Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
OBNIŻENIE CORSA B 1.4 JAK SAMEMU ZROBIĆ I CO KUPIĆ??
Autor Wiadomość
 stawiar_son


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 13 Październik 2009, 18:16   OBNIŻENIE CORSA B 1.4 JAK SAMEMU ZROBIĆ I CO KUPIĆ??

Witam:)

Jestem tu nowy wasze tematy wyuczyły mnie co nie co. Ale teraz mam takie pytanie odnośnie obniżenia corsy, chodzi mi o nadanie jej bardziej takiego "groźniejszego wyglądu" nie chodzi mi o wieś tuning czy coś tego pokroju chodzi mi o mądre rady w tym kierunku. Czyli jak obniżyć corse coś taniego i dobrego i jak się za to zabrać co jest potrzebne żeby nie trzeba było wydawać kasy na mechanika:)

i odrazu link czy same sprężyny tego typu pomogą jak je wymienić?
http://www.allegro.pl/ite...rtowe_nowe.html
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Październik 2009, 18:24   

same sprężyny nic nie dadzą, musisz wymieniać też amory bo inaczej samochód będzie "pływał"
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Październik 2009, 18:29   

TA TECHNIX to dobra firma , sprężyny obniżające istnieją i rzeczywiście obniżają auto na seryjnym zawieszeniu. Niestety nie sprawdzałem i nie chce nikogo w błąd wprowadzić czy tak owe na pewno to uczynią.

Polecam weitec - 40mm. - Same sprężyny.
 
     
 stawiar_son


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Październik 2009, 18:42   

Finos ok ale ile taki zestaw może kosztować jaki wybrać i czy można się za to samemu zabrać i jak :> no i oczywiście co by tu z corsą zrobić zeby nadać jej troche groźniejszego wyglądu ale nie tandetnego:P chce kupić alusy i opony zimowe macie jakieś pomysły na w miare tani zestaw jakoś 1000-1300??
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 13 Październik 2009, 18:44   
   Moje auto: Porshe 911


opony, felgi, zawias? za 1000zl?
 
     
 stawiar_son


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Październik 2009, 18:47   

nie nieee za 1000 opony + alusy / a zawieszenie osobno :)
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Październik 2009, 18:56   

opony używanie za 120zł szt. = 480zł + stalówki zwykłe 400zł komplet ( używanie oczywiście ) + zawieszenie obniżające o 40mm za 400zł używanie średniej firmy = 1280zł bez przesyłek itp około oczywiście to są najniższe koszta.
 
     
 stawiar_son


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Październik 2009, 07:46   

nie dokładnie o to mi chodziło chodzi mi osobno o alufelgi + oponki zimowe jakoś 1000-1300zł i osobno jakieś tanie i dobre zawieszenie jak już mówiłem zależy mi na nadaniu bardziej agresywnego wyglądu ahaaa... a czy obniżanie jest sensowne na nasz polskie drogi :)
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 14 Październik 2009, 08:04   
   Moje auto: Porshe 911


stawiar_son napisał/a:
nie dokładnie o to mi chodziło chodzi mi osobno o alufelgi + oponki zimowe jakoś 1000-1300zł i osobno jakieś tanie i dobre zawieszenie jak już mówiłem zależy mi na nadaniu bardziej agresywnego wyglądu ahaaa... a czy obniżanie jest sensowne na nasz polskie drogi


na zawieszenie używane musisz wydać od 400 do nawet tysiąca złotych w zależności od firmy - to takie gdybanie i pisanie bez sensu! jaką cenę wyrwiesz za tyle zainwestujesz! proste! co to jakości zawieszenia - poszukaj na forum te tematy zostały juz poruszane! co do Polskich dróg! daje wiele do życzenia! czy jest sens zakładania niższego zawieszenia? sam sobie odpowiedz na to pytanie! nikt nie wie po jakiej nawierzchni jeździsz! jeżeli to są same dziury i koleiny odpowiedź masz gotową!

porada:
- szukaj na allegro - znajdziesz na pewno
- szukaj na forum znajdziesz na pewno
- czy zakładać zawieszenie? ile wypowiedzi tyle opini!
- czy w granicah 1000-1300 będę miał zawieszenie? nikt tego nie wie! jeżeli sam założysz to na pewno! jeżeli mechanik różnie bywa! jakie firmy są dobre co do zawieszenia? odpowiedź również znajdziesz na forum!
wyprzedzając Twoje następne pytania!

- temat czy kupisz alusy , opony i do jakiej kwoty - odpowiedź znajdziesz na forum oraz allegro!

dam ci tylko podpowiedź
http://www.klubcorsa.pl/search.htm

może poczujesz ode mnie szczyptę ironii ale zrozum forum nie ejst od wczoraj! a temat nie jest nowością!

pozdrawiam :witat:
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Październik 2009, 13:37   

Obniżenie jak kto chce ja obniżyłem ile się dało wsadziłem sobie 15" felgi i opony nisko profilowe , jest ciężko ale aby ładnie wyglądało trzeba się pomęczyć.
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Październik 2009, 16:43   

Dla mnie jest ważniejsza wygoda niż wygląd. Oczywiście miło się patrzy na ładne i zadbane autko, ale nie obniżając zawieszenia też może ładnie wyglądać!
 
 
     
 PrzemoXE
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Październik 2009, 15:25   

Ze swojej strony proponuje przy wymianie zawieszenia na "sportowe" :wstyd: zakup kompletu rozpórek Wiechers czyli przednia dolna, przednia górna i tylnia. Dzięki temu prostemu zabiegowi autko nie porozłazi się na naszych drogach (równych inaczej), poza tym prowadzenie zmienia się na plus i to bardzo, w polaczeniu z dobrymi oponami i ustawioną geometrią można atakować zakręty że ho ho. Mnie ta przyjemność kosztowala w sumie ok. 685zł wraz z przesyłka. Poza tym to zawsze +5 pkt. respectu na wsi, zwłaszcza przy przeglądach :uuu: . No to jest problem że nie da sie tanio.
 
     
 PawełK_ce
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Listopad 2009, 12:39   

sposobów na obniżenie jest kilka tylko pamiętaj jeżeli chcesz obniżać musisz się zastanowić nad felgami. Jeśli chcesz mocno obniżyć musisz pamiętać o ET felgi (szerokości) bo jak będą za szerokie felgi np. 15" to przy glebie będą ocierały zarówno z tyłu jak i przodu i mozna też stracić dowód za wystające felgi poza obrys. Ja mam załozony gwint firmy TA TECHNIX kosztowało mnie to 1400zł z tym że poduszki, łożyska mc"persona sworznie wachacza sa tez nowe w tej cenie. Ustawiłem zbiezność przy obniżeniu -50 i teraz moge regulowac wysokość w zalezności od potrzeb na -20 lub -80 bez ponownego ustawiania geometrii. Mysle że warto zainwestować. Co do felg mam 13" ET38 wszytsko ładnie się chowa w nadkolach z tym że opony są 165/55 i 175/50. Jeżeli chcesz zakładać 15" musi to być obowiązkowo niskoprofilowa opona do gleby najlepiej profil 50 i jak najmniejsze ET
 
     
 stawiar_son


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Listopad 2009, 16:54   

Dzięki wielkie za wszystkie info :) :zamykam:
 
 
     
 Banan


Informacje
Wiek: 31
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 13:39   

Witam. Chciałem odświerzyć temat. Mam corse na felgach 13" i chce obniżyć na samych sprężynach 40/40. Czy same sprężyny wystarczą na seryjnych amortyzatorach. W niedalekiej przyszłości chciałbym dokupić amortyzatory. I mam osobne pytanie dotyczące tego:
http://allegro.pl/zawiesz...1562459502.html
czy da sie to założyc na seryjne amortyzatory i czy to obniży mi samochód.?
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 18:52   

Więc kolego jeżeli w niedalekiej przyszłości masz zamiar kupić również amorki to kup cały zestaw bo ja nie widzę sensu robić czegoś na raty, jak zrobić to raz a porządnie, to moje zdanie
 
     
 Banan


Informacje
Wiek: 31
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Tychy
Wysłany: 22 Kwiecień 2011, 17:56   

Tu też chodzi o kasę.;d jeszcze się uczę i nie zarabiam.
 
 
     
 Pit_Bull89



Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Tomasz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 70
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Maj 2011, 13:23   
   Moje auto: Rover 25 / Laguna II


Nie chcę zakładać nowego tematu więc pisze w tym od pewnego czasu zastanawiam się nas obniżeniem mojej corsy B -40mm same sprężyny , posiadam felgi 15” z et 38 / opona 195/50 jak myślicie z taka felga i z takim et jest możliwe obniżenie ?? i czy jeśli będzie mi to za nisko czy istnieje jakaś możliwość zmniejszenia obniżenia na zwyklych amorach ?? może jakieś gumy pod sprężyny?? nie będzie nic tarło?? z góry dzięki za rozsadne odpowiedzi :) :zyzio:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » OBNIŻENIE CORSA B 1.4 JAK SAMEMU ZROBIĆ I CO KUPIĆ??
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.