Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:37
Zgrzyt po odpaleniu.
Autor Wiadomość
 ZMoRa
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 21:56   Zgrzyt po odpaleniu.

Jak w temacie. Sam zgrzyt trwa pół sekundy tuż po odpaleniu silnika. Nie pamiętam tego wcześniej. Czy to ma związek z zimnym silnikiem i stożkiem? Nie sprawdziłem czy jest tylko tak przy zimnym silniku, jutro sprawdzę. Mimo wszystko zauważyłem to i mnie zaniepokoiło więc wole się was zapytać.
 
     
 savila
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 21:58   

ZMoRa mam to samo na zimnym silniku z rana, to bendeks czy bendyks nie wiem jak dokładnie sie to nazywa
 
     
 ZMoRa
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:00   

szybka odpowiedź. To coś złego czy normalnego?
 
     
 savila
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:07   

mechanik powiedział mi ze można jeździć ale trzeba wymienić.... bo kiedys może nie odpalic, ja juz jezdze z tym z miesiąc
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:12   

Bendiks to takie zwierze koło rozrusznika, które składa się miedzy innymi z zębatki i elektromagnesu, i które sprzęga silnik z rozrusznikiem w momencie odpalania. Jak padnie to tak jak pisała savila - po prostu nie odpalisz samochodu, wtedy zawsze można pchnąć. To nie jest cześć silnika, to część rozrusznika. Swoją drogą ile te wasze Corsy mają przebiegu ze już takie części siadają?
 
     
 ZMoRa
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:19   

Moja ma 30tyś. Od czego to się psuję? samo z siebie?
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:22   

ZMoRa napisał/a:
Moja ma 30tyś.


To nie jest normalne przy takim przebiegu! Ja liczyłem ze co najmniej ma 130, jak nie lepiej, chyba ze gasisz i odpalasz samochód co 5 kilometrów. Jak wszystkie Corsy D maja takie przeboje to niedobrze.
 
     
 savila
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:25   

moja ma 50tyś. i w mojej pracy to raczej czesto jest gaszona i odpalana, ale zgrzyt słychać tylko rano jak silnik jest zimny, poźniej tego nie ma
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:27   

savila, w nissanie bendiks padł całkowicie dopiero po 240 tys. A jeździ na "L" od nowości.
 
     
 savila
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:31   

to jeszcze z miesiąc pojeżdze i wymienie :)
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 14 Listopad 2009, 23:24   
   Moje auto: Opel Astra G


mi bendiks padł po 195.000km. 30 tysięcy to faktycznie mało.
Ja mam jeszcze 1 pomysł, tylko trudno mi to będzie opisać... otóż kiedyś w naszej Corsie C po odpaleniu też był taki zgrzyt... tata pojechał do mechanika i ten powiedział, że gdzieś się nazbierał grafit (tylko właśnie nie pamiętam gdzie/w czym, bo to było ponad 6 lat temu i po prostu pamięć mnie zawiodła :D ). Coś tam poczyścił i był spokój.
Ktoś może wie o co mi chodzi?? ;P
Pozdro! ;)
 
 
     
 ZMoRa
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Listopad 2009, 01:05   

ale to chyba by zgrzytało cały czas, nie uważasz?
 
     
 savila
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Listopad 2009, 10:13   

ZMoRa to sprawdz dzisiaj kiedy to zgrzytanie słychać
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 15 Listopad 2009, 22:34   

jeśli grafit to ze szczotek, jeśli szczotki to rozrusznik i rzeczywiście jakiś syf może blokować bendiks więc warto rozebrać i przeczyścić jeśli oczywiście jest rozbieralny:)
 
 
     
 savila
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Listopad 2009, 22:39   

a tak wogóle to u mnie już ten problem sam się rozwiązał... dziś rano odpaliłam auto i.... cisza! przez ostatnie dwa tygodnia to nie ja wyprowadzalam auto z garażu i nie wiedziałam nawet że przestało zgrzytac ale czemu tak się zrobiło nie mam pojęcia, może to jednak nie bendiks???????
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 16 Listopad 2009, 09:05   

Witam, z tym zgrzytaniem z rana to jest przez to, że po nocy akumulator daje słaby prąd na rozrusznik, a zgrzyta bendiks, ja miałem to samo u siebie, poczyść klemy przykręć je porządnie ( oczywiście bez przesady), poczyść też kable przykręcone do rozrusznika, na razie ci nie zgrzyta bo jest jeszcze ciepło, jak będzie mróz to może znowu zacząć zgrzytać, zgrzyta dla tego, że bendiks słabo zazębia na koło zamachowe a po uruchomieniu silnika sprężyna powrotna nie ma siły porządnie odbić..
 
 
     
 savila
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Listopad 2009, 17:12   

akumulator mam nowy, klemy czyste i dobrze zakręcone, a to zgrzytanie to było już dużo wcześniej jak było jeszcze cieplej niż jest teraz, to właśnie od kiedy zrobiło się zimniej to przestało zgrzytać
 
     
 ZMoRa
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Listopad 2009, 19:49   

sprawdziłem zgrzyta tylko na zimnym silniku. U mnie sprawa podobna jak u savilii, nowy akumulator.
 
     
 savila
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Listopad 2009, 19:50   

ZMoRa to poczekaj z miesiac to samo się naprawi hehehe :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Zgrzyt po odpaleniu.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.