Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:36
"Ściąganie" w Corsie B
Autor Wiadomość
 Gella
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Październik 2009, 23:05   "Ściąganie" w Corsie B

Witam serdecznie całe forum, tak przy moim pierwszym poście wypada się przywitać :hurra:

Piszę w sprawie małego problemu... Dwa dni temu zakupiłam Corsę B. Stan idealny, wszystko ładnie pięknie, ale martwi mnie jedno.

Podczas jazdy, cały samochód ściąga mi na prawą stronę. Nawet na prostej drodze, cały czas muszę kręcić kierownicą w lewo, bo inaczej wyląduje na poboczu:P Co może być tego przyczyną i jak sobie z tym poradzić? Opony zimowe, nowe, Pan przy sprawdzeniu zbieżności kół podsumował "jak z salonu". Powietrza też odpowiedni stan. Tak więc... W czym tkwi przyczyna?
 
     
 MIXTERek



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 31 Październik 2009, 23:28   

auto nie było bite? jeśli nie to pewnie drążki do wymiany a na pewno coś z zawieszeniem... a może koło jakieś dziwne któreś? zamień tył z przodem i wtedy sprawdź jak nie pomoże to sprawdzenie zawieszenia :)
 
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 1 Listopad 2009, 00:32   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


A jak z geometrią zawieszenia? :P
 
 
     
 Latynoski



Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 1 Listopad 2009, 01:01   

Jakiś czas temu w mojego ojca vectrze wystąpił podobny problem jak Ty wyżej opisałaś, z tym że nie ściągało w prawo tylko w lewo:P Z początku myśleliśmy, że to może faktycznie za mało powietrza w kole, a może trzeba zbieżność ustawić?. Pojechaliśmy z autem na warsztat i mechanik fachowym okiem rzucając stwierdził "sworzeń" .
Okazało się, że ów sworzeń był już mocno wybity i przez to ściągało autko na lewo. Cała wymiana była troszkę skomplikowana, bo wiązała się z wykręceniem całego wahacza, (myślę, że sami dalibyśmy rade u siebie w garażu zrobić, ale brak doświadczenia i odpowiednich narzędzi, więc autko została w naprawie ), a później dla pewności ustawienie zbieżności. Cała operacja kosztowała Nas 130zł i w sumie jeden dzień u mechanika.
Piszę to na podstawie Vectry, nie ogarniam narazie jak jest w Corsie bo ze swoją żabólką jeszcze nic nie robiłem i nie miałem problemów.
Myślę, że najrozsądniej będzie jak pojedziesz do jakiegoś dobrego mechanika, żeby rzucił na to okiem, a ewentualny koszt naprawy ok. 130 zł wydaję sie niczym w porównaniu do bezpiecznej i wygodnej jazdy.
pozdrawiam :)
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Listopad 2009, 01:32   

Ja miałem u siebie taki problem, ale okazało się, że właściciel założył 3 koła 13" i jedno 14" :] Raczej u Ciebie takiego problemu nie będzie, ale tak jak kolega pisał, też bym brał pod uwagę sworzeń..
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Listopad 2009, 10:18   

:nocom: :zlydzial:
sprawdź ciśnienie w oponach .. może w tym prawym kole jest za mało - opona ma większe tarcie niż pozostałe i ściąga ....
 
     
 MIXTERek



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 1 Listopad 2009, 12:32   

OLinie czytasz posta do końca napisała że odpowiednia ilość powietrza w oponach :)
 
 
     
 soltek225


Informacje
pomorskie

Wiek: 42
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 23
Skąd: Kwidzyn
  Wysłany: 1 Listopad 2009, 13:04   wspomaganie

koledzy a możne to wspomaganie (te elektryczne)
były taki przypadki .
czytałem kiedyś na innym forum

mały cytat z tamtego forum


Po ostatniej wymianie opon na zimowe auto zaczęło skręcać w lewo. Warsztat się nie poczuwa, a w ASO mi zaśpiewali 5 tyś za naprawę całego wspomagania.

może to to
pozdrawiam
soltek225
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Listopad 2009, 13:08   

Z tego co widzę po awatarze to jeśli ta Corsa ma wspomaganie to jest ono na pewno wspomaganiem hydraulicznym.
 
     
 Gella
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Listopad 2009, 18:31   

Corsa bez wspomagania jest :) )
 
     
 kruszyn1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Listopad 2009, 20:17   

to sprawdź sworznie, najłatwiej jest poruszać kołem podniesionym na lewarku czy czuć jakieś luzy, wymiana sworznia to 15minut i można to zrobić samemu, nie trzeba wahacza ściągać
 
     
 Gella
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Listopad 2009, 15:34   

Dziękuję za informacje, problem już się rozwiązał :D
Po wizycie u mechanika i to nie jednego (jednak wszyscy stwierdzili, że nic mojemu maleństwu nie dolega:P) Kolejny raz wybrałam się do serwisu ogumienia, gdzie zakładano mi nowe zimowe opony.
I co się okazało? Jedna z nich była felerna jakaś, Nie znam się na tym, ale gdzieś pęknięcie było. Oczywiście wymieniono ją, w ramach reklamacji - wszystko bezpłatnie. I chodzi jak należy! :)
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 25 Listopad 2009, 21:31   

No to ja dopiszę się do problemu.. tylko że u mnie póki co się nie rozwiązał, a wygląda to w ten sposób, że na letnich oponkach 14" i felgach aluskach, ściąga mnie minimalnie na prawo i troszeczkę trzepie kierownicą przy skręcaniu... zaś po założeniu zimówek 23" zaczęło ściagać w drugą stronę... ;/ nie pojmuje tego... ciśnienia były posprawdzane w oponach... były git... wyważyłem zimówki ostatnio i też ok... co do trzęsienia to na zimówkach gorzej jest :beksa: dosłownie praktycznie cały czas czuć minimalne drgania na kierownicy... jak była corsina "w powietrzu" jak wyważali opony, to facet stwierdził że są luzy na kole właśnie... to jak się tego mam pozbyć ? tak jak było to mówione wcześniej, może chodzić o sworzeń? ja się nie znam na tym dlatego tak się rozwodze na ten temat i prosze o rade, bo juz mnie to wk zaczyna...
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 25 Listopad 2009, 21:33   
   Moje auto: Porshe 911


- sworzeń
- końcówki drążków
- błoto na felgach :) - niby banalne ale prawdziwe
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 25 Listopad 2009, 21:37   

Felgi akurat zawsze w pełnej czystości praktycznie utrzymywane ;D także 3 opcje odrzucamy... to co bardziej prawdopodobne, sworzeń czy drążki ? bo nie chce też pół samochodu wymienić bo mnie na to nie stać...
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 25 Listopad 2009, 21:41   
   Moje auto: Porshe 911


nie wiem jak sworznie ale drążki kosztują 25zł na stronę
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 25 Listopad 2009, 21:43   

No bo muszę serio w końcu coś z tym zrobić, bo tak jak po mieście mi to nie przeszkadza, to w trasie strasznie wkurza... ;/
 
 
     
 madafaka
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Listopad 2009, 23:34   

sworześ coś ok 20. Ustaw geometrie kół.
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 26 Listopad 2009, 06:32   

Ja już kiedyś byłem właśnie umówiony u znajomego mechanika, miałem zamówioną przekładnie... bo powiedziano mi wcześniej gdzie indziej że pewne stuki i luzy są na niej... i co ? jednak wcale tak nie było... i nie doszło do wymiany... i w końcu tylko ustawiłeem właśnie geometrie... i nic :( teraz jak wymienie sworznie albo drążki to znów bede musiał ustawić ? ogólnie to może się dowiem dokładniej co jest przyczyną moich problemów, bo w każdą ostatnią niedzielę miesiąca jest tu niedaleko u mnie podobno darmowy przegląd zawieszenia...
 
 
     
 madafaka
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Listopad 2009, 10:09   

po wymianie drążków i sworznia trzeba ustawić geometrie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » "Ściąganie" w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.