Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 13:56
Odczytanie kodów
Autor Wiadomość
 Skora
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Październik 2009, 19:32   Odczytanie kodów

Witam. własnie stałem się nowym właścicielem Corsy B ( Combo ) 1997r. silnik 1,4 cat. Przy zakupie na moje pytanie czemu świeci się kontrolka silnika sprzedający wspomniał o jakimś czujniku do wymiany ale sam nie porafił dokładnie określić jaki i gdzie znajduje się dany czujnik. Po sprawdzeniu błędów programem Opel Scanner wynalazł takie błędy:
P0170 - 02 Sensor Lean Exshaus
P1405 - Linear EGR Position
P0200 - Fuel Injector Valve Voltage Lov
P0115 - Engine Coolant Temperature Sensor Voltage Lov

Niestety kiepsko u mnie z angielskim a podane tutaj na forum kody są od 12 do 137 i nie umiem sobie z tym poradzić. :smutas:
Czy znajdzie się jakaś dobra dusza i podpowie mi co musze wymnienić lub sprawdzić w swoim aucie
Dzięki
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 22 Październik 2009, 19:47   
   Moje auto: Porshe 911


P1405 - Linear EGR Position - problem z ERG
P0200 - Fuel Injector Valve Voltage Lov - wtryski zawory
P0115 - czujnik temperatury silnika
P0170 - 02 Sensor Lean Exshaus - czujnik położenia wału
nie są to wiarygodne źródła
 
     
 max
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Październik 2009, 19:51   

Chyba sprzedający nie był zbyt uczciwy i wykręcił kontrolkę???
 
     
 Skora
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Październik 2009, 19:58   

Dzięki koledzy właśnie teraz przyszło mi na myśl że skasuję błędy i wyłącze gaz żeby pojeździć na samej benzynie może wtedy wyskoczy mniej tych błędów. Bo sprzedający wspominał też o potrzebie regulacji gazu choć specjalnie nie odczuwam narazie w czasie jazdy żadnych cudów

[ Dodano: 23 Październik 2009, 18:45 ]
A czy może ktoś posiada fotkę lub potrafi opisać gdzie szukać zaworu EGR w moim silniku bo to pewnie jest jednym z problemów u mnie a bynajmiej jeden z wielu który muszę usunąć :ojj: więc zacznę od czyszczenia i zaślepienia (tak doradzają)
 
     
 marci071
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Październik 2009, 13:16   

Witam, mam problem z moją corsą 1.5td 98r ponieważ przy odpalaniu odrazu gaśnie grzanie świec, i muszę grzac jeszcze raz i jak próbuję zapalic to słychac stukanie. Jestem na forum pierwszy raz i proszę o pomoc :)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Październik 2009, 13:28   

Skora napisał/a:

[ Dodano: 23 Październik 2009, 18:45 ]
A czy może ktoś posiada fotkę lub potrafi opisać gdzie szukać zaworu EGR w moim silniku bo to pewnie jest jednym z problemów u mnie a bynajmiej jeden z wielu który muszę usunąć :ojj: więc zacznę od czyszczenia i zaślepienia (tak doradzają)





marci071 - użyj opcji szukaj
 
     
 Skora
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Październik 2009, 08:50   

Wielkie dzięki Finos w przyszłym tygodniu biorę się do roboty :piwo: jednak bez względu czy jadę na gazie :piwko: czy na benzynie to lampka i tak się zapala. :-(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne » Odczytanie kodów
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.