mi się to wydaje ale nie jestem pewien
tylko jedne foto nie wiem dalczego


12 następne okno to funkcja nieaktywna ale tu także chodzi chyba o spalanie tylko ze (jeśłi je aktywujemy tech2 )przedstawione jak w wiekszosci aut, bardziej przejrzyście
ja niemam jeszcze tego aktywowanego


13 to ilość dni i ilość km zrobiona od ostatniego servisu czyt. od czasu skasowania inf na wyświetlaczu INSP.




i to by było na tyle jeśli będe coś więcej wiedział to dodam ale i także mam nadzieje ze coś wiecie więcej i wpiszecie

pzdr
 
 
     
 rake-r


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Radom
Wysłany: 24 Luty 2011, 21:02   

Czy znacie dodatkowe funkcje, jakie można uzyskać na wyświetlaczu GID na konsoli środkowej(dużym)? Wystarczy dłużej przytrzymać przycisk Settings (około 10 sekund aż do usłyszenia bip), a następnie przyciskiem BC przechodzimy przez klika okien zapełnionych po brzegi różnymi informacjami. Jest tego na prawdę bardzo dużo. Czy ktoś z Was ma do nich opis?

Znalazłem tylko tyle odnośnie opisu:
http://www.facebook.com/n..._id=40735978233
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Luty 2011, 12:14   

Moim zdaniem są to jakieś dane serwisowe, które nam nic nie dają.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Luty 2011, 20:22   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Jest tam kilka informacji przydatnych jak coś ci nawali, z ciekawych funkcji jest też prędkość wyświetlana cyfrowo.
 
 
     
 rake-r


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Radom
Wysłany: 27 Luty 2011, 22:22   

Jest temperatura silnika, czego normalnie czasem brakuje.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 1 Marzec 2011, 21:18   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


paddy, pochwal się jak ciężko zmienić podświetlenie? A jak z wyświetlaczem radia masz GID czy CID? Robiłeś to specjalnie czy przy okazji innego moda? Też podoba mi się takie podświetlenie, tylko nie wiem jak się za to zabrać. Może fotokurs co i jak?
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 3 Marzec 2011, 22:03   
   Moje auto: SXI


tak przy okazji to temp. wew auta też jest pokazywana czego na fotach nie okazałem
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Marzec 2011, 22:40   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Chyba nie odpowiedziałeś tym na moje pytanie? :ojh2:
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 4 Marzec 2011, 00:38   
   Moje auto: SXI


heheh jutro Ci wszytsko przygotuje
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Marzec 2011, 07:03   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


ok :)
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 4 Marzec 2011, 22:17   
   Moje auto: SXI


dobra, więc tak jak Ci wcześniej obiecywałem wyjaśniam co i jak :) ))


przeniosłem w maunale Click Click Click
Ostatnio zmieniony przez paddy 17 Marzec 2011, 12:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Marzec 2011, 20:35   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Mam pytanie na tej stronie co podałeś to 7,75 funta to jest za sztukę czy za komplet tych ledów, bo za sztukę to trochę sporo by wyszło? :) Sorry za głupie pytanie, ale nie chcę przypalić głupa przy zamówieniu

[ Dodano: 5 Marzec 2011, 20:36 ]
PS a wiesz może czy podświetlenie GIDa można zmodyfikować tak samo? Na np. niebeskie
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne » Co potrafi CD
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.