Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 14:41
Potencjometr regulacji jasności światła Corsa B
Autor Wiadomość
 Wasil_Corsa_B


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 8
Skąd: Augustów
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 21 Listopad 2009, 19:21   Potencjometr regulacji jasności światła Corsa B

Witam.

Mam problem poszedł mi potencjometr regulacji jasności światła. Służył on do regulacji światła w liczniku, TIDzie i radio oryginalnym oczywiście. Znajduje się on pod włącznikiem świateł. I nie wiem jak do niego się dostać żeby go wymienić. I co trzeba wymienić żeby takowy potencjometr działał ? Trzeba kupić nowe kółko te co się obraca ? POMOCY !
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 21 Listopad 2009, 19:44   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Tam nie jest zwykły potencjometr. Tam jest cały układ regulacji. Raczej nie znajdziesz w sklepach takiego potencjometru, chociaż możesz poszukać.

Tak wogule to skąd wiesz, że to potencjometr? Może coś w układzie sterującym? Jeśli jest to układ w stylu PWM (Pulce with Modulation - czyli modulacja szerokości impulsu). Prędzej bym stawiał na jakiś półprzewodnik, układ scalony, jeśli na takowym jest zrobione, lub tranzystor mocy... Musiałbym widzieć ten układ.

Jak się do niego dostać? Zdejmujesz kratkę mawiewu, za nią będą dwie śrubki. Odkręcasz je i cała obudowa nawiewu bocznego ci schodzi. Wtedy pod włącznikiem świateł masz kolejne śruby.. I to chyba wszystko.
 
 
     
 Wasil_Corsa_B


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 8
Skąd: Augustów
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 21 Listopad 2009, 21:31   

Aha jutro spróbuje się tam dostać i zobaczyć co tam się dzieje a jak nie dam rady to poproszę o pomoc elektryka ;) Dzięki za pomoc.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Listopad 2009, 21:51   

Nie pamiętam czy potencjometr jest wewnątrz przełącznika świateł czy oddzielnie, ale jak jest wewnątrz razem z przełącznikiem to jak go rozbierzesz to na 90% możesz już ten przełącznik wyrzucić.
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21 Listopad 2009, 22:49   

Aby nie zakładać kolejnego tematu zapytam tutaj. Czy w pokrętle od właczania świateł można wymienić jakoś zarówke? I czy tam jest taka sama zarówka co do podświetlania pokręteł nawiewu?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Listopad 2009, 23:44   

Andi, można albo potrzeba do tego:
- umiejętności lutowania (żarówka tam umieszczona jest wlutowana i nie jest ona taka zwykła jak przy reszcie podświetlenia)
- bardzo dużo umiejętności manualnych i szczęścia żeby złożyć przełącznik z powrotem tak by działał.

Ale nie mówię ze jest to niewykonalne - mi się udało, ale drugi raz bym się tego nie podjął.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Oświetlenie » Potencjometr regulacji jasności światła Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.