Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 11:07
Nadkola plastikowe na przód
Autor Wiadomość
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 11 Listopad 2009, 11:35   Nadkola plastikowe na przód

Witam,
czy spotkał się ktoś z nadkolami plastikowymi (tymi we wnęce błotnika) ale bardziej rozbudowanymi niż te oryginalne? Podczas deszczowych dni mam cały silnik mokry od strony rozrządu (z drugiej z resztą to samo) i pasek alternatora lubi sobie ostro zapiszczeć od nadmiaru wilgoci. Czy może płyta pod silnik do CB załatwiłaby sprawę, ale nigdy takiej nie widziałem na oczy więc nie wiem jak jest mocowana i czy skutecznie chroniłaby przed wodą.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Listopad 2009, 11:52   

Takie osłony pod silnik są dostępne na Allegro, ale nie wiem czy spełniają one swoje zadnie, natomiast większych nadkoli raczej nie ma. Co do osłony to jej plusy i minusy były poruszane na forum - poszukaj.
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Listopad 2009, 13:48   

Co do piszczenia paska, to może masz trochę za słabo naciągnięty i dlatego łatwo zaczyna piszczeć przy dużej wilgotności
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 11 Listopad 2009, 15:17   

Sprawdzałem, nie chcę bardziej naciągać bo szkoda mi łożyska. Możliwe że wyrzeźbię jakąś osłonę we własnym zakresie

[ Dodano: 6 Grudzień 2009, 11:21 ]
Czy w miejscu które widać na zdjęciu powinna być jakaś osłona?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Nadkola plastikowe na przód
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.