Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 13:45
Problem ze ściąganiem auta
Autor Wiadomość
 mariooo_87



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: Rybnik
Wysłany: 26 Wrzesień 2009, 07:33   Problem ze ściąganiem auta

Witam,
od niedawna jestem posiadaczem Corsy, przy kupnie byla oglądana przez mechanika, i wygląda na to, że bita nie była. Mój problem polega na tym, że jadąc prosto samochód jedzie ok, ale gdy tylko np. wpadnę w dziurę, to czasem samochód nagle, dosyć silnie zaczyna ściągać, czasem w lewo, czasem w prawo. Po gwałtownej kontrze kierownicą, samochód znowu jedzie prosto. Czasem wystarczy jakaś koleina w drodze i dzieje sie to samo, auto leci w lewo albo prawo. Dodam jeszcze, że przy jeździe z małą prędkością, ok 40km/h, drży kierownica.

I jeszcze jedno pytanko, czy przedni znaczek (ten stary, czarne koło, z narysowanym znaczkiem Opla) z grilla można jakoś wymienić?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez mariooo_87 26 Wrzesień 2009, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 mkass



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 146
Skąd: Zawadzkie
Wysłany: 26 Wrzesień 2009, 08:13   

Najprawdopodobniej masz wybite drążki albo końcówki drążków i w tedy takie sytuacje będą miały miejsce co do szarpania kierownicą przypuszczam że będzie kłopot z wyważeniem kół...a co do znaczka nie pomogę!!!!!
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Wrzesień 2009, 09:00   
   Moje auto: Laguna II PHII


1. sprawdzić końcówki drążków - jeżeli są wybite - wymienić - po wymianie pkt. 2
2. ustawić zbieżność
3. wyważyć koła (co sezon)
4. jak już będziesz pod autem zerknij na stabilizator i sworznie

:)

pozdrawiam
 
 
     
 mariooo_87



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: Rybnik
Wysłany: 3 Październik 2009, 09:47   

Autko było u mechanika, sprawdził zawieszenie, mówi, że nic nie jest wybite. Ustawił geometrię kół, przy okazji wyważyłem opony, ale niewiele pomogło. Przy małej prędkości kierownica nadal drży minimalnie w lewo i w prawo, a jak wpadnę w jakąś koleinę to auto dalej ciągnie, chociaż już trochę mniej. I co tu robić? jechać na jakąś porządną zbieżność komputerową?
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 3 Październik 2009, 09:49   
   Moje auto: Porshe 911


a kolumna kierownicza, krzyżak? był sprawdzany?
 
     
 mariooo_87



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: Rybnik
Wysłany: 3 Październik 2009, 09:59   

Hm, chyba nie, a można to jakoś samemu sprawdzić?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » Problem ze ściąganiem auta
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.