Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:13
problem z radiem - gubi stacje
Autor Wiadomość
 MG42
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 21:21   problem z radiem - gubi stacje

Witam. Włączam radio. Gra świetnie, żadnych zakłóceń, mnóstwo stacji. Po przejechaniu 5 km zaczynają się problemy. Przerwy w odbiorze. Zgrzyty, trzaski. Do wyboru tylko 3 stacje - reszty nie znajduje. Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 21:50   

Sprawdź stan przewodu antenowego, czy nie ma przerwy w polaczeniu, sprawdź czy wtyczka na kablu przy radio jest dobrze przymocowana, czy nie wypadła z radia, sprawdź czy przy antenie dobrze przymocowany jest kabel. To tak na początek, przydało by sie też wsadzić do samochodu choć na chwile inne radio by sprawdzić czy winna leży po stronie odbiornika czy instalacji.
 
     
 Garik_Loran



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 41
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Gniezno
Wysłany: 19 Wrzesień 2009, 21:57   

Witam. W mojej Corsie b miałem podobny problem. Zainwestowałem w nowiutkie radyjko żeby trochę wieści ze świata posłuchać a tu tylko radio lokalne z mojego miasta no i oczywiście radio M..... ojca dyrektora które złapiesz nawet na środku Atlantyku się odzywa :) po wstępnych oględzinach okazało się że wtyczka antenowa stanowiła problem. Cieniutki drucik miedziany który w tym kablu się znajduje ledwo stykał się z elementem wtyczki. Poprawne zamocowanie kabelka we wtyczce zlikwidowało problem :) teraz mam dylemat której stacji słuchać :)
Pozdrawiam
 
 
     
 marcineq



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 21 Wrzesień 2009, 12:27   

Miałem ten sam problem co kolega Garik_Loran, z tym że ja poradziłem sobie w ten sposób, że pociągnąłem drugi kabel, bo cieżko coś zrobić z tą wtyczką z racji tego że jest tam strasznie mało miejsca i jest krótki ten oryginalny kabel. Teraz pytanie gdzie połączyłem nowy kabel. Otóż kabel składa się z dwóch części, jedna idzie do radia, a druga do anteny na dachu. Odkręcając plastik obok nóg kierowcy zobaczymy miejsce gdzie jest on połączony. A połączony jest wtyczką, którą łatwo rozłączyć i stamtąd można pociągnąć nowy kabel do radia wraz z zarobioną wcześniej końcówką oraz trochę dłuższy żeby łatwiej było wpiąć go do radia:)
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 22 Wrzesień 2009, 00:00   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Z teoretycznego punktu widzenia kabel antenowy powinien być bez łączeń, w całości. Jeśli już trzeba dodać kabel, to o takiej samej długości (dwie części o takiej samej długości) Ale w praktyce wiele osób mając kabel 2,5 metra dodaje 20 cm i nadal odbiór fal radiowych jest znośny.....
 
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 27 Wrzesień 2009, 11:14   
   Moje auto: Brak


Słuchajcie Panowie i Panie, ja również zainwestowałem w nowe radio Sony i oczywiście po odjeździe ze stacji Norauto okazało się że nie łapie radia. Wróciłem, poprawili montaż, podziałało przez dobę czy dwie i teraz znowu jest to samo. Łapie te główne stacje i to też ledwie co... Przy instalacji dodatkowo dowiedziałem sie że potrzebna jest jakaś przedłużka i ze muszę jeszcze parenaście złotych dopłacić.

Jak myślicie czy jechać i im to reklamować ponownie? Dodam że montaż byl gratis u nich na miejcu
 
 
     
 marek-rz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Wrzesień 2009, 20:05   

Najlepiej to reklamować w końcu zapłaciłeś za montaż :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » problem z radiem - gubi stacje
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



to laweta z Płońska Roberta
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.