Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 16:53
komputer pokładowy Corsa D
Autor Wiadomość
 doman132
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Październik 2009, 11:05   komputer pokładowy Corsa D

witam wszystkich klubowiczów. kupiłem ostatnio używaną corsę d 1,2. jest dosyć dobrze wyposażona ma niby komputer pokładowy, ale ma tylko funkcje stoper. zastanawiam sie czy coś jest uszkodzone? czy po prostu już tak jest w tym modelu. silnik 1,2 80 KM 2007r.

pozdrawiam Łukasz :uuu:
Ostatnio zmieniony przez west 23 Październik 2009, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 23 Październik 2009, 19:22   

Witam, ja uważam, że komputer pokładowy w samochodzie powinien pokazywać takie, rzeczy jak, średnie spalanie, chwilowe spalanie, średnia prędkość, maksymalna prędkość, czas przejazdu itp.. i myślę, że jak któryś z opli, corsa czy inny model, ma rzeczywiście komputer to on to właśnie pokazuje, a jeżeli nie to znaczy, że to nie jest komputer tylko zwykły wyświetlacz który pokazuje kilka różnych danych.. u mnie np. na wyświetlaczu mam temperaturę, godzinę, datę, może być też RDS jak ktoś ma radio podpięte pod ów wyświetlacz, więc jeżeli piszesz, że masz stoper ? to raczej nie masz komputera pokładowego.. a tak w ogóle to co robi ten stoper ?? i masz go na wyświetlaczu na środku deski ?? czy przy liczniku ?? on odlicza czas bo za bardzo nie rozumiem :) masz jakieś dodatkowe przyciski do obsługi ??
 
 
     
 doman132
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Październik 2009, 23:04   

to w sumie nie jest stoper. to dokładnie "miernik czasu" jak wciskam na kierownicy lewy przycisk. ukazuje mi się napis: komputr pokładowy. a po tym napisem jest miernik czasu, można wejść w opcje tego miernika, zresetować, lub wyjść i nic po zatm niem.

dziwi mnie to bo mam vectre b która ma komputr pokładowy: i ma średnie spalanie, chwilowe spalanie, miernik czasu, rezerwę paliwa, oraz śrenią prędkość. nie wspomne o tym że wyświetla wszystkie błędy np. spaloną żarówkę.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Październik 2009, 11:11   

hmm to rzeczywiście ciekawe szczególnie, że wyświetla się "komputer pokładowy" a w instrukcji obsługi auta patrzyłeś ? nic tam nie ma ? najlepiej jak by się wypowiedzieli posiadacze cors D posiadający komputer pokładowy.. Pozdrawiam.
 
 
     
 doman132
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Październik 2009, 16:52   

no właśnie tak. jak by się wypowiedział ktoś taki co ma taki przypadek.

pozdrawiam.
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Październik 2009, 19:47   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Witam kolego, sprawa wygląda tak, masz duży (Kwadrat około 20x20) wyświetlacz czy mały (prostokąt 5x20):
jeżeli masz ten duży to sprawa jest dość prosta, masz komputer pokładowy ale nie masz wgranego softa, kosztuje to około 100-150 zł w ASO, bo wgrane masz tylko miernik czasu, możesz sobie wgrać podstawowy komputer to wtedy masz spalanie z dystansu, liczbę przejechanych km ilość spalonych litrów na dystancie oraz zasięg przy tylko na rezeriw, możesz też wgrać pełen komuter czyli, spalanie średnie, chwilowe, zasięg i pewnie inne bajery
jeżeli masz ten mały wyświetlacz to niestety nie masz kompa i nie masz możliwości wgrania go, masz tylko funkcje wyświetlacza, stoper, RDS, Radio, temperature na zew.
Jeżeli masz jeszcze pytania to pisz, mam nadzieję, że pomogłem
:)
 
 
     
 doman132
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Październik 2009, 17:53   

dzięki kolego mam duży wyświetlacz, graficzny.

może kiedyś pojadę do ASO i sobie wgram.

jeszcze raz dzięki wielkie. pozdrawiam :-)
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Październik 2009, 17:52   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


No problemo :)
 
 
     
 Klaudi0


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Klaudiusz
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 18
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 23 Styczeń 2017, 19:45   
   Moje auto: Opel Corsa D, Vectra C


Witam
Minęło trochę czasu ale u mnie jest podobny problem że mam tylko Czasomierz pod BC.
I czytając post ucieszyłem sie że jest światełko w tunelu.

Proszę napisać czy wgranie nowego softu pomogło? i gdzie to można wykonać czy tylko w ASO?

Auto jest nowe w domu, mojej żony i w sumie jestem rozczarowany tym radiem CD30Mp3. Nie ma żadnych zakładek po prostu pustka na wyświetlaczu mam tylko date i godzine. Proszę podnieście mnie na duchu i poradźcie coś że to chwilowe przejściowe.
"szacun"

W mojej VC mam CD70 z navigacją i jestem zadowolony na maxa
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 24 Styczeń 2017, 11:58   
   Moje auto: Corsa D 1.2


A wiadomo coś czy kompa pokładowego można zmienić? Bo chciałbym zmienić radio wraz z wyświetlaczem GID, a teraz posiadam rzecz jasna ten malutki
 
     
 Klaudi0


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Klaudiusz
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 18
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 24 Styczeń 2017, 16:35   
   Moje auto: Opel Corsa D, Vectra C


Powinno się dać wymienić z tego co widzę to jest taki wątek o wymianie radia.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 24 Styczeń 2017, 22:48   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Tu nie chodzi o wymiane radia, tylko komputer pokładowy, a jak nie ma ta wersja poprowadzinych czujników to moge kupować i najdroższe na świecie audio i to nic nie da ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » komputer pokładowy Corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



www.zdrowakobieta.pl
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.