Andi i jego "Niunia"
Autor Wiadomość
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 17 Czerwiec 2010, 11:52   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Rikku napisał/a:
okazji walnąć pasek przyciemniający na przednią szybkę

Mogę potwierdzić z własnego doświadczenia ze taki patent naprawdę dużo daje sam mam i sobie chwale.
A tak na marginesie naprawdę porządnie zrobione i super się prezentują. :graty:
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Czerwiec 2010, 12:52   

Cz@rek napisał/a:
Rikku napisał/a:
okazji walnąć pasek przyciemniający na przednią szybkę

Mogę potwierdzić z własnego doświadczenia ze taki patent naprawdę dużo daje sam mam i sobie chwale.

Ze zrobieniem paska na przedniej szynie nie ma problemu. Cz@rek Ty masz pasek z foli? Czy oryginalnie wypalana farbę?
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 17 Czerwiec 2010, 13:15   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Andi napisał/a:
Cz@rek Ty masz pasek z foli? Czy oryginalnie wypalana farbę?


Przypuszam ze wypalana
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Czerwiec 2010, 14:08   

Jak wypalana to wygląda pięknie. Naklejanie samego paska jest jakimś rozwiązaniem ale ja pozostawiam przednią szybę w takim stanie jakim jest.
 
 
     
 blazejwol



Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 17 Czerwiec 2010, 21:50   

To jest to przyciemnienie które widziałem osobiście na spocie?? Jeśli tak to potwierdzam że super wygląda bo miałem okazje to widzieć na żywo :) sam takie planuje zrobić ;)
 
 
     
 82yeti



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 67
Skąd: Janowiec Wlkp.
Wysłany: 20 Czerwiec 2010, 21:47   

No to i ja pochwalę Niunię. Szyby super. Dbaj o nią dalej,a niejeden spot na wyjeździe zaliczycie. :piwo:
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29 Czerwiec 2010, 23:05   

Pora na kolejne fotki po weekendowej robocie. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody i wolnego czasu oraz możliwości pod względem miejsca dzięki mojemu kumplowi "Reniferowi" za udostępnienie garażu, postanowiłem zabezpieczyć sobie bębny hamulcowe przed dalsza korozją.
W ruch poszedł odrdzewiacz, dobra szczota druciana, rozpuszczalnik do odtłuszczenia, oraz farba w sprayu na rdze "Rust Stop 4in1"



A potem to juz szybkie foto "Niuni" po robocie i wieczorek przy browarku w doborowym towarzystwie.
 
 
     
 Dairsie



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 41
Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Czerwiec 2010, 00:17   

piękna robota. długo Ci się zeszło? sama powinnam tak zrobić bo ohydnie wygląda ta rdza :smutas:
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Czerwiec 2010, 08:46   

Samo zeszlifowanie i porządne oczyszczenie bębnów około 2 godzin. Najgorszy etap to ten, kiedy wszystko pomalujesz i niestety trzeba czekać aż wyschnie. Farba której użyłem schnie dość szybko pod warunkiem że kładzie się cieńkie warstwy. Reasumując czały czas zabawy to dobre 5 godzin.
 
 
     
 Kryblut



Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Głowno
Wysłany: 30 Czerwiec 2010, 09:21   

Musze pochwalić bo nie wytrzymam :hurra: :hurra: i co mnie cieszy to to że nie malowałeś bębnów na czerwono a'la brembo świetna robota gratuluje :piwo:
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Czerwiec 2010, 17:59   

W kwestii doboru koloru wchodziły u mnie tylko 2 wersje. Albo czarna taka jaką mam albo ciemny zielony. :piwo:
 
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Lipiec 2010, 12:32   

Ciesze się, że nie pomalowałeś na czerwono swoich bębenków :witat:
Praca godna pogratulowania, tak samo jak cała Twoja niunia! Jest śliczna! ;)
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Lipiec 2010, 15:06   

No pięknie teraz wygląda :) jeśli chodzi o szybki to aż ściska z zazdrośći :P hehe a bębny chyba też będe musiał u siebie tak zrobić , moje wyglądają jak... :nocom2:
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Sierpień 2010, 00:13   

Dawno nic nie robiłem to postanowiłem pozmieniać mieszki na nowe oraz gałę biegów bo stara była juz w opłakanym stanie :beksa: Troche cierpliwości z demontażem i ku naszym oczom ukazuje sie kawałek plastyku do którego jest przyczepiony mieszek od ręcznego na zszywki tapicerskie.

Teraz pozostaje tylko wyjac zszywki, przypasowac nowy mieszek i w stare otwory w plastyku poprzypinac zszywki.

Aby zdąc starą gałkę nie pozostało mi nic innego jak rozerwac ja na strzępy przy pomocy małego nożyka oraz klucza francuskiego by ściągnąc zalany na pręcie plastyk. A potem zamontowac nowy mieszek i na koncu załozyć nowa gałeczke do zmiany biegów.

Całośc po zabiegu prezentuje sie znakomicie. Czas pracy jakies 2h i dobry 4paczek browarka :piwo:
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Listopad 2011, 19:26   

Ostatnio zbyt wiele nie robiłem przy Corsinie ale chodzi mi po głowie założenie takich lamp na przód. http://moto.allegro.pl/la...1904351840.html
Pytanko dla Tych co już maja podobne oświetlenie założone - jak świecą? lepiej niż standardowe lampy?
No i jak wygląda sprawa z homologacją i przeglądami? Z tego co widzę te maja homologację "E" wiec nie powinno być z niczym problemu.
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 23 Listopad 2011, 20:43   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Andi napisał/a:
Ostatnio zbyt wiele nie robiłem przy Corsinie ale chodzi mi po głowie założenie takich lamp na przód. http://moto.allegro.pl/la...1904351840.html
Pytanko dla Tych co już maja podobne oświetlenie założone - jak świecą? lepiej niż standardowe lampy


Witam, co do oświetlenia- szału nie ma. Śmiało mogę stwierdzić, że stare seryjne lampy świeciły o niebo lepiej, w porównaniu z NOWYMI angelkami... prawda jest taka, że poprawiają one wygląd autka i niestety na tym plusy się kończą (przynajmniej ja innych nie dostrzegam). Z przeglądem nie miałem żadnego problemu, lampy posiadają homologację więc nikt nie ma prawa się do czegoś doczepić ;)
Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to czy mają plastikowy czy szklany klosz (z tego co się orientuje szklane są wyłącznie ABM'y które ciężko dostać, oraz YUNAN'y -> http://moto.allegro.pl/la...1922290640.html ).
Pozdrawiam serdecznie!
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Listopad 2011, 00:00   

No to widzę kolego, że mnie w porę uświadomiłeś co do jakości oświetlenia. Niestety spodziewałem sie wręcz poprawy a tu wcale poza wyglądem na plus nie idzie. Wiec jednak zaoszczędze sobie te pare $$$ i kupie sobie zwykłe takie lampki. http://moto.allegro.pl/op...1922196827.html
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 25 Listopad 2011, 06:58   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Tu w Sumie może mam słabe doświadczenia ale Kolega Darx ma Takie światełka w Nie wmontowane żarówki typy +30% światła(marki nie pamiętam) i daje rade Świecą dobrze , doświetlają jak trzeba... Wiec Nie może w przypadku kolegi wypowiadającego się wyżej to Jest jeszcze problem jakiś ...

Ja znów mam Artebki , z resztą nie tylko Ja ... I ostatnio zauważyłem ze jest problem z Uch ustawieniem... Świetnie świecą(na Podstawowych żarówkach) ,dobrze doświetlają , Ja mam wrażenie ze za dużo światła idzie gdzieś tam...
Dodał bym jeszcze ze mimo ze mam Światła już naprawde nisko skręcone to wielu kierowców Miga mi światłami ze ślepie... :uuu:
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 25 Listopad 2011, 12:49   

Ja mam angele i powiem z żarówką Philips Blue Vision świecą idealnie wg mnie lepiej niż seria i arteby taka jest moja ocena sam posiadam Sonary i nie narzekam:):)
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Listopad 2011, 00:19   

darx1204 napisał/a:
Ja mam angele i powiem z żarówką Philips Blue Vision świecą idealnie wg mnie lepiej niż seria i arteby taka jest moja ocena sam posiadam Sonary i nie narzekam:):)


Jeśli mówisz, że masz je nisko ustawione a mimo to inni kierowcy odbierają Twoje światło jakbyś jechał na długich to uważąj "bo coś sie dzieje" :uuu:
Na moje powinienes odżałować te parę złociszy i pojechac do dobrej stacji diagnostycznej na ustawienie świateł.
A co do żarówek Philips Blue Vision - miałem, fajne ale szału nie ma - zwłaszcza we mgle. Lepsze od nich jest Osram Night Breaker +30% a jeśli zależy Ci na super wizualnym białym świetle to polecam Philipsa Diamonf Vision H4 o barwie światła 5000K
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Andi i jego "Niunia"
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.