Corsa A by Luki
Autor Wiadomość
 LUKI043


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Jarosław
Wysłany: 23 Marzec 2010, 21:58   Corsa A by Luki

Witam wszystkich,jestem nowy na forum,po niefortunnym utraceniu swojego pierwszego samochodu (PF 126p) => musiałem kupić coś nowego,wybór padł na Corsę A,udało mi się znaleźć coś w miarę blisko i tanio.
Dokładniej to jest to Corsa w wersji Sport, rok 92,kolor Granat metalic,silnikiem C14SE czyli potocznie mówiąc 1.4 na "pełnej szprycy" 82KM/114Nm :mrgreen: ,poza naklejką na drzwiach (która wyleci) z lepszego wyposażenia posiada:
-lotkę na tylnej klapie
-3 ramienną kiere
-hamulce 256mm
-szyber w 2 płaszczyznach
-liczniki z obrotkiem
-drążek stabilizatora

Silnik chodzi ładnie,bez żadnych stuków czy coś z tego typu rzeczy.
Co do pochodzenia to została sprowadzona 1.5 roku temu ze Szwajcarii,przez Szwajcara mieszkającego w Polsce :P ,u nas jeździła rok a następne pół stała w garażu przez co skończył się przegląd i musiałem go sobie sam zrobić. Na liczniku ma nabite niecałe 145tys. Książka serwisowa skończyła się na 118tys w 2005r. Zdążyłem ją już trochę po jeździć (można trochę po dziczeć) i po oglądać od spodu,niestety jak to opel lekko się sypie blacharka progi,tylne nadkola i trzeba będzie poprawić tylne podłużnice. Po tych zabiegach zaraz idzie do konserwacji żeby był spokój na chwile. Lakier jest w stanie takim se,ma gdzie nie gdzie wgniecenia odpryski czy zarysowania ale jest to do odratowania i tym się bardzo nie przejmuje. Narazie chce ogarnąć budę i sprawy mechaniczne (rozrząd,oleje itd.) potem coś będę modził przy dolocie,wydechu. Potem lekka gleba,jakieś szersze kółko i inne pierdoły. :P


Coś z fotek:


Pozdr. ;)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Marzec 2010, 22:04   

Takich silników chyba oryginalnie do CA nie wkładali. Ale dbaj o niego bo C14SE to rarytas.
 
     
 LUKI043


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Jarosław
Wysłany: 23 Marzec 2010, 22:21   

Właśnie też już kilka osób mi to mówiło,że one nie miały tych silników... :/
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Marzec 2010, 22:27   

Na pewno nie miały. Wskazuje na to choć by DIS, który był montowany dopiero w CB od 1996. Ale jak jest w dobrym stanie to się nie ma co przejmować.
 
     
 Norek



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 5
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 24 Marzec 2010, 08:18   

Widzę że kolega z moich okolic :piwko: Cosiara ładniutka , plany jak najbardziej na + , będzie kozak ;) mam nadzieję że będę miał okazje oblukać na żywca ;p pozdro
 
 
     
 LUKI043


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Jarosław
Wysłany: 24 Marzec 2010, 13:59   

Ooo witam kolegę... Znamy sie z forum Jarosławskiego TSJ-u wcześniej jeździłem białym Bobem na glebie. ;)
 
 
     
 Norek



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 5
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 24 Marzec 2010, 14:13   

Cytat:
Znamy sie z forum Jarosławskiego TSJ-u wcześniej jeździłem białym Bobem na glebie. ;)


rzeczywiście ;) dawno do was nie zaglądałem ;p a Pryszcza też kojarzę , szkoda go strasznie :ojj: pozdro :piwo: :fkc:
 
 
     
 LUKI043


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Jarosław
Wysłany: 24 Marzec 2010, 18:50   

Zdążyłem już zrobić kilkaset kilosów od zakupu i bardzo fajnie mi się jeździ,silniczek żwawy i potrafi zaskoczyć . Co do modów to będę się starał na cały czas informować. ;)
 
 
     
 GBartek



Informacje
mazowieckie

Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Ostrołeka
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 13 Kwiecień 2010, 18:01   

kojarzę Cię, i malca choćby z rezerwa126p.pl czy fanklub126p.pl ( mam nadzieje że nie będzie to przyjęte za anty-reklamę )

co się stało z malcem po wypadku ?

a z corsa na glebe :P
 
 
     
 LUKI043


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Jarosław
Wysłany: 13 Kwiecień 2010, 19:34   

GBartek, maluch pojechał do nowego właściciela i teraz go odbudowuje,także bedzie dalej jezdził po drogach. ;)
 
 
     
 - Wolf! -



Informacje
podkarpackie

Imię: Tomek
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Rymanów Zdrój
Wysłany: 10 Luty 2011, 16:45   
   Moje auto: Corsa B 1.2i


Witam kolegę ;)

hehe widzę, że większość maluchowców, jako drugi samochód wybiera Corsę ;)
Fajna Corsinka, z tym silnikiem to musi całkiem przyzwoicie śmigać.... Dawniej kuzyn miał Corsę A z silnikiem 1.2, a co dopiero Twoja z 1.4 :D

Pozdrawiam!
 
 
     
 Głozina


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 2
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 15 Maj 2011, 23:33   

Finos napisał/a:
DIS, który był montowany dopiero w CB od 1996


No nie koniecznie, było jeszcze GSi tylko, ze 1.6 ;)

a po za tym, kolego sprawdź oznaczenia, czy aby to nie 16SE z GSi taki jak mój ;) bo wygląda naprawdę identycznie(bloki te same)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.