Moje Ople
Autor Wiadomość
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 29 Październik 2009, 07:47   
   Moje auto: ASTRA G


Wszystko jest fajnie dopóki nie spowodujesz wypadku, bo wprowadzasz w błąd innych użytkowników drogi. Doskonały powód do kontroli drogowej i stracisz dowód albo się będziesz niepotrzebnie tłumaczyć. Chyba że zdjęcia przekłamują i nie jest to "tak intensywne świecenie". W Polonezie też takie lampki były
Ogólnie jestem na "nie" co do tej modyfikacji. Jak wprowadzać mody to takie co poprawiają bezpieczeństwo np. hamulce, zawieszenie, lepsze światła itp. Pozostałe mody ciekawe ;]
 
 
     
 Ania


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Paź 2009
Posty: 0
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29 Październik 2009, 10:19   

spidan napisał/a:
Wszystko jest fajnie dopóki nie spowodujesz wypadku, bo wprowadzasz w błąd innych użytkowników drogi. Doskonały powód do kontroli drogowej i stracisz dowód albo się będziesz niepotrzebnie tłumaczyć.


Na zdjęciach wygląda że świeci o wiele mocniej a w rzeczywistości jest nawet super.
Z tym wprowadzaniem w błąd to mogła bym się kłócić ponieważ kierunkowskazy
i tak są a więc każdy manewr skrętu z wł kierunkowskazem nie myli innych użytkowników drogi
jeżdżę już tak 3 miesiąc i jest ok (kontrola drogowa również wypadła pozytywnie)

Nie wiem czy mogę oto zapytać w tym temacie ale jakie byście polecali przednie lampy??
Ostatnio zmieniony przez Ania 29 Październik 2009, 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 29 Październik 2009, 10:28   
   Moje auto: Porshe 911


http://allegro.pl/item792...tuning_wwa.html
http://allegro.pl/item792...tuning_wwa.html
temat wałkowany! proszę poszukać!
 
     
 Dawwwidek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 18
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 29 Październik 2009, 10:41   

Ania : Americanos ^^ podoba mi się - fajnie - a jak to zrobić ;> A ładniutka CB 5D zarzuć BRA na machę i lanso-wóz ;) witamy !!
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 29 Październik 2009, 11:08   
   Moje auto: ASTRA G


[quote="Ania"]
spidan napisał/a:
Z tym wprowadzaniem w błąd to mogła bym się kłócić ponieważ kierunkowskazy
i tak są a więc każdy manewr skrętu z wł kierunkowskazem nie myli innych użytkowników drogi
jeżdżę już tak 3 miesiąc i jest ok (kontrola drogowa również wypadła pozytywnie)


Wszystko jest dobrze dopóki nie spowodujesz kraksy.
Przepisy to jasno regulują :)

art. 3 prawo o ruchu drogowym (Dz.U.1997.98.602)- informuje jak należy się zachowywać na drodze; mianowicie: uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę.

art. 66 ust 4 p 2 jest napisane : zabrania się stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nie odpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych. Przepisem szczegółowym w tym przypadku jest Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Rozdział 2 tego rozporządzenia wyraźnie określa , które światła są dopuszczalne , a które nie. Bezpośrednio o kierunkowskazach jest ZAŁĄCZNIK Nr 6 WARUNKI SZCZEGÓŁOWE DOTYCZĄCE ŚWIATEŁ ZEWNĘTRZNYCH POJAZDU SAMOCHODOWEGO I PRZYCZEPY, § 2.
 
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Październik 2009, 12:02   

Zgodzę się ze Spidanem. Takie coś może wprowadzić w błąd drugiego kierowcę, tym bardziej, że napisałaś, że w rzeczywistości są bardziej widoczne niż na zdjęciach...
 
 
     
 Ania


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Paź 2009
Posty: 0
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29 Październik 2009, 13:02   

Myszka napisał/a:
Zgodzę się ze Spidanem. Takie coś może wprowadzić w błąd drugiego kierowcę, tym bardziej, że napisałaś, że w rzeczywistości są bardziej widoczne niż na zdjęciach...


Zauważyłam że taka opcja ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników, są osoby którym się to podoba i nie podoba :p sama zresztą napisałam cyt. "Na zdjęciach wygląda że świeci o wiele mocniej..." jak pogoda pozwoli dorzucę fotki i zobaczycie jak to wygląda w realu.

Nie jestem osóbką która chciała by ze swojego autka zrobić super bolid odrzutowiec.
Bardzo misie podobają auta obniżone jakieś alumki bądź stalówki z dystansami po prostu zrobione schludnie nisko i z charakterem :D Panowie jestem tylko kobietą nie wymagajcie ode mnie zbyt wiele :cmok2:
 
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Październik 2009, 13:06   

Przepraszam ale ja jestem panią!!!!!!!

A poza tym Spidan napisał Ci konkretnie, że coś takiego nie do końca może być zgodne z prawem:


Ania napisał/a:
spidan napisał/a:
Z tym wprowadzaniem w błąd to mogła bym się kłócić ponieważ kierunkowskazy
i tak są a więc każdy manewr skrętu z wł kierunkowskazem nie myli innych użytkowników drogi
jeżdżę już tak 3 miesiąc i jest ok (kontrola drogowa również wypadła pozytywnie)


Wszystko jest dobrze dopóki nie spowodujesz kraksy.
Przepisy to jasno regulują :)

art. 3 prawo o ruchu drogowym (Dz.U.1997.98.602)- informuje jak należy się zachowywać na drodze; mianowicie: uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę.

art. 66 ust 4 p 2 jest napisane : zabrania się stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nie odpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych. Przepisem szczegółowym w tym przypadku jest Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Rozdział 2 tego rozporządzenia wyraźnie określa , które światła są dopuszczalne , a które nie. Bezpośrednio o kierunkowskazach jest ZAŁĄCZNIK Nr 6 WARUNKI SZCZEGÓŁOWE DOTYCZĄCE ŚWIATEŁ ZEWNĘTRZNYCH POJAZDU SAMOCHODOWEGO I PRZYCZEPY, § 2.
 
 
     
 Ania


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Paź 2009
Posty: 0
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29 Październik 2009, 13:22   

Oj Myszka złość piękności szkodzi zresztą niema się o co spierać każdy do tego podchodzi jak chce jeżdżę z tym 3 miesiące kontrola drogowa również się do tego nie doczepiła więc uważam ze jednak takie złe to nie jest, bardzo dużo osób mnie zaczepia abym zdradziła tajemnice świecących się kierunkowskazów, w moim rejonie jeździ już około 12 aut różnych marek (od bmw do vw) z american-em i póki co ani mi jak wspomniałam ani im nic złego się nie przytrafiło ( chodzi o zabranie dowodu czy coś takiego)
 
 
     
 2SHAE
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Październik 2009, 13:26   

a ja was proszę o nie wykłócanie się bo będę zmuszony wyciągnąć konsekwencje z tego !!!
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Październik 2009, 13:33   

Łukasz tu się nikt nie kłóci tylko wyraża swoje zdanie, a od Ciebie Ania nie życzę sobie uwag typu że coś czemuś szkodzi.

Ja wyraziłam swoje zdanie. Mi si.ę to nie podoba i uważam że innych kierowców może to wprowadzić w błąd, co może spowodować spore konsekwencje. A co do kontroli policyjnych, to każdy w tym kraju wie, że policja nie jest nieomylna, a jak trafisz na służbiste to nic go nie będzie interesowało!
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 29 Październik 2009, 13:43   
   Moje auto: ASTRA G


Ania napisał/a:
Oj Myszka złość piękności szkodzi


Wyjątkowo nie ładna uwaga!!!
Chciałaś znać opinię innych klubowiczów, to przyjmij konstruktywną krytykę.
Mówi się że spojlery z allegro, brewki, niebieskie lampki itp. jest mało fajne. Moim zdaniem Takie właśnie mody jak zaprezentowałaś zalatują Wieś-tuningiem, bo bezpośrednio wpływają na Nasze bezpieczeństwo.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Październik 2009, 13:55   

Oj tam Andre śmiga na takich światłach od początku wakacji i nic mu nie zrobili nawet przegląd przeszedł. Dużo jeździ na drogach takich aut , amerykańców nowych.

A z tą BRĄ to jestem jak najbardziej na tak !
Kod:
http://www.venom24.pl/opel-corsa-19932000-p-19351.html
 
     
 Ania


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Paź 2009
Posty: 0
Skąd: Zabrze
Wysłany: 6 Kwiecień 2010, 23:39   

Witam po zimie! Mam nadzieję, że pogoda zacznie dopisywać i będę mogła dopieścić swoje ople. A co do amerikana to luzik.... :cmok:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Moje Ople
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.