Moja Corsunia :D
Autor Wiadomość
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Listopad 2009, 14:40   Moja Corsunia :D

Model: Opel Corsa B
Silnik: 1.7 Diesel ISUZU całe 60KM (przynajmniej tyle kiedyś było:D)
Rocznik: 1997
Kolor: Biały
Wyposażenie: standardowo BRAK:D --- założone lub w trakcie zakładania:
- elektryczne szyby, elektryczne lusterka, CB Radio, Aluski 15"
(w niedługim czasie jeszcze centralny zamek:) )
- Kilometrów nią zrobionych - około 25k
- właściciel od chyba czerwca 2008


UWIELBIAM JĄ BO JAKKOLWIEK NIĄ JEŻDŻĘ I TAK JEST OSZCZĘDNA:D


Odkąd mam Corsę, miałem z nią wiele przebojów;p
- Miesiąc po kupnie padł mi alternator, więc kupiłem nowy (używka tańsza niż regeneracja)
- Gdy przyszła zima zaczęły się problemy z wodą - zaczęła ją wyrzucać:/ kupiłem nową chłodnicę (tamta ciekła), wyrzuciłem termostat, i sprawdziłem docisk głowicy, nic nie pomogło, wszyscy mówili - uszczelka pod głowicą, byłem uparty i wyszło, że pompa wody:]
- Później długo było OK, jedynie raz mi pękł pasek od alternatora;p Za dobre sprawowanie założyłem do niej Elektryczne szyby, lusterka, CB-radio i aluski 15"
- W wakacje w drodze do piły niestety zobaczyłem dym spod maski ;( - Najprawdopodobniej odczepił się kabel dający prąd z alternatora, wkręcił się w pasek, przepalił i dał spięcie:]
Po 3-ech gaśnicach na środku drogi, została ugaszona, dla ciekawostki przywiozłem ją wywrotką - sprinterem - anglikiem (na którego do końca się nie zmieściła), straty: Obudowa od rozrządu, filtr powietrza z obudową, pasek od alternatora, podciśnienia od serwa itp, cała wiązka elektryczna i kilka wtyczek, okładzina wygłuszająca, klemy i parę pierdół.
- Niedawno wszystko poskładałem do kupy:D Były trochę problemy z rozrządem, bo był przestawiony na pompie wtryskowej, ale doszedłem z nim do ładu:D


PLANY NA NAJBLIŻSZĄ PRZYSZŁOŚĆ:
- Wymiana czołowej szyby (pęknięta)
- Wymiana zawieszenia z tyłu (przyciera)
- Przednie lampy clear black
- Obszycie boczków (dziury po korbkach)
Ostatnio zmieniony przez Nikonen 5 Listopad 2009, 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 emil_Z



Informacje
mazowieckie

Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 32
Skąd: Otwock
Wysłany: 3 Listopad 2009, 16:58   
   Moje auto: ISUZU POWER :)


Całkiem fajne autko, no i ładnie wygląda na tych felgach.:)
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 3 Listopad 2009, 17:23   
   Moje auto: Opel Astra G


Opel Corsa D :lolo: :krzesłem:

Dbaj o nią dalej ;)
 
 
     
 Norek



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 5
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 3 Listopad 2009, 17:40   

ładniutka corsa :D nieźle się prezentuje na tym ofelowaniu ;) ... i gleba by się przydała :P
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 3 Listopad 2009, 18:23   
   Moje auto: Porshe 911


rej: PGO .. - skąd jesteś?
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Listopad 2009, 18:24   

lukbud napisał/a:
Opel Corsa D


Tak miała jak ją kupiłem;p D jak De best:p albo jak diesel ewentualnie:P

Norek napisał/a:
i gleba by się przydała :P


Gleba to nie za bardzo (niestety), bo auto często jeździ po lasach, polach, piaskach, krawężnikach i drzewach;p

west napisał/a:
rej: PGO .. - skąd jesteś?


Mieszkam na co dzień w Pń, weekend`owo czasem w Śremie, a rejestracje zostały po poprzednim właścicielu, bo żal mi kasy na przerejestrowanie:p
Ostatnio zmieniony przez Nikonen 3 Listopad 2009, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 pucinmz



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 91
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Listopad 2009, 18:26   
   Moje auto: Vectra C


Świetnie wygląda ta Corsa, podobna do autka mojej żony, tylko inny silniczek. Ale bardzo ciekawie wygląda na tych felgach.
 
 
     
 nati
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Listopad 2009, 12:21   

Zgodzę się z kolegami, fele dają fajny efekt!
Jakie mają wymiary? Cale, szerokość "J" i ET?
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Grudzień 2009, 11:09   

nati napisał/a:
Zgodzę się z kolegami, fele dają fajny efekt!
Jakie mają wymiary? Cale, szerokość "J" i ET?


Felgi 15", reszty nie jestem pewien, ale bodajże szerokość 7 albo 7,5, a ET z pewnością nieodpowiednie dla Corsy:D Prawdopodobnie coś koło ET 20, bo wcześniej były w BMW e30, na nich siedzą oponki 15"195/50 - tył i 15"195/55 - przód (wstępnie kupione zimówki 15"185/50)
 
     
 Smalcyk



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: płock
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 2 Grudzień 2009, 19:09   

ładnie zawsze mi się podobały białe auta a te felgi dodały smaczku tylko gleba by się przydała
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 11:51   

No to w Corsuni w końcu zaczęło coś grać:
- Wzmacniacz Blaupunkt GTA 4 800W i Clarion SW3011 250W RMS



Teraz czas już planować zadania na wiosnę...
- Ciemne szyby
- Zmiana przednich głośników
- Zmiana kierownicy
- Podłączenie c.z.
- Podłokietnik? [????wie ktoś czy da się cokolwiek dopasować????]


Smalcyk napisał/a:
ładnie zawsze mi się podobały białe auta a te felgi dodały smaczku tylko gleba by się przydała


Co do tej gleby, to po długich rozważaniach pomyślałem, że może:

http://allegro.pl/item823..._tylne_tyl.html +jakieś gazowe amortyzatory, ale to najpierw musi wpaść troszkę pieniążków:D
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 12:01   
   Moje auto: ASTRA G


[quote="Nikonen] - Podłokietnik? [????wie ktoś czy da się cokolwiek dopasować????][/quote]

pewnie że się da :) są na allegro dedykowane do corsy.
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 9 Maj 2010, 12:57   

Nikodem fajna corsinka. Sam mam 1,7D Isuzu i jeździ się dość fajnie a co najważniejsze autko ekonomiczne. Alternator to największa bolączka w aucie bo jest na dole i cały syf na niego leci. Szkoda, że tego nie poprawili i nie zrobili tak jak jest w benzynie. Powiedz mi czy u Cibie tez drga kierownica na wolnych obrotach?
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Maj 2010, 21:34   

Nie zauważyłem, żeby drgała, ale wolne obroty mam minimalnie podkręcone, dlatego może być to przez to wyeliminowane. Z alternatorami faktycznie porażka - już 2 razy wymieniałem. Ale ekonomicznością nadrabia wszystko:D Właśnie padł mój rekord oszczędności na 15" przy trasie 700km i spokojnej jeździe do 110km/h max spaliła banalne 4,2/100km (chociaż w górach 6,5l ;p )


Dawno się nic nie działo, więc trzeba coś napisać:D

- Do Corsy są gotowe już nowe lampy, a dziś zostały zakupione Alufelgi do zimowych opon, plan malowania: Białe Ranty i Czarne Środki:D




 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 26 Październik 2010, 11:28   

No Nikonen mam nadzieję że z lamp jesteś zadowolony wsadzaj fotkę jak zawitają na aucie, a co do felg to polecałbym biały środek i ranty spolerować na lustro - moim zdaniem. Według mnie już jest oklepany widok felg z czarnym środkiem :/ . Tym bardzie że przy tych felgach rant spolerować będzie łatwo i środek w biel dać ;] Rozważ tą propozycje ;]

Pozdrawiam i szerokości ;]

P.s. - wróciłeś hondą bez problemu ?? ;)
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Październik 2010, 23:17   

Lampy zawitają chyba w czwartek (dzięki bardzo za nie, wyglądają super:D) Spolerowany rant mam na 15" na letnich oponach, ale na zimę odpada, bo jak miałem te 15stki to zrobiły się mocne wżery, a clar`u nie chcę kłaść bo przy hamulcach na aluminium nie zbyt się spisuje na dłuższą metę.

Hondzina dojechała:D Okazało się, że nie ma płynu od sprzęgła, na trzeciej stacji znalazłem płyn hamulcowy i chodzi jak ta lala :D
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 27 Październik 2010, 08:29   

A no chyba że tak z tymi felgami ja ogólnie przygotowuje felgi na sezon typowo wiosenno letni, a na zimę jak wiadomo stalówki i zimówki ;] 14". No ale czekam na fotorelacje z felg ;]
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Listopad 2010, 16:20   

Po założeniu lamp i zimówek, Corsa wygląda tak (tylko jeszcze po poszerzaniu sierpy do poprawy):

 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 5 Listopad 2010, 17:22   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Hmmm nie wiedziałem ze mamy na forum kolejna Corse"D" Black & White - a tak poza tym super się prezentuje dużo lepiej a niżeli na tych 15

PS. Może jakieś delikatnie przyciemnione szybki i przemalowanie na czarny mat oznaczeń na tylnej klapie
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Listopad 2010, 19:23   

Właśnie Wszyscy mówią, że na tych 14" lepiej, a mi się wydają jakieś takie małe;p (zimówki 14/55/185), ciemne szyby będą na pewno prędzej czy później, waham się tylko z "mocą" przyciemnienia, wstępnie: tylna szyba: 60-80%, tylne boczne: 80-100%, przednie boczne ~40%


Oznaczenia na klapie są czarne:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Moja Corsunia :D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.