Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 18:03
Kontrolka Serwisu
Autor Wiadomość
 Art7878
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Wrzesień 2009, 18:08   Kontrolka Serwisu

Witam Serdecznie

Mam z moją Corsa tj 1.3cdti 2004r przypuszczam, że dosyć poważne problemy, a mianowicie po przejechaniu kilku kilometrów zaświeca się kontrolka serwisu, Po wyłączeniu silnika i odpaleniu kontrolka gaśnie ale znów się włącza po kilku kilometrach.Generalnie z samochodem w czasie jazdy nic się nie dzieje.Nie zauważyłem spadku mocy ani nic niepokojącego.Dopiero mnie przeraziła wizyta w serwisie, gdzie po podłączeniu do komputera wywaliło następujące błędy.
P0400-ukłąd recylkulacji spalin - błędny przepływ
P0110 - czujnik temperatury powietrza wlotowego (usterka)
P0100 - czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza (usterka)
P1191 - nieprawidłowe ciśnienie na szynie CR
Jestem podłamany bo w serwisie stwierdzili, że naprawa wiąże się z ogromnymi kosztami.
Chciałbym się dowiedzieć na ile poważne są te usterki bo szczerze mówiąc nie bardzo się znam na tym.Dodatkowo wiem, że poprzedni właściciel wymieniał pompę w jakimś wiejskim samozwańczym serwisie. Proszę napiszcie mi jakie są realne koszty naprawy :( :(
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 10 Październik 2009, 00:27   

hmm
Cytat:
P0400-ukłąd recylkulacji spalin - błędny przepływ
P0110 - czujnik temperatury powietrza wlotowego (usterka)
P0100 - czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza (usterka)
P1191 - nieprawidłowe ciśnienie na szynie CR

no ale coś więcej by się przydało
lepszy opis błędów



P0400-ukłąd recylkulacji spalin - błędny przepływ -wyczyścić EGR
P0110 - czujnik temperatury powietrza wlotowego (usterka)- jak to sie mówi intake sensor-sprawdzic rezystrancję przy temp pokojowej
na 3 i 1 pinie rezystancja ma wynosić przy 15`C-2534 ohm



P0100 - czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza (usterka)
...no ale co zwarcie?za duża wartosc co?-to jest przepływomierz tak po polsku umieszczony zaaz za puszką filtra -skasować błąd...czasami sie on pojawia jak sie wyjmie wtyczke przy pracujacym motorze lub trzeba wyczyscic zmywaczem do tarcz hamulcowych w sprayu lub tylko wymiana...trzeba pomierzyć



P1191 - nieprawidłowe ciśnienie na szynie CR ---sprawdzić rozrząd i czujniki ----głównie kąt wtrysku
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Kontrolka Serwisu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Czytaj nasze artykuły https://pactor.com.pl/aksamitki-to-nie-tylko-sliczne-kwiaty-sprawdz-dlaczego-warto-sadzic-aksamitki-w-ogrodzie/%
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.