Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:03
Przeglądy Corsy C 2005 1.2 - co sie powinno kiedy robic ?
Autor Wiadomość
 mmk
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Październik 2009, 15:16   Przeglądy Corsy C 2005 1.2 - co sie powinno kiedy robic ?

Witam !
Co się powinno robić w Corsie 1.2 (80KM/twinport) i przy jakiej ilości kilometrów/ odstępach czasu ?
Jakoś nie mogę znaleźć tej informacji nawet w instrukcji obsługi ?
Kiedy wymiany oleju , łańcucha rozrządu, filtrów ?
Pozdrawiam !
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 6 Październik 2009, 16:12   

Witam a więc tak:
- podstawowa rzecz czyli wymiana oleju, co 1 rok albo co 30000km, oczywiście te 30tys to moim zdaniem za dużo, sam wymieniam co 15tys szczególnie gdy auto użytkuje się dużo w mieście,
- wymiana płynu hamulcowego teoretycznie co 2 lata..
- co 2 lata filtr przeciwpyłkowy,
- co 4 lata lub co 60tys km wkład filtra powietrza, świece zapłonowe, filtr paliwa, sprawdzić bębny hamulców (tył),
- co do rozrządu ( łańcuch ) to na forum jest dużo o tym, jak go nie słychać to nic się nie robi,
- płyn chłodzący można sprawdzić jego właściwości w stacji obsługi,
- inne czynności, sprawdzić hamulec ręczny, sprawdzić grubość tarczy oraz klocków hamulców przednich, sprawdzić czy nie ma wycieków, sprawdzić poziom płyny chłodzącego w zbiorniku wyrównawczym..
i to chyba najważniejsze rzeczy.. Pozdrawiam.
 
 
     
 mmk
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Październik 2009, 15:05   

Wielkie dzięki !
A jeszcze kiedy: olej w skrzyni biegów ?
Pozdrawiam !
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 7 Październik 2009, 15:27   

Witam, oleju w skrzyni biegów teoretycznie się nie wymienia, pewnie już przy bardzo dużym przebiegu jak skrzynia zaczyna sprawiać kłopoty... obejrzyj ją tylko czy nie ma wycieków, profilaktycznie jeżeli ktoś się uprze można sprawdzić poziom oleju, robi się to odkręcają śrubkę która znajduje się przy półosi, dokładnie "za" półosią ( półoś po stronie kierowcy ), olej powinien się znajdować 20mm poniżej dolnej krawędzi otworu kontrolnego i jest to poziom minimalny, można sprawdzić go zaginając drut pod kontem prostym.
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 9 Październik 2009, 22:01   

mmk
Podaj jaki masz przebieg a dam ci wytyczne
 
 
     
 mmk
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Październik 2009, 13:44   

Fahoo napisał/a:
mmk
Podaj jaki masz przebieg a dam ci wytyczne


69.000 km
Jestem drugim właścicielem, więc przebiegu nie mogę być pewien. Sprzedawca wydawał się wiarygodny, a samochód sprawdziłem u mechanika który stwierdził że taki przebieg jest możliwy.
Samochód w serwisie był przy 60.000, ale nie ASO.
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 11 Październik 2009, 09:02   

Mam opis 3-ech zakresów przeglądu, niestety kupa pisania a skopiować się nie da, więc nie pomogę.Sorki za błąd.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 11 Październik 2009, 09:28   

Witam ponownie, nie wiem co jest jeszcze nie jasne, ale wydaje mi się, że napisałem w miarę przejrzyście co należy zrobić i sprawdzić w Corsie C ( dotyczy Corsy 1.2 16V ) po odpowiednim przebiegu (najważniejsze rzeczy ) to co napisałem nie wymyśliłem sam tylko brałem z książki - "Opel Corsa C i Meriva - Sam naprawiam", jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj, moja Corsa ma juz 85000 tys. km więc ja też przechodziłem przez te wszystkie wymiany i kontrole, więc mogę zawsze coś doradzić, podobnie inni klubowicze którzy mają Corsy C, z chęcią pomożemy jak możemy :) Pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Inne » Przeglądy Corsy C 2005 1.2 - co sie powinno kiedy robic ?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.