Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 14:41
Nie działa lewe tylne+przednie światło postojowe - Corsa B
Autor Wiadomość
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 28 Wrzesień 2009, 01:52   Nie działa lewe tylne+przednie światło postojowe - Corsa B
   Moje auto: Brak


j/w w temacie

tylna lewa postojówka nie świeci w ogóle. przednie lewe postojowe nie działa, oba przednie mijania owszem i także cała reszta świateł tylnych

nie jest to kwestia żarówek i tu moje pytanie do Was. Czy może mieć to jakiś związek że nie działają oba światła postojowe po lewej stronie - to właśnie mnie zastanowiło...

Czy wchodzi tu w grę przepalenie się jakiegoś bezpiecznika?
 
 
     
 kruszyn1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Wrzesień 2009, 09:44   

sprawdzenie bezpieczników to podstawa, przejrzyj wszystkie, pewnie któryś się przepalił
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 28 Wrzesień 2009, 13:55   
   Moje auto: Brak


słuchajcie sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, rzeczywiście ósemka które za te światła odpowiada była przepalona, wymieniłem ale od razu nowy bezpiecznik pali się w momencie odpalenia samochodu

jakieś sugestie o co może chodzić? czy jechać już od razu do elektryka?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Wrzesień 2009, 19:58   

Skoro wywala bezpiecznik to znaczy ze masz gdzieś zwarcie, musisz sprawdzić, stan gniazda żarówek i przewody czy gdzieś nie są przetarte, czy przewód dodatni nie dotyka gdzieś do masy.
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 28 Wrzesień 2009, 21:04   
   Moje auto: Brak


Finos, dzięki, tak podejrzewałem że to wyższa szkoła jazdy jakaś będzie. na jutro umówię się wstępnie z elektrykiem niech rzuci okiem
 
 
     
 kruszyn1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Wrzesień 2009, 07:54   

zaraz wyższa szkoła jazdy, przy lampach sprawdź kabelki, może tam coś zwiera, nie musisz od razu do elektryka jechać...
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Październik 2009, 18:18   

Też tak miałem tylko ja montowałem centralke i przekaźnik przez przypadek wyskoczył kawałek nie był dociśnięty tylko że mi nie paliły mijania po całej lewej stronie
 
 
     
 esiube
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Październik 2009, 20:40   

Miałem podobny problem. Wymieniłem bezpiecznik (10A) i też się palił przy kazdym odpalaniu samochodu. Okazało się że przewód był lekko przetarty. wymieniłem i działa jak należy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Oświetlenie » Nie działa lewe tylne+przednie światło postojowe - Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.