Moja żabka ^^
Autor Wiadomość
 Latynoski



Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 1 Listopad 2009, 10:53   Moja żabka ^^

Witam, opisze w skrócie moja żabólke. ;]

MODEL: CORSA B
ROK PRODUKCJI: 1996-10-16 ( tak że można powiedzieć końcówka roku )
SILNIK: 1.4 V8
UKŁAD DOLOTOWY: seia
UKŁAD WYDECHOWY: seria
ELEKTRONIKA: seria
UKŁAD NAPĘDOWY: seria
ZAWIESZENIE: seria
FELGI: 13'' ale nie wiem jakiej marki
OPONY: standardowe 165/65 goodyear
UKŁAD HAMULCOWY: seria
ŚRODEK: seria
CAR-AUDIO: standardowe oplowskie auto i jakieś liche głośniki
KOLOR: ciemnozielony
WYPOSAŻENIE: 1x poducha, elektryczne szyby, alu fele, fotel regulowany w 3 płaszczyznach, obrotomierz i i i to chyba wszystko :P

OPIS MOJEJ FURY - Początkowo miała to być czarna sportowa 90 konna wersja corsiny klik , wziąłem kasiore i ojca i pojechaliśmy ją obejrzeć, a tam mogiła...... z tego 90 konnego silnika zostało może z 30, sprzęgła już prawie nie było,tak samo jak wspomagania, deklarowany na aukcji przebieg czyli 130tyś w rzeczywistości był trochę większy bo 190 :P, środek strasznie zaniedbany, jedyne to karoseria była w dobrym stanie. Ogólnie wtopa prawie 200km w jedną stronę na próżno. Potem oglądałem jeszcze kilka autek, ale wybór padł ostatecznie na żabke.
Jestem 3 właścicielem tej corsiniki, autko było rok temu sprowadzane z Niemiec, tak że jest dopiero rok w kraju. Podobno oryginalny przebieg 129 tyś,w książeczce serwisowej wszystko sie zgadza,a i podobno bezwypadkowe -,- , ale tylko podobno.....
Autko jest super zadbane, karoseria w bdb stanie poza dwoma miejscami (foto ), zawieszenie praktycznie ideał nie stuka nie puka nie piszczy nie skrzypi, silnik w bardzo dobrym stanie zero wycieków, przedmuchów czy czegokolwiek, świeżo po wymianie oleju. Wnętrze bardzo zadbane, tapicerka nie podarta, nie brudna, fotele nie wygniecione, pedały czy kierownica nie wytarte.
Ogólnie stan auta, oceniam na bardzo bardzo dobry, prawie ideał :P
Jak pisałem wcześniej mam malutkie poprawki do zrobienia na tylnych prawych drzwiach do zrobienia, nieładne odpryski sie porobiły + na tych samych drzwiach zgineła mi ta plastikowa klapka O_o ( foto niżej )

Jakie mody planuje: Więc na sam początek na pewno jakieś radyjko i sensowne głośnik bo tego co jest nie da się słuchać. Głośniki pewnie kupię Hertze tak polecane na forum, a co do radyjka, jeszcze nie wiem muszę się zastanowić.
Co dale hmm podobają mi się strasznie te reflektory arteby, nieźle wyglądają, może kupię, a jak nie to sam będę malował:P
Na pewno lotka na tylną szybę ze stopem, ale to dopiero po zimie. Myślałem o przyciemnieniu szyb, ale nie wiem bo chyba trochę wiocha zalatuje nie ?:P
Jeśli chodzi o wnętrze, czytałem o tym tutaj http://www.klubcorsa.pl/t...erki-vt2537.htm i mi się strasznie spodobało, będę nad tym myślał mocno już rozglądam się za skajem.
To by było chyba wszystko nie przewiduję jakiegoś pro tuningu,a już na pewno nie gleby O_o ( drogi w okolicach Częstochowy są w opłakanym stanie ). W najbliższych dniach założę siłowniki do maski przedniej bo akurat znalazłem jakieś w garażu, będzie dodatkowy bajerek :P
A teraz kilka fotek:













Zachęcam do komentowania i oceniania !
pozdrawiam :)
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Listopad 2009, 11:20   

:zyzio: - ale silnik wyplakowany ;p
oby zawsze taki czysty był :)
dbaj o nią z głową ;)
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 1 Listopad 2009, 11:28   
   Moje auto: GTC


Latynoski, to może jakiś spot w okolice Opolszczyzny? ;)
Corsa ładna i fajny kolor. Zrobić plastiki w kolor, lampy zmienić na arteby.
Dbać, tankować i jeździć :D
 
 
     
 Latynoski



Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2 Listopad 2009, 17:28   

Hollera dzisiaj poniosłem fail, podczas montowania siłowników do maski :/ . Chciałem lekko wygiąć zaczep i mi pękł T_T, mam nadzieje, że się uda pospawać migomatem :/

Rikku zlot owszem czemu nie, ale na pewno nie w tym roku :/ jestem strasznie zawalony, po nowym roku można coś bardziej myśleć.
 
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 2 Listopad 2009, 17:36   
   Moje auto: GTC


Latynoski, pamiętaj, że Corsa jest delikatnym autem i nie lubi przemocy :czerwkart:
 
 
     
 pucinmz



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 91
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Listopad 2009, 13:59   
   Moje auto: Vectra C


Bardzo fajne autko, a jaki opis...oby tak dalej, dbaj o swoja Corse. ..Bardzo fajna zieleń :)
 
 
     
 Getik



Informacje
podkarpackie

Wiek: 45
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Dębica
Wysłany: 8 Listopad 2009, 11:00   

Kolor prawie identyczny jak mój, plastiki mam też zielone. Autko faaaaajne :piwo:
 
 
     
 nati
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Listopad 2009, 12:13   

Komora silnika robi wrażenie, cyściuteńka ze ho, ho!!!
Ladnie prezentuje się to auteczko.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Moja żabka ^^
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.