Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:25
Zbiornik paliwa; wymiana koszty- Corsa B
Autor Wiadomość
 laku81
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Kwiecień 2009, 18:49   Zbiornik paliwa; wymiana koszty- Corsa B

Witam wszystkich jeżdżę cosiarką już 4 rok i do tej pory sprawowała się super, jednak ostatnio po zatankowaniu połowy zbiornika rano pod samochodem była mokra plama, prawdopodobnie zbiornik paliwa przerdzewiał i puścił na zgrzewie, bo problemu nie ma gdy w zbiorniku jest tylko trochę paliwa. Z tego co widziałem pod autem z wymianą jest troszkę zabawy moje pytanie czy ktoś wymieniał zbiornik sam bądź korzystał z usług warsztatu jakie mogą być koszty wymiany?Czy opłaca się kupować zbiornik z allegro za 200 zł. Pozdrawiam szukałem ale nigdzie nie znalazłem podobnego tematu. :)
Ostatnio zmieniony przez lukbud 4 Kwiecień 2009, 09:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 3 Kwiecień 2009, 21:55   
   Moje auto: ASTRA G


jeśli musisz wymienić zbiornik to tylko na nowy, a że z allegro? nie widzę problemu. A co do robocizny to ceny od 200 do 400zł. Niestety nie każdy mechanik chce to robić dlatego ceny też są takie. Ja wymieniałem sam (tzn. z pomocnikiem) kiedyś w astrze kombi - trzeba mieć kanał i trochę się nagrzebać, ubrudzić i nawąchać wahy. Myślę że 200 zł dałbym za tą usługę, gdybym miał teraz to znów robić.
 
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Kwiecień 2009, 08:51   

Witam. Ja około pół roku temu też wymieniałem zbiornik. Kupowałem w sklepie opla - 300 zł. + robocizna - 200 zł. Sam nie chciałem się za to brać, bo nie miałem kanału i się najzwyczajniej nie znałem :wstyd: Poza tym z paliwem nie ma żartów. Jak bym coś źle zrobił :szok: Jak będziesz kupował zbiornik to od razu poproś o uszczelkę do niego. Pozdrawiam
 
     
 marcos1981


Informacje
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Listopad 2011, 00:38   

Mam pytanie.Czy jest może jakiś sposób na uniknięcie wymiany baku na nowy,poprzez zaklejenie dziury jakimś klejem lub czymś podobnym?
Ja mam dziurę w górnej części baku,problem zauważyłem po zatankowaniu do pełna.Pytam bo mój budżet jest dość mocno nadszarpnięty,a jeśli jest jakiś sposób żeby tego uniknąć na jakiś czas,to chętnie bym z niego skorzystał.
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Listopad 2011, 14:31   

marcos1981 napisał/a:
Mam pytanie.Czy jest może jakiś sposób na uniknięcie wymiany baku na nowy,poprzez zaklejenie dziury jakimś klejem lub czymś podobnym?


Wiadomo, że najlepszą i najbezpieczniejszą rzeczą była by wymiana zbiornika paliwa bo jednak w baku jest duże ciśnienie benzyny i zaklejenie dziury nie daje 100% gwarancji że długo na tym pośmigasz. A piszę tak iż we wakacje kupiłem BMW E30 właśnie z dziurą w baku (moja była na dole) i tam to było klejone czy uszczelnione (jak kto woli) na dobrze wszystkim znaną Poxilinę czyli uszczelniacz hydrauliczny. Fakt samochód miałem krótko ale przez ten czas to się doskonale sprawdziło i na pewno było tańszym rozwiązaniem niż wymiana baku.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 15 Listopad 2011, 14:45   
   Moje auto: ASTRA G


Nie ma bezpiecznego sposobu i taniego żeby zalepić dziurę w baku. Pomyśl jakie właściwości ma benzyna - jest wybuchowa a opary są trujące. Zastanów się ile warte jest bezpiećzeństwo Twoje i pasażerów.

Jest dziura - tudno tak bywa, wymień bak na inny nie koniecznie nowy, ważne żeby był szczelny.





.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 15 Listopad 2011, 17:48   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ja Miałem Bak spawany(cynowany) jeździłem na tym jakieś pół roku po tym rozszczelniło się ponownie...
Wymiana Baku :
Koszt zbiornika 200 zł (nowy)
Robocizna: Ja wykonywałem samemu( najtrudniejszy moment dobre osadzenie pompy paliwa w Baku)

Tips: Wyjeździj paliwo na maxa (ale tak żebyś dojechał do domu) bo Kompiel w benzynie to nic przyjemnego a przy wyciąganiu zwykle trochę się nim po szarpie
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Listopad 2011, 18:50   

marcos1981,

Jak coś to niżej Ci podaję dwie aukcję gdzie są zbiorniki paliwa do Corsy B (używane) ale ich stan nie jest super lecz cena jeszcze do przełknięcia.

1) ZBIORNIK PALIWA BAK CORSA
http://allegro.pl/zbiorni...1937550252.html

2) zbiornik bak do opel corsa B
http://allegro.pl/zbiorni...1933129738.html
 
 
     
 marcos1981


Informacje
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Listopad 2011, 23:44   

Chciałbym uniknąć tej wymiany co najmniej do przyszłego roku,dlatego pytam o jakąś w miarę skuteczną prowizorkę.Co do wymiany to raczej pokuszę się o nowy bak,ale dzięki za wstawkę linków
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Listopad 2011, 23:59   

marcos1981 napisał/a:
Chciałbym uniknąć tej wymiany co najmniej do przyszłego roku,dlatego pytam o jakąś w miarę skuteczną prowizorkę.


No to weź odtłuść to miejsce gdzie masz dziurę i może delikatnie przejedź papierem ściernym tak aby dobrze przygotować to miejsce i bardzo równomiernie i dokładnie zasmaruj Poxiliną a na jakiś czas będziesz miał spokój :) .
 
 
     
 marcos1981


Informacje
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Listopad 2011, 00:07   

Dzięki na pewno spróbuje,mam nadzieje że się uda
 
 
     
 Barthez


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 16 Listopad 2011, 12:50   

Ja u siebie wymieniałem bak.
Kosztował mnie on 60zł był używanym, ale za to w 100% szczelny.
Nie mam z nim do dziś problemów.
Oprócz tego że ktoś się bawił rurą od wlewu paliwa, i czuje paliwo w środku.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 16 Listopad 2011, 20:27   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jak chcesz Prowizorkę to proponuję za cynować...Cyna , kwas i jazda... Raz sposób najmniej wybuchowy, a po drugie wytrzyma napewno długo... Ja szurałem brzuchem to się rozleciało... A Tak proponuje nowy bak i konserwację zewnętrzną
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.