Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:00
Filtr czy wkładka?
Autor Wiadomość
 sensi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Listopad 2009, 18:57   Filtr czy wkładka?

Na allegro można kupić "SPORTOWY FILTR POWIETRZA / WKŁADKA"
Kod:
http://moto.allegro.pl/item828552552_sportowy_filtr_powietrza_opel_corsa_c.html


Jest sens przy silniku 1.0 ?
Istnaieje cały filtr stożkowy czy to jest odpowiednik ?
 
     
 mily999


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: lubin
Wysłany: 30 Listopad 2009, 20:34   

Nie jest to odpowiednik filtra stożkowego. Ma to plusy i minusy. 1. nie musisz przerabiać dolotu, zmieniasz filtr i wszystko. 2. Dłuższa żywotność, nie martwisz się czy filtr jest zabrudzony i nie musisz kupować preparatów do mycia. Ja osobiście kupiłem taki filtr , mam diesla więc dźwięk jest prawie niezmieniony, spalanie spadło, koniecznie zapytaj o wymiary, mój był 290x205. Polecam ten filtr, ja kupiłem ze strony SIMOTY i zapłaciłem 89 zł, więc o 30 zł więcej, także tym bardziej oferta godna uwagi. Jeśli zamontujesz go w swoim silniku napisz jakie wrażenia, bo czytałem w testach że w każdym benzynowym słychać "fajny" pomruk. W dieslach róznie bywa, ale moc wzrasta.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Listopad 2009, 21:27   

mily999 napisał/a:
ale moc wzrasta.


Jakoś sprawdzone? Pomierzone? Bo chyba tak tylko "na oko" bo od tego raczej mocy od nie przybędzie. Poczytaj sobie temat o stożkach - nawet one same nie dają przyrostu mocy, a co dopiero taki filtr.

Po drugie nie ma tego co nawet porównywać od stożka. Sama idea stożka opiera się na tym ze pobiera on świeże powietrze z zewnątrz pojazdu i to jest bardzo ważne. A taki filtr, bez przeróbek dolotu to moim zdaniem trochę pic na wodę.
 
     
 mily999


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: lubin
Wysłany: 30 Listopad 2009, 22:31   

Dlatego napisałem, że nie jest to odpowiednik stożka, ale to co wiąże się ze stożkiem niesie pewne problemy przy eksploatacji.
Czy stożek bierze powietrze z zewnątrz pojazdu? Tak, zwykły filtr też pobiera powietrze z zewnątrz, za grillem są rury, które pozwalają powietrzu wlecieć do środka, do stożka też najlepiej przyczepić dolot, który skieruje powietrze zimne na stożek, taka sama idea działa w przypadku normalnego filtra.
Czy filtr dodaje moc? W przypadku innych czarów (magnetyzery itp) nie można tego dokładnie stwierdzić, natomiast tutaj jest czysto mechaniczna zmiana w układzie dolotowym. Proszę wziąć do ręki normalny, papierowy filtr. i porównać ze sportowym: od razy widać różnice jak powietrze może przepływać i jak jest oczyszczane. Pod filtrem jest jeszcze warstwa, która zbiera większe brudy, w sportowym tego nie ma, jedna warstwa bawełniana rozciągnięta na cienkich drucianych kratkach. Rzeczywiście, może pochopnie napisałem że wzrasta moc, bo to hasła reklamowe. Ale na pewno spalanie spada i filtr może się zwrócić, co zmierzyłem.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Listopad 2009, 22:52   

Do tak małego silnika polecam wkładkę ! :krzyk:
 
     
 mily999


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: lubin
Wysłany: 1 Grudzień 2009, 08:53   

ja również polecałem wkładkę, ale wynikło kilka dygresji.
 
 
     
 Smalcyk



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: płock
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 1 Grudzień 2009, 21:37   

ja jak założyłem stożek simoty do corsy dziewczyny to czasem potrafił katalizator strzelać a po zmianie na serię przestało
 
 
     
 Rudy71


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 35
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Kwiecień 2010, 17:27   

Zalozylem w swojej corsie 1.2 16v i powiem tak... moc bez zmian , co do dzwieku silnika to jest duza roznica , oczywiscie na wyzszych obrotach :)


Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp), oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Proszę poprawić post.
Ostatnio zmieniony przez 13 Kwiecień 2010, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 ilovemaluch



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 23
Skąd: Bielsko-biała
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 6 Lipiec 2010, 00:36   

Więc polecacie tą wkładkę "Simota" do 1.2 jeśli musze filtr wymieniać?
 
 
     
 marek3m
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Lipiec 2010, 12:11   

wkładkę to raczej k&n do corsy 1.2 , simota chyba takowych nie robi. Simota jak już to stożek.
Ostatnio zmieniony przez Myszka 8 Lipiec 2010, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 ilovemaluch



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 23
Skąd: Bielsko-biała
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 6 Lipiec 2010, 19:42   

tzn chodzi mi o ten: http://www.allegro.pl/ite...a_c_oo_003.html
 
 
     
 marek3m
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Lipiec 2010, 00:12   

może i pasuje choć tam wychodzi na to że są do C ale może wielkość filtra np. w 1.2 miedzy B a C się nie zmienia. Ja mam K&N i polecam.
 
     
 ilovemaluch



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 23
Skąd: Bielsko-biała
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 7 Lipiec 2010, 14:01   

daje coś czy ogólnie jakość? Ps. ja mam corse C
 
 
     
 marek3m
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Lipiec 2010, 09:40   

Aha no do C to może i Simote wsadź ale do B K&N. Ogólnie filtr sportowy nie da nic , jedynie niewielką różnicę w dźwięku pod maską.
Ostatnio zmieniony przez Myszka 8 Lipiec 2010, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Tuning optyczny i mechaniczny » Filtr czy wkładka?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.