Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 23:08
Oklejenie środkowej konsoli w corsie b
Autor Wiadomość
 Andrzej_Aj3


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 10
Skąd: Poręba
Wysłany: 8 Listopad 2009, 12:23   Oklejenie środkowej konsoli w corsie b

Witam serdecznie,
Zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego :
http://moto.allegro.pl/it...ona_tuning.html
do oklejenia środkowej konsoli w mojej corsie b. Taki zabieg "odświeżył by wygląd wnętrza corsy" jednak żeby zrobić to jak się należy, potrzebuje jakiegoś szablonu konsoli środkowej corsy b żebym mógł go wydrukować i następnie wyciąć i dopasować folie aluminiową termoplastyczną do konsoli centralnej, szukałem na internecie jak i na forum takiego szablonu, lecz nic nie znalazłem, jeżeli był już podobny temat to przepraszam ale nie znalazłem. Bardzo proszę o szablon środkowej konsoli.

pozdrawiam
Andrzej
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 8 Listopad 2009, 12:36   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


http://img.bazarek.pl/774...980aa5b4208.jpg

http://hartman-tuning.com...ablony/op06.jpg

znalazłem coś takiego musisz to sobie odpowiednio powiększyć, może się przyda.
 
 
     
 Andrzej_Aj3


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 10
Skąd: Poręba
Wysłany: 8 Listopad 2009, 13:30   

dzięki wielkie Hakus ten drugi link jest ok bo w pierwszym był rysunek nieproporcjonalny, ale przy powiększeniu tego drugiego jest ok, wielkie dzięki, jutro zamówię tą folię i w wolnym czasie postaram się to zrobić

pozdrawiam
Andrzej
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Listopad 2009, 16:21   

ja zamiast tego srebra wolał bym już imitacje karbonu ;)
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 8 Listopad 2009, 20:30   
   Moje auto: ASTRA G


marces napisał/a:
ja zamiast tego srebra wolał bym już imitacje karbonu ;)


kwestia gustu :") ta imitacja carbonu to tak naprawdę kiczowato wyglądające kwadraciki szare i czarne. :nocom:
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Listopad 2009, 20:49   

Na małej powieszchni całkiem dobrze ;)
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 8 Listopad 2009, 21:05   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


Tylko wstaw Kolego koniecznie fotki jak to wyszło i opisz jak dużo pracy i nerwów cię to kosztowało, to może i ja coś takiego bym sobie zrobił bo już kiedyś oglądałem taką okleinę tylko gotową dociętą ale to duży koszt był ok 180zł. a tutaj widzę, że to w sumie groszowe sprawy.
Pozdrawiam ;)
 
 
     
 Andrzej_Aj3


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 10
Skąd: Poręba
Wysłany: 9 Listopad 2009, 20:01   

Witam, przepraszam za długi okres czekania, ale nie miałem czasu wcześniej zrobić tej corsy, w tą sobotę wziąłem się do roboty i okleiłem konsole środkową. Muszę przyznać, że to było bardzo czasochłonne zajęcie (docinanie, doklejanie itp.)Na początku zdemontowałem konsole środkową po czym sam panel przedni konsoli zabrałem do domu i przy użyciu suszarki przykleiłem taśmę (oczywiście przed tym wyczyściłem konsole benzyną ekstrakcyjną), następnie powycinałem wszystkie otwory, bo nie przyklejałem gotowej taśmy tylko wyciąłem kawałek 23x 20 cm kawałek i przykleiłem a dopiero w następnej kolejności zacząłem wycinać wszystkie otwory ( więc szablony do niczego mi się nie przydały), przyznam się szczerze że na początku nie wyglądało to za ciekawie dopiero jak założyłem konsole do auta zacząłem docinać taśmę i w rezultacie końcowym nie wyszło tak źle chociaż mogło wyjść lepiej, robiłem pierwszy raz taką operację więc na pewno nie zrobiłem tego tak profesjonalnie i efekt też nie jest taki jak powinien ale jak na pierwszy raz to nie wyszło źle W następną
sobotę planuje okleić tą taśmą zegary ale nie tarcze tylko to co jest wokół ten plastik

poniżej przesyłam zdjęcia przed i po operacji :)







pozdrawiam
Andrzej
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Oklejenie środkowej konsoli w corsie b
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.